ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Препарат който продават по магазините за почистване стъклата на прозорците, няма ли да стане?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не е препоръчително, че не знаеш покритието на стъклата на какъф хал е и дали няма да замине. В калта да си я топил, с малко водичка и парцалче всичко ще се махне.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Не е препоръчително, че не знаеш покритието на стъклата на какъф хал е и дали няма да замине. В калта да си я топил, с малко водичка и парцалче всичко ще се махне.
С "ху-ху" се замазват,не са кални,но наистина са мръсни.Препарат може да им прецака покритието.Прах и песъчинки ако тръгна да ги трия на сухо ще ги надраскат.Не ,че имам някакви скъпи стъкла,но не искам да ги съсипвам.Някакви други идеи?
 

anibis

Редовен Потребител
Потопи самата леща в чаша хладка вода,от тежестта си прахоляка ще падне в чашата няма нужда да триеш,бършеш по стъклата.
Може и да разтвориш малко сапун,не веро,сапун в хладката вода.
Лещите да се покриват едвам не казвам цялата оптика да влезе във ваната,съвсем леко да покрие лещата.
 

sts1969

Редовен Потребител
С "ху-ху" се замазват,не са кални,но наистина са мръсни.Препарат може да им прецака покритието.Прах и песъчинки ако тръгна да ги трия на сухо ще ги надраскат.Не ,че имам някакви скъпи стъкла,но не искам да ги съсипвам.Някакви други идеи?
Леко влажна попивателна хартия от кухненските рула, ( после Ху - Ху за финиш) ще свърши перфектна работа освен ако не си я омазал с грес. Така чистя огледалата на колата, стават чисти като планински кристал...а те найстина са си мръсни след дъждовете.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Стъклото на телефона го трия също само с кърпичка и повечко "духане". Лееко влажна кърпичка помага на таблета, когато е оклепан екрана му от децата с пръски от какво ли не. Твърдо не ползвам препарати. Просто парцала или кърпичката трябва да е мека и да може да попива, като при нужда част от нея може леко да се навлажни.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Стефко, послушай последния пост на Петко според мен. Хубава кърпичка за очила с ху-ху е чист и сигурен начин, макар и бавен и изискващ неколкократно забърсване.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Има мамка му.И пръски смазка,и пръстови отпечатъци.Май наистина ще пробвам с лек разтвор на някакъв препарат за съдове+Е-мека или МФ-кърпа за подсушаване.
Може и да разредиш малко спирт с вода и с нещо меко можеш да миеш смело.
Има спрейове за монитори също.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ако си ги прашил и калял най-безобидния начин дори и да не изглежда така е вода. С подвижния душ обливаш обилно, без да търкаш с каквото и да е докато не си сигурен че няма абразивни частици. Ако те притеснява херметичност или нещо подобно можеш да вкараш часта от оптиката която те притеснява в найлонова кесия и да облепиш с тиксо.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
В общи линии направих компилация от почти всички идеи.Върху едно11 годишно липърсче 3-9х32.Издухах лещите със сух въздух от ръкохватката "вода-въздух"на зъболекарския стол,после пак с нея,но с воден аерзол.С клечка за уши изтрих с разтвор на веро и го изплакнах с водния спрей.Ударих една чиста марля за подсушаване и за щастие всичко е ок.Вода вътре не виждам ,а оптиката "прогледна".От цялата работа разбрах,че поне докато седят в шкафа или докато чистя и мажа пушките,оптиките трябва да са с някакви капачки.
 

Venco

Редовен Потребител
Здравейте,попадна ми тази стара оптика, но не знам нищо за нея, а и нищо не пише, освен Japan. Искам да ви питам с какъв вид монтаж се закрепя, понеже отдолу е с цяла релса, мисля тип "лястовича опашка", и пушката е с "лястовича опашка" ?
 

Attachments

  • IMAG0040.jpg
    IMAG0040.jpg
    169 KB · Прегледи: 114
  • IMAG0041.jpg
    IMAG0041.jpg
    145.7 KB · Прегледи: 117
  • IMAG0042.jpg
    IMAG0042.jpg
    360 KB · Прегледи: 115
  • IMAG0043.jpg
    IMAG0043.jpg
    136.7 KB · Прегледи: 112
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Митак, първо тук не му е мястото на тоя клип и второ на 70м като прави пропуски с капачки, не ми я хвали :p
 

miteto77bv

Потребител
Остави капачките, как чатка ми хареса.
За точността сигурно ще иска някоя фаска тук там. :lol:
 
Последна промяна:

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте някой мяркал ли е някъде това да се продава:
b8c24de3acb72d43.jpg
 
Нагоре