ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

diadowanio1

Редовен Потребител
Имам го и в разглобен вид. Тя тая 200 барова бутилка за какво я ползваш.
Да ,същият е .Не го бях срещал в Алито преди ,затова го мислех за нов модел .Обявен е за зимна разпродажба за 2024 год.Ако обичаш ,кажи какъв проблем ти направи ,за да го имам в предвид .А бутилката я ползвам за въздух от компресора ,помпя я за първи път до 200 бара .Преди това я ползвах за азот ,прехвърлях от голяма 6 кубикова азот в тази .Малката преди два месеца я тестваха в Линде .Мисля ,че не е опасно ,защото въздуха ,който дишаме е 78 % азот и около 22% кислород .
 

Чоби

Редовен Потребител
Тя 200 бара като я напомпиш каква пушка ще пълни? Нали са 200 бара и някои от пушките като изравни наляганията. Ако пушката е 250 бара как ще я напълниш. А за проблемите като го напънеш до 300 бара, моя взе да изпуска въздух от едната тръбичка , изтърва защитата , започна да черни бързо маслото това е от сигмента на малкото бутало , но се оправя всичко . Бели кахъри. Сега ще ти кача снимки.
 

dilom08

Редовен Потребител
И аз имам същия. Резби не останаха от ремонти. Основен проблем е буталото на високото налягане - по тънко е от колкото трябва и уплътнението натича покрай него и стената. Правих ново бутало и нови уплътнения. Болта който го държи се развива и започва да удря отгоре в клапана. Докато не му смених главата с глава на туксинг не се оправи. За сега няма грижи.
 

Attachments

  • Screenshot_2024-03-26-22-45-19-755_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-03-26-22-45-19-755_com.google.android.apps.photos.jpg
    119.6 KB · Прегледи: 39
  • Screenshot_2024-03-26-22-44-50-533_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-03-26-22-44-50-533_com.google.android.apps.photos.jpg
    104.8 KB · Прегледи: 36
  • Screenshot_2024-03-26-22-44-28-924_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-03-26-22-44-28-924_com.google.android.apps.photos.jpg
    70.1 KB · Прегледи: 37
  • Screenshot_2024-03-26-22-43-23-816_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-03-26-22-43-23-816_com.google.android.apps.photos.jpg
    122.3 KB · Прегледи: 38
  • Screenshot_2024-03-26-22-43-09-900_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-03-26-22-43-09-900_com.google.android.apps.photos.jpg
    191.5 KB · Прегледи: 40

Чоби

Редовен Потребител
Щом е станала друга глава е ок. А основно сегмента отгоре е проблем, от него се черни и маслото износва се бързо. Моя не искаше да качи от 270-280 бара нагоре. Идваше ми да го сложа за мишена , но тогава нямах по яка пушка. Продадох го за почти без пари, купих сам янг , но от истинските , от армс бг. за 600 лв. без автоматичния стоп и нещата се решиха . От 1.5 г. го имам и съм поне за сега доволен.
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Тя 200 бара като я напомпиш каква пушка ще пълни? Нали са 200 бара и някои от пушките като изравни наляганията. Ако пушката е 250 бара как ще я напълниш. А за проблемите като го напънеш до 300 бара, моя взе да изпуска въздух от едната тръбичка , изтърва защитата , започна да черни бързо маслото това е от сигмента на малкото бутало , но се оправя всичко . Бели кахъри. Сега ще ти кача снимки.
Пушката ми е от по-скромните Hatzan Galatian IV. kal 6,35 Няма редуктор ,правотокова е и стреля най добре между 150 и 120 бара (предписани са 190 бара max) Тунинговах я малко сам ,сега прави около 85 -90 джаула и скорост 290 м /сек. При 190 бара обаче дава по-лоши показатели.Натегнал съм пружината на ударника и мога още ,но се покачва много разхода ,а бутилката на пушката е 260 куб ,см само .Виждам ,че си от Казанлък ,аз от Стара Загора .Дано не ми се наложи ,но може би ще се възползвам от съветите ти .Аз дори не знам откъде мога да купя резервни части за този компресор .Откъде мога да сваля схема на компресора ?
 

Чоби

Редовен Потребител
Сега, за компресора нямаш проблем , ако стане нещо ще помагам, с каквото мога , но без ел. само механиката. Пушката ти ГАЛАТИАН, една от най добрите пушки от марката ХАТСАН . От 200 баровите най добрата, ако беше с дървения приклад щеше да е още по добре , но и така е ок. 5.5 е по добрия калибър за нея , но и така става. Ако и намалиш джаулите докъм 70 ще си по доволен .
 
Последна промяна:

Чоби

Редовен Потребител
Тези 290 м/с с какъв проектил ги стреля че да изкара 85-90 ждаула и колко изстрела направи с тези показатели?
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Трябва да се разровя в тетрадката ,където съм записвал данните на хронографа .Грешно съм се изразил .Тази енергия и тази скорост не са в един изстрел едновременно .Например с проектил H$N Silver Point 1,58 грама съм постигал скорост до 293,1 м/сек ,но енергията е 67,9 J При 140 бара .Имах и изстрел с 311,9 м/сек и енергия 76,87 J )при120 bara, но тях ги сее по мишената като мухи .Играх си да настрийвам пружини на клапана и на ударника .С Баракуда 2,0 гр. имах 278,5 м/сек и 77,56 J.С натягане до 3 оборота съм постигал около 85 джаула с проектили JSB King Heavy 2,2 гр.(33,95 gr.),но скоростта пада много и разхода на въздух е непоносим .Тогава помпех на ръка .Като се постопли времето ще и сложа хронографа и ще я засека .Както ти казваш ,пушката е най точна при 71-72 Джаула JSB King Heavy 2,2 гр. -прави 8 изстрела с разлика 1 м/сек (от 252,5 до 253,4) Начално налягане 140 бара ,пада на 120 -115 бара
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител

Laferrari63

Редовен Потребител
значи още някакъв ъпдейт ще трябва :) сега а какъв си?
Сега съм с двуцилиндровия. От година насам може би съм с него. Доста корав се оказа, само масло съм му сменял досега. Пълни 6Л 200-300 за 6-7 минути, но бутилката загрява и трябва допълване, иначе пада на 270-280бара като изстине. И това е недостатък като цяло - прекалено бързото пълнене.
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Ако помпиш без филтри , ще е по-бързо ,но като гледам нямаш сепаратори на твоят компресор и рискът да надрусаш бутилката с конденз е голям , Не че филтрите помагат кой знае колко против конденза. Плюс това ползвай чешмяна вода за охлаждане -перфектна е.Водата във ваната, с помпата, постепенно си вдига температурата и не охлажда добре .Би ли ми казал колко е дължината на тръбичката от серпентината и диаметъра на тръбичката .Искам да изчисля охлаждащата и площ и да я сравня с моите ламели от любопитство.При мен охлаждащата площ е 62863 кв.мм.При теб ,за да има същият ефект серпентината трябва да е дълга 2502,5 мм (т.е. 2,5 метра ,ако е с ф 8 мм )
 
Последна промяна:
Ако помпиш без филтри , ще е по-бързо ,но като гледам нямаш сепаратори на твоят компресор и рискът да надрусаш бутилката с конденз е голям , Не че филтрите помагат кой знае колко против конденза. Плюс това ползвай чешмяна вода за охлаждане -перфектна е.Водата във ваната, с помпата, постепенно си вдига температурата и не охлажда добре .Би ли ми казал колко е дължината на тръбичката от серпентината и диаметъра на тръбичката .Искам да изчисля охлаждащата и площ и да я сравня с моите ламели от любопитство.При мен охлаждащата площ е 62863 кв.мм.При теб ,за да има същият ефект серпентината трябва да е дълга 2502,5 мм (т.е. 2,5 метра ,ако е с ф 8 мм )
Два метра тръба ф6мм
 
Ако помпиш без филтри , ще е по-бързо ,но като гледам нямаш сепаратори на твоят компресор и рискът да надрусаш бутилката с конденз е голям , Не че филтрите помагат кой знае колко против конденза. Плюс това ползвай чешмяна вода за охлаждане -перфектна е.Водата във ваната, с помпата, постепенно си вдига температурата и не охлажда добре .Би ли ми казал колко е дължината на тръбичката от серпентината и диаметъра на тръбичката .Искам да изчисля охлаждащата и площ и да я сравня с моите ламели от любопитство.При мен охлаждащата площ е 62863 кв.мм.При теб ,за да има същият ефект серпентината трябва да е дълга 2502,5 мм (т.е. 2,5 метра ,ако е с ф 8 мм )
А за охлаждането,днес за 13 мин ,не вдигна повече от 56 градуса
 
Нагоре