ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз не съм го шлайфал от любов към шлайфането. При мен беше неизбежно,ако исках да спася главата. А аз бях в недоумение от какво се наранява. Шлайфам,сглобявам и пак наранени и така сумати пъти. Чак като свалих главата и видях медните стружки набити в сегментите ми светна лампата.
Пък за пластината дето говориш,тя играе ролята на смукателен и изпускателен клапан едновременно(като при колите,ама там това го вършат два клапана).
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Разделечи малко (3-5мм) навитвките една от друга,за да не се нагряват взаимно и за да може въздушният поток от вентилатора отзад на компресора да охлажда серпентината по-добре. Зачисти с макетен нож краищата (отвън и отвътре) на серпентината,като след това я продухаш с компресор (или пък течаща вода,но я подсуши след това) за да изчистиш стружките.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Измий,продухай,измий,продухай,че да не си навлечеш моите проблеми. Аз уж хубаво я продухах с компресора,ама се оказа,че е само уж!
 
Разделечи малко (3-5мм) навитвките една от друга,за да не се нагряват взаимно и за да може въздушният поток от вентилатора отзад на компресора да охлажда серпентината по-добре. Зачисти с макетен нож краищата (отвън и отвътре) на серпентината,като след това я продухаш с компресор (или пък течаща вода,но я подсуши след това) за да изчистиш стружките.
 
IMG_20240316_120013.jpg
Разделечи малко (3-5мм) навитвките една от друга,за да не се нагряват взаимно и за да може въздушният поток от вентилатора отзад на компресора да охлажда серпентината по-добре. Зачисти с макетен нож краищата (отвън и отвътре) на серпентината,като след това я продухаш с компресор (или пък течаща вода,но я подсуши след това) за да изчистиш стружките.
 
Прекалил си малко,но нищо. Пущай смело и безотговорно да видим какво ще стане хаха :D
Нормално ли е картера да е топъл, напълних 4 литрова бутилка от 200 до 300 бара за около 10-15 мин. не засякох времето точно,на 54 градуса го спирах,че не помня до каква температура можеше,а книжката с инструкции не е в мен
 

O.K.

Потребител
Не ги давай на никого. Отговорността за преработката на резбата (и отслабването на навивките ѝ поради интерференцията на различните стъпки) е твоя.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Колеги какъв е принципа на работа на автоматичния манометър? Имам един компресор, до който стига ток, светва бутона като го включиш, но нищо не се случва. Нито жужи ел. мотора нито издава какъвто и да е звук. Изолирах биметалната пластина, но не е от нея. Чудя се дали манометъра не е сдал багажа и да не идва ток към ел. мотора. Ще пробвам днес след работа да го откача от буксата. Вкаран е към някакъв кабел в компресора чрез конектор. Ако махна този кабел дали компресора ще тръгва или ще спира цялата верига? Чудя се къде да търся проблема.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Колеги какъв е принципа на работа на автоматичния манометър? Имам един компресор, до който стига ток, светва бутона като го включиш, но нищо не се случва. Нито жужи ел. мотора нито издава какъвто и да е звук. Изолирах биметалната пластина, но не е от нея. Чудя се дали манометъра не е сдал багажа и да не идва ток към ел. мотора. Ще пробвам днес след работа да го откача от буксата. Вкаран е към някакъв кабел в компресора чрез конектор. Ако махна този кабел дали компресора ще тръгва или ще спира цялата верига? Чудя се къде да търся проблема.
Манометъра сам не може да държи товара на мотора. Най-вероятно управлява мотора през реле. И е много вероятно да се е префакало релето. Я снимай кабеляците да се вижда кое от къде идва и отива и ще ти кажа. Я съм по токовете майстор хаха :D



Screenshot (809).png
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Здравейте, приятели. Има ли, къде, около Хасково да се направи водна проба на бутилка за въздух? Питам за колега, който няма регистрация тук.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Здравейте, приятели. Има ли, къде, около Хасково да се направи водна проба на бутилка за въздух? Питам за колега, който няма регистрация тук.
В Хасково вече никъде не правят, най- близо ми казаха че в Пловдив( бях питал голям доставчик на технически газове, които си имат собствени пълначни инсталации и т.н. така че съм склонен да им вярвам) но не знам точно къде в пловдив понеже на мен ми предстои след около 2 г.
Таг еоод е фирмата може да иде да ги пита те къде правят водни проби, мисля че ще му кажат или аз ако имам път на там скоро ще ги питам.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Благодаря, Гоше. Това е достатъчно, ще му предам на момчето да провери.
 

м.м

Потребител
Здравейте , взех си една стоманена бутилка , но искам да мине преглед и тест , къде може в Хасково или Стара Загора да стане това нещо . Моля да ми помогнете
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ъпдейт за моя проблем. Беше изгоряло релето на авто-стопа. Изолирахме го и компресора тръгна безпроблемно.
 
Нагоре