Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

A

Anonymous

Гост
А това несъосие със затвора ,спрямо дулото на цевта някой сблъсквал ли се е?
 

Attachments

  • 18082011174.jpg
    18082011174.jpg
    614.3 KB · Прегледи: 149

Беселин

Потребител
ininia написа:
Преди половин година и аз имах същия проблем на ЦФХа.Слава богу намерих резервен пръстен.Според мен основната причина за разрушаването му е,че полата на чашките стърчи (не е довкарана) и реже пръстена.От тогава внимавам когато зареждам и с една химикалка без пълнител довкарвам чашката.От тогава нямам проблем.

Колега дано си им отворил очите, че се развиват един куп фантастични теории докато отговора е съвсем прост.
Поздрави!
 

sharpbg

Потребител
stoilov83 написа:
А това несъосие със затвора ,спрямо дулото на цевта някой сблъсквал ли се е?
Аз съм се сблъсквал решението бе следното: вземаш водна шкурка размера да е около 400 един химикал или някъкъв предмет с близък овален профил подходящ за да легне много добре в обля улей на затвора навиваш шкурката на химикала или там каквото имаш под ръка и започваш с въртеливи движения внимателно да отнемаш като често проверяваш дали чашката и цевта пасват защото да отнемеш винаги можеш ама да добавиш трудно да не кажа невазможно в случая.След като прецениш че вече нещата си идват на мястото вземаш шкурка 800 или колкото там си прецениш полираш и си ти.
 
A

Anonymous

Гост
Май аз нещо не мога да обясня,
става въпрос че при напълно затворен затвор няма съосие на цевта с малкото уплътнени
На снимката се вижда, как цевта се отбелязва повече в дясната страна на затвора и затова ми къса малкото уплътнение. :sos:
 

Attachments

  • ЗАТВОР 2.JPG
    ЗАТВОР 2.JPG
    68.5 KB · Прегледи: 141

ROLAND

Потребител
Провери големия о-ринг в основата на затвора. Ако не е той и пушката е в гаранция-смяна! Мое лично наблюдение е, че в последните години качеството на изработка на тази хубава пружинна пушка пада.
 
A

Anonymous

Гост
Гаранцията е изтекла.
Другия начин е да изпиля с 2мм. пластмасовото лостче на затвора за да се завърти още малко.
 

didarai

Редовен Потребител
Тъй като моята е все още чисто нова(в момента я разглобявам),първо огледах от всякъде къде какво става.Това не съосие до колкото видях (през цевта) става при завъртането на затвора.Всъщност не точно това(още не съм махнал буталото за да проверя точно това),а другото не съсосие,на отвора с улея за зараждане.Погледни през цевта и го върти.Ще видиш как то застава на правилната си позиция и после я подминава докато опре пластмасовия бутон в цилиндъра.Предполагам(след час ще го проверя),че същото е положението и при завъртането му за готовност за изстрел.Ако е така.......ще видя как ще го лекувам.Най вероятно по широк(тънък) бутон ще направя ???.

пп
Сега видях ,че(докато пиша) си се сетил защо е така ;)
 
A

Anonymous

Гост
Другия вариант е да се изпили цилиндъра ,където спира пластмасовото лостче, ако трябва да се до завърти.
 

didarai

Редовен Потребител
stoilov83 написа:
Другия вариант е да се изпили цилиндъра ,където спира пластмасовото лостче, ако трябва да се до завърти.
Лостчета се правят по-лесно от цилиндър ;)

пп
Мда.Моя (а и всички останали най-вероятно) също има несъосност и по този параграф и с изтъняване на лоста ще се коригира.По-късно във времето ще си направя сигурно,но до зимата ще стои така.Не е болка за умиране.
пп2
Пак погледнах.....абе май ще взема да си направя сега ???
--------------------------------
Сега извадих и затвора ??? Уплътнението му на практика не стърчи пред него.Дори е навътре малко.По този начин ще почне да уплътнява добре едва след като се отпечата(вкопае) цевта на челото му и опре до него :( .Дали така са го замислили?
 
A

Anonymous

Гост
Доста лошо са го измислили, а след като се вкопае цевта ще започне да го нарязва.
Ето го решението:
 

Attachments

  • 3603446.jpg
    3603446.jpg
    575.2 KB · Прегледи: 269

cilindura

Редовен Потребител
Здравей колега, идеята ти е интересна, но... имай предвид, че този детайл ще бъде подложен на много силни удари, в същото време и триенето на детайла преминавайки над цевта ще бъде голямо. Това от своя страна ще доведе до деформация и свиване на пропускателния отвор, което ще влоши точността на стрелбата, а и не само (свивайки се отвора, ще падне и началната скорост на проектила). Искам да споделя една осъществена от мен фантастика (както беше писал по - горе един от колегите). Преди около две години един колега от североизточна България имаше подобен проблем с обтуриращото пръстенче, което се беше затопило в следствие на умишленото дизелиране на пушката. За целта изработих месингова втулчица, която набих на мястото на пръстенчето. След това шлайфах и полирах челото на затвора, с което той стана по - къс едва с няколко стотни, което не попречи на основната му функция. За целта се наложи да престържа входа на цевта по подобие на чупещите въздушни пушки, като изработих уплътнение с външен диаметър 14 мм., дебелина 4,5 мм и вътрешен диаметър 8 мм. Същото уплътнение се нахлузва на цевта и вече е статично, тоест не то, а затвора се пързаля върху него. Другото предимство на това уплътнение е че е с доста по - широка периферия, което го прави изключително устойчиво на ударите на буталото. По този начин така разположеното уплътнение изработено от подходящ материал става вечно, то е изработено така, че стърчи с три десети над цевния блок, което предотвратява неговата деформация и последващо разрушаване. :cheers:
 

usera2

Потребител
Абе вие какви интервенции правите по уж 'качествените' пушки на Гамо, какво става тогава при турските и китайките? Защо просто не ползвате пушките по предназначение- а именно да стреляте с тях?
Сори за :offtopic:
 

cilindura

Редовен Потребител
Правим това, което трябва колега, по - скоро това което се нарича тунинг, а пък после стреляме. А какво правим с турските и китайски пушки, сме написали и показали в съответната тема, за конкретната пушка. Всеки и свободен да мисли и е ако може да прави това което иска :cheers:
 

staif

Редовен Потребител
usera2 написа:
Абе вие какви интервенции правите по уж 'качествените' пушки на Гамо, какво става тогава при турските и китайките? Защо просто не ползвате пушките по предназначение- а именно да стреляте с тях?
Сори за :offtopic:

Пушките се ползват по предназначение, ;)но инженерите които са ги мислили не са се сетили за много други възмонжни подобрения,явно не са им приоритет..дали са ни възможност за развитие и забавление в хобито по тоя начин..Турски, китаиски,кореиски та и руски-все тая щом се налага тунинг..има и по кадарни хора от тяхните инжинери и дизаинери :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
staif написа:
usera2 написа:
Абе вие какви интервенции правите по уж 'качествените' пушки на Гамо, какво става тогава при турските и китайките? Защо просто не ползвате пушките по предназначение- а именно да стреляте с тях?
Сори за :offtopic:

Пушките се ползват по предназначение, ;)но инженерите които са ги мислили не са се сетили за много други възможни подобрения,явно не са им приоритет..дали са ни възможност за развитие и забавление в хобито по тоя начин..Турски, китайски,корейски та и руски-все тая щом се налага тунинг..има и по кадърни хора от техните инженери и дизайнери :cheers:
Не сте прави това са пушки за предимно за развлечение (не типично спортни) може да сравните цените с качествените пушки и ще видите първо колко се произвеждат от едните и от другите годишно това няма как да не се отрази и на качеството съответно и на цената. Когато се търси производителност допуските (разбирайте и размерните вериги )се разширяват и се получават подобни проблеми като обсъжданите в темите. Не мислите ли че искате прекалено много за малко пари ;) :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
И вискоката цена не е гаранция за качество, виж само един дейстейт колко може да струва. Гаранция за качество е като видиш една пушка да взима първи места по олиппиади.
 

Беселин

Потребител
usera2 написа:
Абе вие какви интервенции правите по уж 'качествените' пушки на Гамо, какво става тогава при турските и китайките? Защо просто не ползвате пушките по предназначение- а именно да стреляте с тях?
Сори за :offtopic:

Ми те Гамо са си доста добри пушки ама има хора дето само се чудят какво да правят.Тъпо били измислени.Ако се ползват качествени сачми ЦФХ-а е безпроблемна пушка много, много дълго време докато не му се счупи пружината и се смени с нова, както и маншет и отново се започва стрелбата.При новите несъосието на затвора и цевта се среща често, но при тези от моята партида всичко е ОК.Тая пушка да не се заричам ама няма да я продам никога.Решението за ,,подобрение" с поставяне на О пръстен в изработен в цевта канал ми се струва доста неудачно.На всяко зареждане затвора се опитва да го реже и ако не се ползват и качествени сачми и полите им стърчат навън мисля изхода е ясен.
 

cilindura

Редовен Потребител
Беселине, явно с теб човек трудно може да излезе на глава. Ако беше прочел внимателно това, което съм написал, щеше да разбереш, че тунингът, който съм направил е направен именно за това, за да се защити въпросното уплътнение. Именно поради тази причина то се намира върху цевта. Няма как то да бъде отрязано в следствие на въртенето на затвора, тъй като както по - горе съм написал, той е шлайфан и огледално полиран, тоест никъде няма режещи ръбове, всичко е заоблено и огледално полирано. Уплътнението също има фаски, които идеално поемат натиска и триенето на затвора. Когато отрежеш с краставица хляб, тогава тунингованият от мен затвор ще отреже въпросното уплътнение.

А що се отнася до това, че полата на чашката можела да стърчи от цевта и да станело нещо много стряшно, то това няма как да се случи, защото тунинг на входа на цевта освен фаска значи и, че 10 мм от нарезите на цевта са махнати, тоест тя е гладка, шлайфана и идеално полирана, така че да се получи идеален приемник на проектила (чашката потъва цялата). По - скоро ако чашката стърчи във фабрично произведената пушка, така както си я купил от магазина, тя ще гилотинира кекавото и недобре измислено уплътнение. Аз не съм първият нито пък последния, който се занимава с тунинг, така че в последствие ще се появят умни и кадърни колеги, които ще тунинговат и моите конструкции. Освен, че пушката е средство за забавление, независимо от нейния модел то аз винаги съм се стремял чрез моите действия и опит натрупани през годините да вдигна нейната класа и стойност. Тунинговал съм и доста по - скъпи пушки като Вайраух, Диана Уебли и Скот и др. Цената не е гаранция за съвършена конструкция. Винаги има място за нещо ново. А защо не го правят фирмите производителки, то е ясно. Промяната на само един детайл изисква оромни разходи.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте приятели. 1999 година си купих пушка Хънтър 1250 и въпреки високата цена, което би трябвало да бъде предпоставка за високото качество то тя се оказа оръжие с доста кусури. Първото и най - лошо впечатление, което ми направи пушката бе преходният отвор. Оказа се, че той бяга встрани от оста на цевта с около 1,5 мм. Тоест той не беше в съосие с цевта. След не много дълго мислене реших да взема радикални мерки, като разпробих отвора със свредло 7,4 мм след което райберовах отвора и го полирах. Изработих специална втулка от неръждаема стомана. Дефектът, който беше предизвикан в следствие на недоглеждане в завода на Гамо в Англия ми помогна изключително много в експериментите, които последваха. Изработих няколко втулки с различна конфигурация, така че пробвах различни по диаметър отвори и си избрах най - оптималния за калибър 5,5 мм. Другото предимство на тази втулка е, че позволи да изработя уплътнение с по - малък вътрешен диаметър, тоест тя вече е с по - широка периферия и уплътнява перфектно, ако пушката беше останала така както фабрично е направена, едва ли щях да мога да предам съответната конфигурация на пропускателния отвор. Отворът вече е коничен, шлайфан и огледално полиран с цел избягване на турболентност на въздушния поток. От снимките се вижда, че пушката има и други подобрения: на мястото на шарнирния щифт вече има ос болт, която фиксира и притяга достатъчно здраво шарнирната вилка към цевната кутия, така че вече няма луфт - ляво дясно; другата много важна доработка е замяната на дистанционните пластмасови шайби с нови изработени от неръждавейка; променено е също така заключването на цевната кутия към корпуса на пушката. Може би всички знаят, че Хънтър 1250 се отключва много лесно, при по - рязко тръсване - цевта се отключва почти без усилие. При новото заключване цевта се заключва лесно, а се отключва трудно, което предотвратява евентуалното й отваряне преди стрелба и от там загубата на мощ (въздух). Ето още още един, колкото нескромно да звучи, пример за вдигане на класата на една скъпа, но не толкова качествено изработена пушка. Втулката от снимките, които съм направил е в незавършен вид, това е само заготовка. За жалост не разполагам със снимки на завършената втулка, но това не е толкова важно, важна е идеята.
Наздраве! :cheers:
 
Нагоре