РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

sts1969

Редовен Потребител
Манометъра при това налягане върху резбата се съмнявам изобщо да помръдне ???
 

sts1969

Редовен Потребител
Всъщност налягането би трябвало да не действа на резбата защото пръстена е на върха преди нея...май нямаш голям избор за действие :pardon:
 

aandreev

Потребител
sts1969 написа:
Всъщност налягането би трябвало да не действа на резбата защото пръстена е на върха преди нея...май нямаш голям избор за действие :pardon:
Вече спада с отвиване на около 4 оборота на резбата на зареждачката с манометъра... :)
въздуха излиза през малката дупчица върху цилиндъра... :)
Спада за около.. минута и 30 секунди :)
По време на спадане : Връща се и малко налягане, което може да се спадне от клапана, чрез натискането му :)
 

lynx

Редовен Потребител
dilom08 написа:
Какъв е редуктора който слагаш.

Редукторът е Скандален.
Аз му препоръчах да си даде цилиндъра на Румбата да му монтира редуктора, ама не слуша ;)
И сега гаф след гаф :D
Дано е пробил отвора на цилиндъра на правилното място, че иначе.....
 

dilom08

Редовен Потребител
Има вероятност ако си го напомпил на 200 бара на обратно да си смачкал полиамида и да не работи много точно сега.
 

aandreev

Потребител
dilom08 написа:
Има вероятност ако си го напомпил на 200 бара на обратно да си смачкал полиамида и да не работи много точно сега.
До 150 помпам само :)
Сега отивам да си напълня бутилката, ще избича до 200 и после хроно тест :)
 

aandreev

Потребител
:rambo: A-a-a-a-a-a-a-a :rambo:
:) 35 изстрела в коридор 2м/с.
Необходими са 2 начални изстрела за сработване на редуктора(при които извади 285 и 279 м/с) и после:
270 / 269.5 / 270 / 268 / 270 / 270 / 269.5 / 270 / 269 / 269 / 270
268.5 / 269.5 / 270 / 268 / 269 / 270 / 269.5 / 270 / 269 / 269 / 270
268 / 268.5 / 269 / 269 / 270 / 269 / 269 / 268.5 / 268.5 / 269/ 270 / 268,5 / 268
Това е с JSB Exact Heavy 1.175g. в налягане от 190 bar до 110 bar :)
Време между изстрелите 5 секунди, броени наум.
след което скоростта рязко пада на 256 м/с и надолу...
Благодаря на Scandalo за редуктора и на всички, които бяха духом с мен, по време на неговото поставяне и съпричастни в отговорите си :)
Другата събота ще я смъкна до 35 джаула със съчма 0.91г. и в неделя ме очаквайте на състезанието в Пазарджик :)
 

lynx

Редовен Потребител
Това с изчакването и сработването не е много в реда на нещата.
Я го пробвай дали не тече?
Изстреляй няколко изстрела и изчакай 10-15 минути.
След изчакването стреляй пак и първия изстрел не трябва да е с много различна скорост от предходните.
Ако скороста е много по-висока или много по-ниска, редуктора ще ходи за рециклиране при Скандало.
 

praetorian

Редовен Потребител
Снощи покрай всичката галимация останаха 2 часа време да почовъркам пушката.Установих следното:При големи проходни отвори, при сваляне на задредукторното налягане, при голяма камера и поставяне на много корава пружина на клапана/с пръст абсурд да се натисне/, скоростта се запазва, като се увеличават броя на изстрелите :) .Сега имам 34 - 35 редукторни изстрела при добра скорост.Точността е :yahoo: :yahoo:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Браво Нико не го барай повече асана.Щом имаш толко изтрели според мен си е добре. :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Милко написа:
Браво Нико не го барай повече асана.Щом имаш толко изтрели според мен си е добре. :cheers:

Да, не смятам да го пипам повече откъм тази му страна.Сега обмислям да дам да ми пооправят клапана малко, или нов клапан направо.Проблема е, че иглата халтави в горния си край и ме дразни.Може да остърже стругаря горния край на клапана и да набием втулка. по- плътна.Другия вариант, по - лесен - нова игла.Да се надяваме, че има кадърни стругари по нашия край.....
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ники мисля че нова игла би ти решила проблема но да ти кажа не знам точно кое ти прави проблем но ако искаш с моят хасан ще направим проби и с игла и с целия клапан да видиш как е.Дано да съвпадне само отвора че моят е разпробит към трансфер порта и не се знае как ще застане на твоята пушка.Но предлагам да го мислим като се видим че малко да не цапаме темата.
Иначе да кажа по темата за редукторите да не съм оффф.И аз мисля че не трябва да има скоци в скороста и време за сработване.Моят редуктор който сложих на хасана си работи много добре и след стоене наистина има малко натичане но мисля че не повече от 7-8м/с не ми е давал.Може и да не съм бил постоянно с хроното но си правих доста тестове като му го набутах у резервоара ;) и до сега си стреля добре вече значително по малко но си е точна пушка а с редуктор си спи от всякаде :cheers:
 

aandreev

Потребител
На Софийските състезания ограничението в 5.5 е 35J
Ако го променят, няма да им се сърдя изобщо.. вярвам и доста други :)

Sent from my LG-E405 using Tapatalk 2
 

Dominus

Редовен Потребител
Милко написа:
Моят редуктор който сложих на хасана си работи много добре и след стоене наистина има малко натичане но мисля че не повече от 7-8м/с не ми е давал.

Добре работещ редуктор не бива да натича изобщо.
Грешка може да даде само при пълнене и то когато налягането е било под редукторното. Тогава е необходимо да се направят 2-3 изстрела след помпенето за да си влезе в оптимален режим. Иначе ако след престой мени велоситито аз бих го отворил без да се замислям и докато не се оправи не бих го оставил.
Ако се замислиш, то едно състезание по фт ще ти постави редуктора на изпитание. Там има големи интервали. Едва вторите ти изстрели ще са адекватни.
 

lynx

Редовен Потребител
....и на всичкото отгоре даже е забранено да стреляш извън мишените или незачетно.
Състезанието примерно ако е с 50 мишени, имаш точно 50 изстрела и то със сериозно изчакване между изстрелите.
При ФТ-то ако си с кофти редуктор, автоматично заминаваш в края на класирането.
 

Dominus

Редовен Потребител
Под "вторите" имах предвид че на едва втората мишена ще е що годе в час. Аз по-малко от две мишени в коридор не съм виждал.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Аз с хасана няма вече да ходя по фт състезания но така или иначе тези 7-8метра се забелязват след повече от 24часа иначе през паузи от 20-30минути всичко си е наред.

Sent from my HTC One using Tapatalk
 
Нагоре