МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
CTC - от център до център. Демек разтоянието между центровете на най-отдалечените две попадения.
Ако ти е трудно, мериш по краищата на дупките и вадиш диаметъра на чашката.
 
Последна промяна:

Karlito/Man

Редовен Потребител
Здравейте колеги имам две питания:
1. Когато се измерват попаденията в мишената (за група) защо/как се посочва една стойност? Мисълта ми е, че аз лично описвам квадрат (дори да е кръг все тая) около попаденията и тогава имам две стойности. По клиповете повечето измерват групата хоризонтално и вертикално примерно с шублер и тя в повечето случаи не е еднаква стойност, но се изписва една стойност (примерно клиповете на Стив)?

2. Кажете програма за точно определяне на надморската височина? Днес направих проба за измерването й с навито на телефона - iGO, Altimeter, Barometer, Delta Altitude и GPS Data, и резултатите са: 640 м, 647 м, 604 м, 607 м и 648 м ?! Предполагам, че за повечето показания е проблем в GPS на телефона, но пък с други програми виждам, че той използва минимум 10 - 12 сателита....
Maps 3D lite. Мери прилично.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Ок, благодаря за отговорите - значи между центрове на двете най - отдалечени.

3Д мапса е за iPhone...
 

bgbul

Редовен Потребител
Ако поканата е за да се убедя за МК боеприпаси - убеден съм. Прав си и твоите/мои колеги също.
Ако поканата е за въздушно съм навит на следното:
Взимаме "лоша" партида сачми. От нея ти си избираш хубавите - теглиш ги, визуално и т.н. И останалите "нехубави" за мен.
Стреляме с твоя пушка, на твой терен, на твоя дистанция, която ти е удобна. Без корекции. За група. И гледаме групите на избраните сачми и на другите.
Въпреки, че съм "пищолджия" съм готов винаги да си направим кефа.
Или сложи пушката на станок (някакво менгеме) и направи този експеримент. Резултатът ще е интересен.
Пояснявам - все пак говоря за сачми за състезания, висок клас, а не тези от щанда за 5 лв/200 бройки, нали?
И май се оказа, че сме на едно и също мнение, а?
За клипа- извинения! Показах какво НЕ МИ ХАРЕСВА и ме отблъсна от тази стрелба. Мишените са катеричка, сова, друга птица и т.н.
И отново се извинявам! Не искам да ви променям. Свободен избор и аз съм никой ...
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ако поканата е за въздушно съм навит на следното:
Взимаме "лоша" партида сачми. От нея ти си избираш хубавите - теглиш ги, визуално и т.н. И останалите "нехубави" за мен.
Стреляме с твоя пушка, на твой терен, на твоя дистанция, която ти е удобна. Без корекции. За група. И гледаме групите на избраните сачми и на другите.
Въпреки, че съм "пищолджия" съм готов винаги да си направим кефа.
Или сложи пушката на станок (някакво менгеме) и направи този експеримент. Резултатът ще е интересен.
Пояснявам - все пак говоря за сачми за състезания, висок клас, а не тези от щанда за 5 лв/200 бройки, нали?
И май се оказа, че сме на едно и също мнение, а?


Радвам се, че приемаш поканата :)
Наистина ще ми е приятно да се запознаем и да ни предадеш опит.
Не си ме разбрал или не съм се изразил правилно. Визирам чашки от най-висок клас, каквито са JSB, с които стрелят 99% от сериозните състезатели във ФТ и разликата в партидите, а не в чашките като такива от една партида. Други чашки поне на този етап нямам намерение да ползвам и не визирам. Когато партидата е кофти, едва ли има "формула" за отделяне на качествените от некачествените чашки. За мен това е факт, базиран на доста мерене, калибриране, изстрели, партиди ... и не на последно място мнение и опит от безброй колеги по цял свят. Даже бих могъл да сортирам чашките от различните партиди, та да има поне малко уеднаквяване на шансовете за всяка партида. Аз за мен съм убеден или предубеден за крайния резултат, но все пак ще научим още нещо и няма да е напразно. :)
 

bgbul

Редовен Потребител
Момчета упражнението на 10 м. с пневматична пушка се провежда винаги на закрито. Стреля се прав без упор, по един изстрел в мишена, 40 изстрела.Най добре е пушката да е 4,5 кал./Хайнел, Аншуц, Файнверкбау/ освен това най-добре се стреля с диоптични мерни прибори /мишена, мушка, мерник - концентрични окръжности/.Муниции - на времето /1976 - 1986г./ имаше едни немски сачми казвахме им "катерички". Бяха в стеропорна опаковка по 50бр. всяка в отделно гнездо. Мишените - десятката е по - малка от глава на кърфица. Резултати от 370 - 390т. бяха често срещано явление. В съвременната спортна стрелба има майстори и по 400т. Това упражнение изисква специална екипировка /изобщо спортната стрелба за високо спортно майсторство иска : шуба, ремък, панталон, обувки/. Да правилно точно око и стабилна психика. За сега толкова.
дядо Данчо от Бургас

Ще ползвам чуждо мнение, но все пак на колега. "Дядо" Данчо, наборе - поздрави от Пловдив!
Сега не намирам тези сачми (катерички), но явно са кът и днес. Аз само с такива съм стрелял на състезания. Нищо друго не знам за състезания.
Нещо подобно, но в жълта кутия по 100 бр. https://www.pinterest.com/pin/484418503662912172/
Все пак за проба ето едно предложение от остарял стрелец:
Взимаш сачмите, които харесваш. Отделяш "калпавата" партида. Взимаш оръжейна смазка/паста от тази твърдата (не течна, не грес)
Ден-два преди стрелбата отваряш кутийката. Намазваш палец и показалец с тази оръжейна смазка (тя от температурата се топи по пръстите). И с въртене между пръстите "намазняваш", смазваш всяка съчма поотделно. Поставяш си сачмата отново в кутийката готова за стрелба. След подготовката - на сухо и топло.
След ден или повече правиш тест за група с така подготвените сачми. Кажи какъв е резултата?
Може това да го правите? Значи добре се подготвяте. Може сега да го научавате?
Макар да е олово, при влага се образува повърхностен окис и той променя уплътняването в цевта. Вероятно това е причината за откъснати изстрели при тест...?
За висок клас сачми друга причина според мен няма.
Но както се казва - "ще поживеем- ще видим". Поздрави!
 

anibis

Редовен Потребител
Взимаш оръжейна смазка/паста от тази твърдата (не течна, не грес)
Ден-два преди стрелбата отваряш кутийката. Намазваш палец и показалец с тази оръжейна смазка (тя от температурата се топи по пръстите). И с въртене между пръстите "намазняваш", смазваш всяка съчма поотделно. Поставяш си сачмата отново в кутийката готова за стрелба.
Това е най голямата простотия която съм чел.
Абе колега,аман от твоите писаници,мастаре знаеш ли когато се намаже чашка с някаква смазка,веднага се разваля групата.
Защо ли? Защото намазаните чашки винаги са са с различна скорост,това сме го пробвали,пробвали ама с тия старите теории си ги остави за теб!
 

lynx

Редовен Потребител
Той говори за пищови, стрелба с плоскоглави чашки и стрелбата е на 10 метра на закрито.
При нас всичко е различно, някои колеги с претенциозни цеви правят опити да стрелят с мазани чашки(примерно Sir John).
Възможно е при някои цеви да има подобрение, при другите е точно обратното.
 

Dominus

Редовен Потребител
Едни 15 изстрела без почивка, прав на 10м от чисто любопитство. Неприятно беше че трябваше да се боря с доста силен вятър от 9 часа. Като цяло е интересно и зарибяващо, но след първите 2-3 изстрела мишената е трудно използваева.
 

Attachments

  • IMG_20180809_174131.jpg
    IMG_20180809_174131.jpg
    198 KB · Прегледи: 82

Dominus

Редовен Потребител
Ами те са смазани.
Не се бъзикайте с колегата. Наистина са смазвани, но по друга технология и с друга смазка.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако не се лъжа, всички модели чашки на JSB имат съвсем малко фина смазка.
На който не му харесва си ги маже допълнително :)
 

bgbul

Редовен Потребител
Това е най голямата простотия която съм чел.
Абе колега,аман от твоите писаници,мастаре знаеш ли когато се намаже чашка с някаква смазка,веднага се разваля групата.
Защо ли? Защото намазаните чашки винаги са са с различна скорост,това сме го пробвали,пробвали ама с тия старите теории си ги остави за теб!

Според теб аз дали съм пробвал? И дали аз съм измислил тази хитрост? Никой не се е родил научен.
Това, че си чул нещо за смазване и си го правил по неправилни начини, не прави моите знания глупост. Добре съм описал какво да се направи.
Казал съм, че с течна и такава като грес не става. Нещо неясно ли има или само ти не искаш да разбереш, че за всяко нещо си има начин.
И това, че твоя начин не върши работа не означава, че няма начин, който върши работа.
Направо се чудя за какво ли ти отговарям...
Чети:...Взимаш оръжейна смазка/паста от тази твърдата (не течна, не грес). Най-лошото е да знаеш малко и да си мислиш, че знаеш много.
Ай със здраве!
 

lynx

Редовен Потребител
Хубаво е лектора преди да изнесе лекция, да си направи труда да погледне във форума има ли аджеба писано по темата, преди да ни изнесе лекцията си.
За някои неща е писано, пробвано, споделяно и пак същото по много пъти.
Но на някои хора им е по-лесно да ни заповядат лекторски какво да направим и ако не сме съвсем съгласни, значи сме тъпаци.
За смазването даже и отделна тема си имаме(игнорирам многото данни и проби из другите теми), но чукча е писател, не е читател ;)
 

zograffa

Редовен Потребител
Колега уважавам опита ти и това,което пишеш и споделяш,но смазката за която говориш е ГОИ,най-обикновена консервационна смазка от близкото минало.Според мен сте я използвали просто защото е била най-лесно достъпна,а не защото блести с някакви невероятни качества.Качествата и са най вече в консервацията на оръжия заради консистенцията и инхибиторите на ръжда,които съдържа.Сега има много по-съвременни мазила за тази цел,имам в предвид смазването на чашки,които могат да се използват много по-успешно от руското чудо гои.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Най-лошото е да знаеш малко и да си мислиш, че знаеш много.
Извинявай,гурото на ВО повече няма да напиша нещо,с което не сте съгласен,Вие за мен сте мастър-а на ВО!
То все едно да споря с на баба ми радио точката,тя винаги е права.
 
Нагоре