РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

sts1969

Редовен Потребител
Ако пушката е добре, няма нужда от много незачетни, на мен ми стигат и 5 :rolleyes:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Който иска редуктор слага, който не иска не слага елементарно :).
Редуктора е хубава джаджа,но никога не си застрахован от евентуален проблем.
Лично аз с Евовия доста съм се ядосвал,но като хванеш цаката и те се правят сравнително лесно :).
Латвийския дизайн е много хубав поради малкото затварящо сечение и при него проблем да възникне.....
много е малък шанса. Евовия затваря на голямо сечение и винаги може да стане гаф, я някоя стружка я боклук
на леглото и после си във филма :) на коляно се ремонтират доста трудно.
Перилски видях скоро.Там просто конструктивно е заложено да има зависимост в налягането.
Не си правих труда да смятам силите,но почти всеки от нас само като погледне бутаото и сметне площи + сили
действащи върху тях и ще си отговори сам.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Някои може ли да изработи такъв
или подобен редуктор,в нашия форум.
 

dberov

Редовен Потребител
Захванах се с някои подобрения по пушката и стигнах до редуктора.
От закупуването на пушката забелязах че първия изстрел никога не е център и после редуктора работи добре.
Изчетох темата преди няколко дена а днес закачих редуктора на стенда, оставих го половин час и стрелката заби на 135-6 бара но след първото изпускане остана на 130 бара и така повторих още няколко пъти. Направих белег и го разглобих редуктора.

DSC05334.JPG

Вътре беше яко омазан с грес, почистих до сухо, смених всички О-пръстени макар че само единия бе деформиран, полирах полиамидното тяло а също пружините и металното тяло след което им нанесох съвсем тънък филм силиконова смазка и го събрах.

DSC05333.JPG CIMG9776.JPG CIMG9795.JPG CIMG9803.JPG CIMG9755.JPG DSC05340.JPG

Закачих го отново на стенда като изравних налягането на 100 бара за да проверя как мерят двата манометъра (на бутилката и на стенда)..и двата показваха еднакво.

CIMG9810.JPG

След 2-3 настройки го нагласих на 119 бара, оставих го да постои и след половин час беше вече на 127 бара въпреки че вече бях направил всичко което може да доведе до теч.

DSC05364.JPG DSC05360.JPG

Запитах FreeMan как е неговия Крикет и каза че му върти същия номер но спомена че и друг колега се е оплакал което ме навежда на мисълта че на редуктора фабрично нещо му куца.

Направих едно видео да се види нагледно за какво иде реч и ако някой се сеща от какво може да е проблема моля да сподели.

 

lynx

Редовен Потребител
Е, то е ясно. Просто вече се е поизносил и не държи на зор.
Направи си на първо време нова полиамидна тапичка с тегава резба, при навиване да прави "скръц-скръц".
Може да занесеш на стругаря редукторното тяло за калибър, като чегърта да мери с него.
И най-важното: Челото отпред да е 101% перпендикулярно на равнината на резбата.
Тоест, бай стругар да направи челосването и резбата без да сваля детайла от струга.
Ако си късметлия, ще се разминеш само с нова тапа.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Натича. Или липсва перпендикулярност или е наранен някъде затварящия върху полиамида ръб. Снимай да го погледнем. От това което виждам са копирали евовия. За полирането на полиамида трябва да си направил приспособление за перпендикулярност.
 

dberov

Редовен Потребител
В момента не мога да правя снимки защото нямам клещи за махане на зегерката, днес го махахме двама човека но когато го разколачих съм огледал всичко под часовникарска лупа и наранявания няма никъде а полиамида имаше едва забележимо ръбче което полирах със шкурка 2000.
Утре ще го отворя пак и ще го наснимам от всякъде на макро ефект. Според мен щом още няколко човека с Крикет имат тоя проблем нещо не сколасан както трябва самия редуктор...
Направи си на първо време нова полиамидна тапичка с тегава резба, при навиване да прави "скръц-скръц".

Тя и сегашната прави "скръц-скръц" :D и едва се навива ама все тая.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Тези повърхности на ръка не се полират. Може да е гладко, но е крива. Ще натича форева.
 

lynx

Редовен Потребител
Редукторът си е класически, само че за да работи добре трябва да е с минимални допуски и без луфтове.
Всичко има нужда от профилактика и поддръжка, все пак доста си пострелял досега, а теча все още не е сериозен... :)
Още навремето като я видях тая полиамидна тапа се позамислих, че не е добра идея детайла изцяло да е от полиамид.
Все пак доста барове напъват тапата и рано или късно резбата ще се разшляка.
На повечето редуктори тапата е метална с полиамидна сърцевина.

P.S.
Ако и сегашната тапа е с тегава резба, може само да челосаш наново, свали му 0.1мм.
Дано попаднеш на изряден и съвестен бай стругар, който ги владее тия спортове!:)
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Тези повърхности на ръка не се полират. Може да е гладко, но е крива. Ще натича форева.
Е това не го знаех - вече знам. Той си натичаше и преди, така че няма за какво да ме е яд. Кофти е че в Добрич няма кой да ми го направи а аз повече няма да го пипам да не стане по зле.
Всичко има нужда от профилактика и поддръжка, все пак доста си пострелял досега.....
Затова направих стенд, ясно ми е че на моето стреляне поне веднъж в годината ще ми трябва.
Полиамидната тапа се навива доста трудно и няма луфт, може челото да е криво не видимо с просто око.
За сега съм в ШАХ.
 

lynx

Редовен Потребител
Ни съ шашкай, винаги има оправия :) виж си лъ-съ-тата.
 

dberov

Редовен Потребител
Не съ шашкам а съм в ШАХ. Той ще стане но не се знае кога а ми хвърлиха ръкавицата за Бенча в Пазарджик и приех. Еле пък ако с тоя редуктор се класирам ще си ближа сладоледа :D
 

lynx

Редовен Потребител
Ако в Пазарджик пуцаш бързо, няма да има време да натече :D:winner:
 

dberov

Редовен Потребител
Аз винаги стрелям бързо, но ако задуха на пориви трябва да се изчаква но мога да пускам 2-3 изстрела на никъде и после да продължа в мишената...
А бе здраве да има.
 

sts1969

Редовен Потребител
Не съ шашкам а съм в ШАХ. Той ще стане но не се знае кога а ми хвърлиха ръкавицата за Бенча в Пазарджик и приех. Еле пък ако с тоя редуктор се класирам ще си ближа сладоледа :D
Мите, не си разбутвай редуктора преди Пазарджик (да не се откажеш от пътуването в последният момент :sorry: ), колкото и да ти натича в оригинален вид, със сигурност след първият изстрел няма да ти повлияе на резултата на мишената. И аз вече свиквам независимо дали има натичане или не, да пускам първият изстрел като контролен. :D:cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Когато не можеш да преглътнеш нещо, не отваряй уста!
Кое е по-важно, да държи налягането или ти се свиди този първи изстрел?
От самото начало Ви повтарям: Пушката е създадена да стреля безпроблемно дълго време, нооо не на всяка цена.
Дребните кусури по никакъв начин не влияят на това да си върши прекрасно работата.
Но все пак всеки е свободен да участва в каквито иска филми, па даже и в сериали.
ПП. Точно ръбчето дето си видял на полиамида си е вършило работата. Винаги двете работни повърхности се сработват след време, та ако с полирането не си нарушил много базата, може и да улегне след време пак.
 
Последна промяна:

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Много съм си играл с моя редуктор на евата, който е същия горе долу. Моето мнение, е че ако този редуктор не работи то за напред пак няма да работи,а ако се направи да работи перфектно те очакват 10-ки хиляди безпроблемни изстрели. Тайната е двете равнини да са перфектно успоредни малко изкривяване = на натичане.
 

dberov

Редовен Потребител
ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на Рачо/lynx и Румен/scandalo които още снощи ми писаха на лични какво да направя а днес ми помагаха по телефона със съвети и теча на редуктора е поправен на 100%.

Днес отново прекарах деня при стругаря. Следвайки съветите на колегите Майстора направи плочка с идеално чело и отвор с резба в която нави тапата. Когато челото на тапата се подаде леко над челото на плочката човека прекара прав ъгъл по челото на плочката и ми показа как горната страна на ъгъла опира в единия край на тапата но в другия не и каза че челото на тапата е криво и това не е от полирането а фабрично си е на една страна.
Направи ми нова тапа, без да я полирам я монтирах и редуктора заспа. При тестове със стенда работи добре а утре ще замервам с Хроното за скорости.

Отново благодаря за помощта Колеги, без вас нямаше да се справя така бързо и лесно! :cheers:

п.п.
Направих снимки на полиамида с който работи стругаря ако някой се интересува.

2015-06-17 14.59.11.jpg 2015-06-17 14.59.05.jpg
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
....Направи ми нова тапа, без да я полирам я монтирах и редуктора заспа.

....и аз заспах а тази сутрин като станах редуктора беше натекъл с около 4 бара и го отворих отново.
Полиамидната тапата вече имаше белег от челото на седлото затова реших да сложа втората тапа която стругаря ми направи за резервна и я полирах внимателно със шкурка 2500 чрез плочка направена специално за тази цел.
Преди да го събера реших да го изкъпя както съветва Ernest Rowe в ревюто си и тръгнах да полирам там където не бях.
Поредното разочарование може да се види на долните снимки. В единия канал на външния О-пръстен има яка шупла която не бях забелязал до сега, явно при къпането почерня и ми се наби в очите. Полирах и там леко без да прекалявам.

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG

Полирах и челото на седлото и центрирах О-пръстена през който минава, сложих нова зегерка и го затворих след което го настроих на 120 бара и тествах със стенда, стрелката залепваше винаги на 120 бара. Оставих го за 1 час и не мръдна но и вчера за това време не беше и реших да го монтирам в резервоара и да тествам през хроно.
Пуснах само 10 изстрела пред камера като бях изчакал половин час преди теста. После хвърлих още 4 пълнителя и работи безупречно в 2.5 метра коридор. Тази вечер ще го вържа пак на стенда и се моля да няма отново теч.
Възможно ли е тази шупла да прави магарии ???

 

sts1969

Редовен Потребител
Като гледам снимките, дефекта е сериозен. На мен ми е изпускало бавно налягането при залепнала тънка власинка на периферията на о-пръстена, като казвам "тънка власинка" имам в предвид власинка много по-тънка от човешки косъм...трудно забележима за окото. ???Какъв е материала, Алуминий или Желязо, дали не може да се запълни с Калай и да се полира на ново ???
 
Нагоре