МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Licho

Редовен Потребител
Само да уточня,(без капка заяждане).Пише се ГОИ(руска абревиатура,ако не се лъжа,още от 40-те години) и означава"Государственньlй Оптический Институт".На него е възложено създаването на въпросната смазка,която се използваше до неотдавна и у нас.(Дали все още е в употреба в БА -не знам).
Извинявам се за отклонението от темата!

.
 

bgbul

Редовен Потребител
Не ГОЙ. Явно евтинията ви привлича https://bazar.bg/obiava-13710804/prodavam-orazheyna-smazka-goy-54
(100 гр/3 лв...ужас). Дори не знам каква е ГОЙ. Срам...срам...
Ще се повторя:
Кой е толкова умен, че да даде хиляди левове за оръжие и да стреля с евтини сачми, патрони, евтина смазка и т.н.?
Смазката е немска в метална кутийка, твърда като пластмаса.
За жалост е безсмислено да говорим. Не ви харесва написаното. Не ви допада тона. Мисля, че имаме проблем.
А колко лесно е в днешно време да се реши проблем. Няма текст - няма проблем. Поздави!
Да ви имам проблемите...ползвайте си гой за 3лв. и сачми за 20лв./500бр. и си гледайте кефа.
И това е преди да се запознаем. Представям си, ако се запознаем...
Бъдете живи и здрави момчета! И точен мерник! Успех!
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Не ви допада тона.
Най вече.....тонът.Изпрати ни снимката си,да направим икони с твоят лик-преди да пипнем пушките си да се помолим,да запалим по свещичка.После да изберем ден от годината,да го обявим за патронен празник на ВО.:eek:
 
6

6.35

Гост
Само да попитам -тези производители на чашки незнаятли че трябва да се смазват.Смазката не е ли дизелиране.
 

Licho

Редовен Потребител
Колеги,животът е безмилостно кратък,за да си късаме нервите един друг.Дайте по-добре да се радваме на хубавите мишени.
Сигурен съм,че колегата е добронамерен и пише с цел да помогне на по-начинаещите.Нека,все пак,не забравяме,че е и републиканск шампион,за което-моите уважения!
Пращайте мишени!
 

Dominus

Редовен Потребител
И така. Тъй като смятам, че всяко твърдение може да носи истина проверих тезата на колегата. Тона няма да коментирам. Мисля че е прекалено назидателен, но какво да се прави. Разни хора, разни идеали.
Ето 6 изстрела, всъщност последните 6 от около 25 на 49м от фт, смазани внимателно с ГОИ от 5лв. Повтарям, 5лв. На всичко отгоре съм ги стрелял и без противооткатна. За мащаб, малкото търкало е 7мм, а голямото 37мм.
 

Attachments

  • IMG_20180811_192735_1.jpg
    IMG_20180811_192735_1.jpg
    391 KB · Прегледи: 74

lynx

Редовен Потребител
:D Трябва като навремето да се направи състезание "бенчрест от ФТ-поза".
Павка, със сигурност ще отвееш конкуренцията с много :bravo::winner:
 

kosmev

Редовен Потребител
Дайте по-добре да се радваме на хубавите мишени.
Ето малко летни "бирени" мишени, на 27 метра.
След като фиксирах цевта на пистолета със стопорни винтове и намерих чашките, които харесва, вече не смогвам да си събера бирени капачки за "цяла" стрелба.
Днес, на 27 метра, с упора, за 30мин "изхабих" всички, които бях събрал за седмица... Даже и приятелите вече съм ги научил да ми носят :)
Пропуски нямам, лош изстрел е в периферията и капачката отлита настрани.
Тръпката е да ги уцеля в средата, за да ги пробия.
Ето тука шуменското нещо ми се усмихва доволно и кривогледо, че не съм успял да го продупча...
beer.png


Като свършиха бирените, намерих две капачки от минерална вода и реших да се пробвам на 40метра.
След няколко "коригиращи" изстрела, почнах стрелба на "поразяване" и попадението не закъсня.
40_meters.jpg

После пробвах във втората цел и с първия изстрел се разклати... и трябваше да бия път до нея... така де, как да пропусна да я снимам :D
40_meters_first.jpg

Накрая реших да оставя оптиката калибрирана за RWS Diabolo Basic, с тях стрелям без упора на 15-ина метра.

Ползвах мишените на 27метра. Не се напъвах много, направих долната група и се учудих колко добра се получи, после врътках малко тумблерите и направих горните две.
diabolo_basic_27m.png
За мен са си супер, все пак това са ми "евтините" чашки за "лигавене" - 7.30лв за 500 броя.
 

bgbul

Редовен Потребител
Благодаря ви на всички, колеги! Мишените показват, че с всякакви сачми може да се прави добра група.
Това, което се опитвам да кажа още в началото - няма лоша партида, а някоя незабележима грешка на стрелеца. Аз го знам.
Ако има лоша партида причината е вероятно в дългия престой или във влажната среда за съхранение. Решението е промазване за възстановяване на фабричната смазка.
И всички спорове са излишни. Няма засегнати. Няма обидени надявам се.
Айде на слука до следващата беседа или среща.

Ето малко летни "бирени" мишени, на 27 метра.
След като фиксирах цевта на пистолета със стопорни винтове и намерих чашките, които харесва, вече не смогвам да си събера бирени капачки за "цяла" стрелба.
........
За мен са си супер, все пак това са ми "евтините" чашки за "лигавене" - 7.30лв за 500 броя.

Браво, колега! С какъв пистолет си? Хубаво забавление си спретнал.

Вие да не знаете що е смазката на Гои,НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ,гурото на ВО и мастър-а на гъбарите. Срам... срам!
За някой срам за други гордост. Не ме сваляй на това ниво -ГОЙ. Има други смазки за прецизните оръжия. Гой- НЕ!!!
Жалко, ако си ползвал такава и очакваш високи резултати. Всъщност вече разбирам защо опитите ви със смазване на сачми са неуспешни.
И ми става жал за неграмотността ви в тази сфера.
И аз гоИ-54 не знам каква смазка е. И се гордея с това. Явно нивата ни се разминават някъде...?
Възпитанието може би...или оръжията, които сме ползвали...знам ли?
Но сега със сигурност ще погледнеш и други смазки, а?
Или...може би е по-добре неуките да си останат такива. Ползвай си гоИ. Загубихте ме като събеседник. Поздрави!
 
Последна промяна от модератор:

kosmev

Редовен Потребител
С какъв пистолет си?
PP700W - китайското чудо за без пари, + оптика с дълго очно разстояние с увеличение от 1 до 3. Сега е настроен на 12J - около 230м/с с 0.5гр. чашка. 23см цев. Разкрасен, със сменен кожух на цевта и "уникален" измислен от мен заглушител... :)
20180518_225150.jpg
Горните мишени са със стабилна упора- излегнат съм странично на колата, ръцете ми лежат на покрива, а пистолета е удобно подпрян на сгъната хавлия.
Изглежда лесно, ама си има и предизвикателства... учиш се да натискаш плавно спусъка, бориш се с паралакса на оптиката, усещаш как туптенето на сърцето ти се предава от прозорците през покрива на колата...
Когато стрелям "пистолетно" без упора, го правя с две ръце, левият крак леко изнесен напред, дясното стъпало отворено навън на около 30 градуса .
Гледам с две отворени очи, едното през оптиката, фокусирам целта. И примерно гарантирано уцелвам кенче от бира на 20 метра... ако преди това съм изпил съдържанието му :)
Няма сякаш общо със спортната стрелба, но на механични няма да се върна, спортни постижения не гоня...
 

nikolela

Потребител
Ако има лоша партида причината е вероятно в дългия престой или във влажната среда за съхранение. Решението е промазване за възстановяване на фабричната смазка.
Правилното решение е да се изхвърли лошата партида. Намазнената сачма прочиства промазаната цем след 50 до 100 изстрела и групата отива по дяволите.
За да се събере групата отново са необходими от 30 до 700 изстрела за да се зацапа отново цевта - зависи от сплавта на сачмата, има доста твърди сачми, които трудно зацапват цевта.
 

bgbul

Редовен Потребител
Правилното решение е да се изхвърли лошата партида. Намазнената сачма прочиства промазаната цем след 50 до 100 изстрела и групата отива по дяволите.
За да се събере групата отново са необходими от 30 до 700 изстрела за да се зацапа отново цевта - зависи от сплавта на сачмата, има доста твърди сачми, които трудно зацапват цевта.
Ставам читател. Хареса ми прочетеното. Забавно е. Браво!
Кой казва да се изхвърли партида, която струва 20 USD/100 бр кутийката? Ако има такива партиди- за изхвърляне давайте ги насам.

PP700W - китайското чудо за без пари, + оптика с дълго очно разстояние с увеличение от 1 до 3. Сега е настроен на 12J - около 230м/с с 0.5гр. чашка. 23см цев. Разкрасен, със сменен кожух на цевта и "уникален" измислен от мен заглушител... :)
View attachment 72215
Няма сякаш общо със спортната стрелба, но на механични няма да се върна, спортни постижения не гоня...
Става интересно. Впечатляващо за цената си.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Ето една мишена на 25м. Прострелъчните, горния и най долния ред са х5 изстрела в мишена. Мишената съм е стрелял с НЕ намазнени чашки,а смятайте ако ги намажа какво ще стане:D
Carl Boswell пасти ще яде!

038720473.jpg


Упсс, пушка М2 BR -SE:pardon:
 

lynx

Редовен Потребител
Бравос, Миро. Отлична мишенка.
Само един съвет: слагай нещо тъмно зад мишената когато я снимаш, за да се виждат по-добре попаденията.
 

petkof

Редовен Потребител
Вече се набива на очи, че който споделя нещо относно резултати от групи по мишени и начините за постигането им, не споменава каква е цевта на пушката, с която стреля. Споменават се модели пушки, проектили и какво ли още не, но не и цевта, която е използвана. Вярно е, че много колеги не са запознати с това каква е цевта на пушката им, но тези, които знаят може да дадат тази информация. Връзката в информацията от показаните в тази тема данни и използваните за постигането им цеви е много съществена.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Днес направихме тренировка за Световното със Симо. Пушката AirArms EV2, цев - оригиналната, която трябва да е Wather Walther. Дистанция 50м (имам съмнение, че дистанцията бе по-голяма, предвид лекия пад. Стрелях и с друга партида и това също е възможна причина.), ФТ, JSB Exact.
Единствената мишена, в която стрелях за група:

20180815_140245.jpg
 

bgbul

Редовен Потребител
Един лаишки въпрос с извинение:
В какви мерни единици е маркирана мишената? В мм или друго?
Групата е супер. Колко изстрела са в нея?
И, ако маркерите не са в мм, то тогава в мм колко е тази група?
Благодаря!
 
Нагоре