РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

anibis

Редовен Потребител
Да прав си Рачо обясни ми че обикновената пружина е по-слаба
от тарелчатите пружини.
Но ако се сложи дебела обикновенна пружина,такава от съединител нямали да е същата работа.
Това не ми е ясно тарелчатите пружини,на по голям натиск ли работят от обикновенните.
Ако е така, не ставали още по дебела обикновенна пружина,за да замести тарелчатата.
Това имах на предвид.
Благодаря ти!
Абе доста работи още не ми са ясни но....:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Не си ме разбрал явно.
Има всякакви дебелини и с различна твърдост.
Въпросът е дали ще намериш подходящите за теб, което не е лесна задача.
И ако не са подходящи се получават "неочаквани" резултати като закачиш редуктора на стенда.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нанизваш някаква бройка тарелчати и почваш тестовете: махаш, слагаш, обръщаш и така вариантите ти са страшно много и накрая ще уцелиш точната сила.
С обикновена пружина колко опита имаш да уцелиш нужното? Един, два пъти ще резнеж или ще подложиш шайби и това е. После търсиш друга и се почва като руснаците - от спирачки на Москвич, от съединител на Иж, от нещо си на Белорус и т.н.
Те за това хората са се кротнали сал да си ги редят.
 

Dominus

Редовен Потребител
А тези дето правят тарелчати пружини дават каталожни данни и който е учил математика за втори клас може да си сметне редуктора и да си нареди пружините от раз.
 

bdbonev

Новодошъл
Здравейте колеги,
Тарелчатите пружини са стандартно по DIN 2093. Имат си каталози, характеристики и се смята всичко. Много малко се оставя за опитни настройки.
Предимството им пред витите пружини е, че дават голяма сила при компактни размери. Корави са. Имат голямо нарастване на силата при малки деформации. Развиват големи сили при малки габарити и маса.
Затова се използват при редукторите.
В редукторите има едно основно противоречие. За да се получи малък и евтин механизъм се слага къс пружинен пакет, който е много корав и капризен за настройка и дава разсейки при работа. За по-точна работа пакетът трябва да е по-дълъг и с по-мека характеристика.
Друг принципен проблем на тези редуктори е, че са ненедеждни при статичен режим - в запушено състояние. Ако има лека утечка през клапана при престой налягането в камерата се повишава. При доста от промишлените регулатори се дава каталожно минимален необходим дебит, над който те работят стабилно и изпълняват характеристиките си.
У нас тарелчати пружини може да се поръчат за доставка от Улмер http://www.ulmer-bg.com/index.html
В каталога им Verbindugselementen - при гайките и болтовете!!
Гледам, че и Wuerth продават също. От тях ну съм купувал.
Сметките не са сложни. Има методики от производителите.
Ако искате мога да разровя старите архиви и да посмятаме заедно.
Да се направи надежден редуктор за пушка си е предизвикателство.
 

Dominus

Редовен Потребител
В общи линии редуктора е система с много малки линейни изменения. От там нататък е безмислено разсъждението кое защо и как. Който го е проумял, проумял. Който не е, да е....
В крайна сметка всички скоростни кутии работят по различен начин [emoji38]
 

anibis

Редовен Потребител
Малко е бавен,но другия ще е по-добре!
Благодаря на Рачо и на БАТ ТОРО за телефонната помощ!
С тая пружина над 105бр редуктора не иска да затваря,иначе е доста злобна тая пружинка,но друго си е тарелчатките.

CIMG3178_zps1532e7e8.jpg


Купувам тарелчати пружини. Размери каквото има.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако тарелчатите са по-тънки от 0.7мм. въобще не ги купувай, пак ще има "изненади" на стенда.
За теб изненади, за други-не! :D

п.п.
Тези от Раух-100 са добро качество и ако не се лъжа са с точния размер, който ти е нужен:
http://www.ebay.co.uk/itm/Heavy-Dut...Hunting_ShootingSports_ET&hash=item23448c2588
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Затова писах, че всичко може да се сметне с конкретните пружини. Тия вайраухски, както се рекламират като 150 барови (това е абсолютна тъпотия) така мога да ти ги направя на шайбички и на 80 бара.
При мен пружините са по една, подредени така )()()()( и това не им пречи да си дондуркат 150 бара.
 

lynx

Редовен Потребител
С тънки, кекави и мустакати пружини хубав редуктор няма да се получи или поне няма да изкара много.
Смятането е най-малкия проблем, топлата вода е открита отдавна :)
Пружините от Раух ги препоръчах заради качеството, а това че са малко по-дебели за мен си е предимство.
Правил съм проби с няколко вида и дебелини пружини, за нашите цели винаги бих избрал по-дебели.
 

Dominus

Редовен Потребител
Кекави, мустакати и брадати не съм споменавал. За другото не съм съгласен, но аз съм начинаещ в тази сфера и най-вероятно греша
 

lynx

Редовен Потребител
Павка, за съжаление у нас се намират предимно такива пружини.
Румбата-Скандало също им сърба попарата, преди да му докарат полу-читави.
Уж от австрийските и пак половината са брак.
Имах един пакет по-тънки пружини(0.5mm), които се сплескаха и станаха на шайби за 2 дена експерименти.
Не бих си сложил такива в пушката, много скоро ще се наложи да се настройва редуктора.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Още един почнах,но той ще е малко по-голям.
Би трябвало,с по-голямата,по-дебела пружина,да затвори и на 120-130бр
уж така го пишат,че е до 130-140бр.Пружината която ще ползвам,вътрешно 6мм. дебелина на тела 2.7мм дължина 35мм.
Но всичко е проби грешки.
Ето го от къде го копнах.

пс.Вече имам от къде да си поръчам,всякакви размери на тарелчати пружини. Ще ви послушам,ще поръчам 1мм дебелина.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Преди време като четох из руските форуми, някъде мренах една голяма таблица с номера по ГОСТ и DIN за тарелчатите пружини с посочени параметри за всеки номер. Руснаците бяха посочили и какви номера се ползват в редуктори на известни производители. Мисля guns.ru беше, ама трябва да потърся пак къде е.
 

anibis

Редовен Потребител
Някой ако може да помогне!
Редуктора си затваря на 120бр.Сложен на стенда отваря,затваря 3-4 пъти след това остава отворен и изпускам всичкия въздух през винтила.
Пак помпя цилиндъра на 150-160бр редуктора пак си затваря 3-4 пъти и пак същата работа,спира да затваря.:(

CIMG3206_zps4f3de0d9.jpg
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Тия 3-4 пъти на еднакви ли интервали от време? Ако ги правиш през минута пак ли е същото?
 

anibis

Редовен Потребител
Не съм пробвал през интервал,тези 4 изстрела така да ги нарека, са един след друг.
Знам какво имаш на предвид,редуктора ако натича,но бях си го оставил около 2ч и не беше мръднал,от 120бр.след тия изстрели редуктора спира да затваря.
 
Последна промяна:

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Някой ако може да помогне!
Редуктора си затваря на 120бр.Сложен на стенда отваря,затваря 3-4 пъти след това остава отворен и изпускам всичкия въздух през винтила.
Пак помпя цилиндъра на 150-160бр редуктора пак си затваря 3-4 пъти и пак същата работа,спира да затваря.:(

CIMG3206_zps4f3de0d9.jpg




Докато не е искал да затвори го напомпи отново на 160 бара преди да изпуснеш въздуха. Струва ми се, че ти затваря на по-високо налягане от 120. Или ти пада бързо налягането в цилиндъра на стенда.
 
Нагоре