ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

anibis

Редовен Потребител
Комшорлъка пак с ново ПЦП, и е някаква нова тяхна фирма не е от познатите ни,техни фирми за ПЦП-та.
Тука са краднали яко от Дейстет,зареждането на въздух,барабанчето дори и ЦК.Прилича ми на стария Върколак/wolverine/


https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjuwJvkmarYAhXHalAKHbCKAx8QFgg_MAc&url=https://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=4245&usg=AOvVaw1tCg4Dkzgw5wtICXkrF7xs
 
Последна промяна:

barbaron

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е да си внесе от Руска Федерация оптика за нощно виждане и интересува ме дали има някакви "government restrictions"? Ще се носи в ръчен багаж - нов от магазина със съответните документи и ще лети по въздух. Продавача ме убеждава, че няма проблеми, но не знам защо ми е нещо притеснено. Ако някой е проучвал въпроса или има някакви препоръки - ще съм дУволен да прочета. Весели празници на всички!!!
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте ще си позволя да питам отново...
Става въпрос за програмата Стрелок Про и параметрите, които не знам за моята пушка:
- Twist Rate, inches ?
- Right или Left hand twist ?
Благодаря предварително!
 
7

7842

Гост
На теб не ти е нужна тази програма.Не се ли сещаш по името Про какво значи?Тази която е безплатната версия ти е достатъчна.И със 125-цата ще стреляш на 150-200 метра ли?Трябва ти тегло на проектил,дулна скорост,балистичен коефициент,на колко метра ти е нулата на оптиката.Оптиката ти с Милдот ли е?Щото ако не е всичко се обезмисля.Във какви филми си се вкарал:cheers:
 

SGS

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е да си внесе от Руска Федерация оптика за нощно виждане и интересува ме дали има някакви "government restrictions"? Ще се носи в ръчен багаж - нов от магазина със съответните документи и ще лети по въздух. Продавача ме убеждава, че няма проблеми, но не знам защо ми е нещо притеснено. Ако някой е проучвал въпроса или има някакви препоръки - ще съм дУволен да прочета. Весели празници на всички!!!
Вноса и износа в/от Русия на оптически прицели не е забранен според техния закон за оръжията. Има руски фирми които изнасят оптически прицели за Европа. На граждани обаче е забранено да внасят / изнасят оръжия и техните части - "ствол, затвор, барабан, рамка, ствольная коробка", както и боеприпаси. За оптика нищо не е споменато.
Напълно възможно е някой митничар да се направи на интересен и да се опита да заработи някоя рубла (или долар/ евро). Добре е този който ще пренася оптиката да е "подкован" юридичеси, за да може безпроблемно да премине. В Русия корупцията е на всички нива и в много по-големи размери от където и да било другаде по света. Работя много с Русия и руснаци и неведнъж съм се сблъсквал с това.
Затова в такива случаи е добре да се знаят законите и човек самоуверено да ги цитира и да си отстоява правата. Тогава обикновено нещата коренно се променят и най-много да се размине с "лека почерпка" (колкото да не е без нищо).
Прегледай техния Федеральный закон от 13.12.1996 N 150-ФЗ (ред. от 05.12.2017) "Об оружии" -> www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_12679
Също така полезно е да се види и тук: http://base.garant.ru/12177100 -> Приложение 2
Перечень товаров для личного пользования, запрещенных к ввозу на таможенную территорию таможенного союза и (или) вывозу с этой территории
т. 1.2 забранени са: "служебное и гражданское оружие, его основные части, и патроны к нему"
За оптика нищо не е споменато. А кои са основните части, вече видяхме в закона. Ако някой има възражения, нека да посочи къде точно пише за оптика.
Успех и да се похвалиш после. :cheers:

 

barbaron

Редовен Потребител
Браво!
Благодаря за толкова изчерпателния отговор!
Мисля, че съм намерил подходящ човек за "акцията" и подходящ продавач от Москва, та да видим... С достатъчно късмет ще се похваля задължително!
 

andi

Редовен Потребител
Продава се единия от двата Никона :

1. PROSTAFF 5

Черен . Донесен миналото лято от САЩ . Неизползван . Неразличим от нов . Мери до около 550м . До около 450 м е супер бърз (като повечето Никони) Мери точно под много малък ъгъл в полето , или във вода .Мери в метри , или ярдове . Компактен и ергономичен дизайн , гумиран . Това е модел с новите лещи - по-светъл , по-ясен, по-широкоъгълен - може да се ползва и за наблюдение като далекоглед дори и при сумрак .
Цена 320 лв .

http://www.nikonsportoptics.com/en/nikon-products/product-archive/rangefinders/prostaff-5.html

2.Forestry Pro Laser Rangefinder/Hypsometer

Жълт . На 3.5 години . Има следи от употреба .
Това е професионален далекомер с инклинометър и екран отстрани . Автоматично мери ъгъла , височината на мерения обект, разстоянията до върха и до основата .
Мери до около 550м . До около 450 м е супер бърз (като повечето Никони) Мери точно под много малък ъгъл в полето , или във вода .Мери в метри , или ярдове .
Цена 330 лв

http://www.nikonsportoptics.com/en/...estry-pro-laser-rangefinder%2fhypsometer.html

Като се продаде единия , другия се оставя и спира от продажба .
контакт на ЛС , или на 0878 916 789
 

Attachments

  • 20180103_111737.jpg
    20180103_111737.jpg
    959.9 KB · Прегледи: 68
  • 20180103_111823.jpg
    20180103_111823.jpg
    1 MB · Прегледи: 65
  • 20180103_111946.jpg
    20180103_111946.jpg
    886.4 KB · Прегледи: 66
  • 20180103_112019.jpg
    20180103_112019.jpg
    713.7 KB · Прегледи: 66
Последна промяна:

miteto77bv

Потребител
Какво толкова гледа до него? Аз,ако съм плюнча пръста, вдигам го за три секунди нагоре и ги почвам.
Някой знае ли каква е оптиката от клипа?
 
Последна промяна от модератор:

sevdaka80

Редовен Потребител
Мисля че гледа някакъв чеърън,понеже стреля на различни дистанции.и коригира с вертикалната турета.
 

miteto77bv

Потребител
Оптиката ми хареса много. Гледам около 900 долара струва.Изглежда много добре според мен.
Ама си личи, че пичът е надъхан,макар и да се мъчи да не го показва.Само каква физиономия прави като пропусне.:D
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте колеги някъде, като че ли бях видял форма за договор за покупко - продажба за разпечатване? Не помня къде обаче... Ако някой има моля да ми прати или каже къде.

Доколкото си спомням трябваха два екземпляра, един за новия собственик и един за мен, разписани от двамата, без нотариална заверка и новия собственик с неговия отива в КОС без мен с пушката?

Предварително благодаря!
 
7

7842

Гост
Доколкото си спомням трябваха два екземпляра, един за новия собственик и един за мен, разписани от двамата, без нотариална заверка и новия собственик с неговия отива в КОС без мен с пушката?
И копие от твоето уведомление.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Благодаря колеги,
1. В формата има "Придружена с бележка/копие/ от магазина."
Такова/кава нямам, нито пазя касовата бележка?
2. Тунингът проблем ли е? Примерно без мерни прибори, камуфлажна лента или пък друг приклад и т.н.

ПП. Мисля, че бележката от магазина остана в КОС...
 
Последна промяна:
Нагоре