РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

azzaro

Потребител
Забравяш че когато го хвърля ,трябва и силно да си стиска очите :lol:.Направо да пита Скандало да му направи нов!
 

5ko

Потребител
Нека да го хвърли първо. Да помисли за доброто на колегите и после за себеси.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Преди години имах таковУ нЯщу.
Според мен работеше по скоро като забавител на въздушният пАток.
Връщах го при производителя за донастройки и като видях че работата е афиф (след обиди по телефона от страна на екипа) се отказах от марката "Перилка"

п.п. от Скандалото съм купувал 5-6 парчета;) де за Асани, де за Армсове...
и един от тях не работеше задоволително. Върнах го на Румбата и човека го вкара в пътя без да ми обяснява че съм тъп или че УСМ-то ми не било в ред.
Адмирации :bravo:
 

dinkata

Редовен Потребител
Наистина не бяха добре изработени, но един от въпросните редуктори го сложиха веднъж за проба на един от хатсаните ми и "хроното се развали" - 18 изстрела с 242 и 2 с 241 и не хабихме повече въздух.
 

azzaro

Потребител
За да сме коректни ,трябва да кажа че имаше моменти в който Перилския редуктор беше най-доброто от достъпните редуктори.Имаше си недостатъците, къде по рождение ,къде поради други причини ,но моята FWB има около 15-20 хиляди чашки с такова изделие и няколко класирания в челните места на БР в 16J.
 

lynx

Редовен Потребител
Е, няма драма. Правените редуктори са консуматив, ако те ядоса го изхвърляш и нов ;)
Добре че все още се намират хора да ги правят :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Защо така грозно ги плюйте тия редукори,до преди 2-3г всички имахте Перилски редуктори,и ви харесваха.
Браво на Румен страхотни редуктори,но така да плюйте по човек,който е направил толкова много за ВО не сте прави.
 

dinkata

Редовен Потребител
Защо така грозно ги плюйте тия редукори,до преди 2-3г всички имахте Перилски редуктори,и ви харесваха.
Браво на Румен страхотни редуктори,но така да плюйте по човек,който е направил толкова много за ВО не сте прави.

Миро, би ли се обосновал... колко Много ? Аз не съм казал(написал) нищо плюещо, но и на черното бяло няма как да кажа.
 

anibis

Редовен Потребител
Миро, би ли се обосновал... колко Много ? Аз не съм казал(написал) нищо плюещо, но и на черното бяло няма как да кажа.
Малко ли самоделки е направил той самия и заедно с Нико. Дал е много за ПЦП-то,аз съм чувал само хубави неща за него,е всички си имаме трески за дялане.
Той не е ли един от първите който почна да прави самоделките,даже ти Динка също и аз, сме имали негови или на Нико пушки.
Не искам никой да обидя!
 

andi

Редовен Потребител
Откакто един ЧОВЕК вече не може вече да му седи на главата и Перил му "разпродаде" всичко , да си чул нещо повече да е направил ? :mad::mad::mad:
 

angelmr

Редовен Потребител
Към всички, хайде ако може да се въздържаме към коментари за личности и да оставим дискусията в нейната техническа страна.

Е как да му стои - от Лондон ли?:no:

За друго ставаше дума, но меко казано е неудобно да се коментира точно тази тема в публичен форум.


Е, няма драма. Правените редуктори са консуматив, ако те ядоса го изхвърляш и нов ;)
Добре че все още се намират хора да ги правят :cheers:

Започвам да се замислям дали наистина имам нужда от редуктор. Тази пушка беше предвидена за състезания по ФТ и бенчрест, но напоследък просто не ходя по такива състезания. А за неформализираната по състезателните правила стрелба нямам нужда от огромен брой изстрели и спокойно мога да карам на правоток. Въпроса е да мога сам да си ремонтирам пушката, когато нещо стане, а не да търся помощ от специалисти. А в този случай, възприемането на редуктора като консуматив нещо не ми харесва.
 

azzaro

Потребител
Ангеле,ако 20м/с коридор не ти пречат си прав,колкото по-малко части има в една машина ,толкова е по-надеждна.Но ако няма да стреляш по капачки от буркани на 20м и ще искаш да улучваш мухи на 25м, редуктора си е задължителен.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ангеле,ако 20м/с коридор не ти пречат си прав,колкото по-малко части има в една машина ,толкова е по-надеждна.Но ако няма да стреляш по капачки от буркани на 20м и ще искаш да улучваш мухи на 25м, редуктора си е задължителен.
Ама не е точно така - моята самоделка е на правоток пък резултатите по мишените и състезанията друго показват, всичко е въпрос на настройки :cheers:
 

angelmr

Редовен Потребител
Ангеле,ако 20м/с коридор не ти пречат си прав,колкото по-малко части има в една машина ,толкова е по-надеждна.Но ако няма да стреляш по капачки от буркани на 20м и ще искаш да улучваш мухи на 25м, редуктора си е задължителен.

Платото може да се брои и с 5 м/сек коридор. Редуктора сам по себеси не ти прави изстрелите с по-постоянна начална скорост, ако имаш 20 м/сек скокове между изстрелите без редуктор, ще ги имаш и с редуктор. Редуктора единствено ти позволява да утилизираш високите налягания над платото ти и така изстрелите от 30 да скочат на 200 примерно (при десетметровите пушки и до 6-700, ако резервоара може да достига 300 бара).
Но въпроса дали една спортна пушка има смисъл да се използва на правоток, ако може да се монтира редуктор наистина е спорен. Ако няма да ходя по състезания защо ще ми е спортна пушка, така можем да го перефразираме. :) Но това е въпрос от една друга дискусия.
 

dberov

Редовен Потребител
Мерси на всички за предложенията. Ще помисля как точно да се справя. Аз и без това ще трябва да отворя редуктора за да видя какво точно ми направи проблем, че от есента не ми остава време. Но настройките са по-важни.

Колега не се мъчи, моя редуктор на Армса беше на Перил и натичаше, помолих Румен - Скандало да го погледне и човека веднага пое ангажимента. Смени ми всички пружини, вътре не знам какво друго е пипал, настрои ми го на колкото барове му казах и след няколко дена беше монтиран в пушката работейки перфектно.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ама не е точно така - моята самоделка е на правоток пък резултатите по мишените и състезанията друго показват, всичко е въпрос на настройки :cheers:
Подкрепям... така си е, редуктора просто би ми позволил да напомпя налягането над началото на платото ми и да увелича броя на изстрелите. И аз бях се замислил за редуктор, но преди година ме посъветваха щом съм с помпа...да забравя за редуктор защото той ще е един вид утайник за мръсотийте на резервоара, и ще се налага много често отваряне и почистване. Послушах съвета, настроих си ~32 изстрела в плато със 7 метров коридор...и съм си добре, предполагам че съм си спестил доста проблеми и главоболия. :cheers: колкото до мухите на 25м. бих се пробвал и на повече :-[ :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Не бих се съгласил с твърдението, че редуктора е консуматив. Сам по себе си той е една машинка. Ако е проектиран и изпълнен качествено не са пипа изобщо. Не е необходимо и да се чисти постоянно все едно е някаква фе....а яма. Единствено което може да предостави е условие за прецизна стрелба.
Ако той е слабо звено наистина е по-добре да го няма.
Спора е малко като "има ли нужда колата от карбуратор"
 

lynx

Редовен Потребител
Консуматив, в смисъла че е необходимо през известно време да се провери дали работи добре, и с хронограф може да се тества.
Аз бих посъветвал ползуващите помпи да намерят начин, някъде по маркуча да напъхат 1 тампон за чистене на цеви, да задържа стружки, смазки и боклучета.
Ако редуктора е качествено изработен и работи в чиста среда, ще изкара много хиляди изстрели без проблеми.
Без филтър по трасето, вероятноста от проблеми е голяма.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
По скоро пружините и уплътненията са консуматив, което предполага профилактиране на самия редуктор на всеки N на брой изстрела...
 

azzaro

Потребител
Е за някой щом му стигат 30 изстрела в плато, аз по една мишена за бенч пускам 25 зачетните и около 30-40 изстрела в незачетните мишени . Колко ли пъти трябва да ставам и да помпя за една мишена??? А за едно състезание??? И като започне човек да си кара по едни 170-200 изстрела в 3-4м/с без да гледа плато
с един резервоар ,тогава ми кажете че редуктора не е необходим. Вярно е че трябва да му се прави профилактика/на няколко години/но всяко нещо си изисква грижите.Наистина има чудесно настроени правотокови пушки но те не са чак толкова много, а я кажете колко от спортните пушки са правотокови. А на Ангел Щаера определено е спортна пушка, просто беше на СО2.
 
Нагоре