Тактически фенери и лазерни прицели

fishermaniac

Потребител
Тук се смесват две неща- с какво ще се наблюдава,с невъоръжено око или не.Ако се използва зелен лазер от тия скъпите всичко става видимо и това може да бъде недостатък.Докато ако се използва инфраред светлина само устройство,което приема тази светлина ще вижда в тъмното.Друг е въпроса,че всички ИР прожектори,които съм виждал имат едно червеникаво излъчване,което не е желателно.Затова попитах колегата дали като погледне в прожектора вижда нещо,но не ми стана ясно.А животните се стресират от интензитета на светлината,яркостта.А иначе дори и с 2 батерии по 1.5 волта едно фенерче може да е ефективно,моя монокъл си вижда доста добре с включен прожектор,пробвал съм да сложа фотоапарат зад него и става много добре,особенно със зума,но трябва да се прави стойка и т.н.Обикновен лед прожектор става инфрачервен за 2 лева и 5 мин занимавка,американците са го измислили,те са фенове на евтини homemade неща.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
dinkata написа:
Първо искам да кажа, че когато попитах за осветяват ли ИЧ фенери на 100м нямах предвид да ми направи на 100м ден и спокойно да мога да решавам кръстословица на 100м, а само да рефлектира върху животинските очи и ясно да се разбере дали има или няма животно. Нормално е за 21-30$ фенер да не може да свети като такъв за 500+.
fishermaniac, животните виждат добре зелената светлина, но не се плашат от нея, както се плашат от бялата светлина. Затова някои колеги ловци използват такава с цел намаляване на моменталното изчезване на животното при осветяване. Относно ИЧ светлина, до колкото успях да изчета от ловните форуми и дискусии с колеги, зайците виждат до 840nm, а хищниците до 900nm, което означава (според мен), че фенерче от 940nm безпроблемно ще се ползва и за двете :cheers:

Г-н Бракониерски, с оръжията които ние ползваме имаш шанс единствено "на чакало" Нищо не пречи да си осветиш предварително стървището или хранилката от близо /като монтираш и по-малък фенер по наблизо до нея/. Когато светлината не светва изведнъж рязко а си присъства перманентно там, това не плаши животните. Така че и с един зелен фенер който ще набучиш някъде близо до хранилката ще свършиш пъкленото си дело >:D
 

dinkata

Редовен Потребител
Стига веднага всички започвайте да ме наричате със Станимировото прозвище... без да сте наясно колко добри дела ще върша/им с тази джаджа ! Основно ми трябва за .223 и затова съм посочил тази дистанция. А относно фенерчето което да осветява стървището ... няма да дойде никой и само ще си чакаме... така че просто искам някой да сподели дали маалко поне има ефект на 100-на метра с такова фенерче, това е :) :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
dinkata написа:
Стига веднага всички започвайте да ме наричате със Станимировото прозвище... без да сте наясно колко добри дела ще върша/им с тази джаджа ! Основно ми трябва за .223 и затова съм посочил тази дистанция. А относно фенерчето което да осветява стървището ... няма да дойде никой и само ще си чакаме... така че просто искам някой да сподели дали маалко поне има ефект на 100-на метра с такова фенерче, това е :) :cheers:

Приятелю, хищника идва и на обикновена крушка. Като се преместя на село ще ти запиша клип да видиш лисугера как хич не се притеснява от лампата като му замирише на кокошка... ;) ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
dinkata написа:
Стига веднага всички започвайте да ме наричате със Станимировото прозвище... без да сте наясно колко добри дела ще върша/им с тази джаджа ! Основно ми трябва за .223 и затова съм посочил тази дистанция. А относно фенерчето което да осветява стървището ... няма да дойде никой и само ще си чакаме... така че просто искам някой да сподели дали маалко поне има ефект на 100-на метра с такова фенерче, това е :) :cheers:

Приятелю, хищника идва и на обикновена крушка. Като се преместя на село ще ти запиша клип да видиш лисугера как хич не се притеснява от лампата като му замирише на кокошка... ;) ;)

Аз последните 7 дена съм всяка вечер на къра и виждам дали се плаши или не на обикновена крушка.... затова потърсих съвет за ИЧ светлина... :sniper: :sniper: :sniper:
 

krasiml

Потребител
fishermaniac написа:
Затова попитах колегата дали като погледне в прожектора вижда нещо,но не ми стана ясно.

Ще опитам пак.Когато поледнеш директно рефлектора се виждат 5 червени точки и самият рефлектор леко червенее, но там където осветява не се вижда нито светлина, нито червено.В стаята си е пълна тъмнина.

dinkata написа:
Първо искам да кажа, че когато попитах за осветяват ли ИЧ фенери на 100м нямах предвид да ми направи на 100м ден и спокойно да мога да решавам кръстословица на 100м, а само да рефлектира върху животинските очи и ясно да се разбере дали има или няма животно. Нормално е за 21-30$ фенер да не може да свети като такъв за 500+.
fishermaniac, животните виждат добре зелената светлина, но не се плашат от нея, както се плашат от бялата светлина. Затова някои колеги ловци използват такава с цел намаляване на моменталното изчезване на животното при осветяване. Относно ИЧ светлина, до колкото успях да изчета от ловните форуми и дискусии с колеги, зайците виждат до 840nm, а хищниците до 900nm, което означава (според мен), че фенерче от 940nm безпроблемно ще се ползва и за двете :cheers:

Както един колега споменава по–нагоре едвали това фенерче ще свърши работа на 100м, но ако ми се отдаде случай ще пробвам.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Има и алтернатива на зеления лазер- фенерче със зелен светодиод.Много е евтино свети на 80м. не се влияе от минусовите температури,не плаши дивеча. Вече тествано !
 

dinkata

Редовен Потребител
lu-bo написа:
Има и алтернатива на зеления лазер- фенерче със зелен светодиод.Много е евтино свети на 80м. не се влияе от минусовите температури,не плаши дивеча. Вече тествано !

Дай линк на такъв фенер с такъв диод колега ?!
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
dinkata написа:
lu-bo написа:
Има и алтернатива на зеления лазер- фенерче със зелен светодиод.Много е евтино свети на 80м. не се влияе от минусовите температури,не плаши дивеча. Вече тествано !

Дай линк на такъв фенер с такъв диод колега ?!

От зелена бирена бутилка си изрязваш парче което да ти пасне на фенера и си готов :cheers:
 

lu-bo

Редовен Потребител
B ebay има много модели повечето са китаиски.Със зелен филтър не е същото и дистанцията много се скъсява.
 

FreeMan

Редовен Потребител
dinkata написа:

Динка, това е супервидимо и не става.
Има специални IR филтри за целта, но те убиват силно потока светлина и правят дори мощните прожектори неефективни.
Имам и такъв :D
 

lynx

Редовен Потребител
Някой има ли представа как се назовава стандарта на тези измислени батерии? ???
Написал съм габаритите.


P.S.
Оправих се, стандарта се води "Sub C-батерия"
 

Attachments

  • 20131206_203259.jpg
    20131206_203259.jpg
    259.5 KB · Прегледи: 103

pavkata_1234

Потребител

lu-bo

Редовен Потребител
Това което си харесал е подцевен монтаж,стоманен е и ще повреди и оптиката и фенерчето.Най добре си вземи монтаж за оптика който отгоре има уивър база и за нея закрепи фенерчето.
 

sts1969

Редовен Потребител
Трябва ти такъв монтаж който да става за оптиката ти (30мм и с размера на шината ти), отгоре можеш да закрепиш монтажа на фенера. Виждал съм пръстени и моноблокове които имат такива планки Пикатини не само отгоре, а и от двете страни даже. Лошото на този сайт който ти пращам е че не пишат винаги какви са размерите на монтажите (предполагам от незнание, мацката която продава не е добре запозната с материята) :
http://www.bulit2000.com/%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D1%87-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-704
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
Някой има ли представа как се назовава стандарта на тези измислени батерии? ???
Написал съм габаритите.


P.S.
Оправих се, стандарта се води "Sub C-батерия"

Рачо, взимаш батериите и отиваш в магазин CONRAD, питаш и те ще ти кажат, даже и ще ти продадат ;)
 

lynx

Редовен Потребител
В тоя стандарт батерии, Конрад изкараха най-хубавите им 2800мА, няма по-големи.
Наемерих от вън 4500мА, запоих ги, заредих ги и на теста се оказа че тези 4500мА на 95% са реални.
Свети та се кине, часове наред ^-^
 
Нагоре