ИГРИ

qtex

Потребител
Warcraft си е религия... при мен беше станал начин на живот, макар и никога да не съм играл в официалните сървъри. Даже и в момента цъкам в един супер малък (може би около 40 човека популация в пиковите часове), които стана такъв поради малко лош късмет. Когато започнах там имаше около 300-400 човека постоянно, но това е друга тема.
Аз намирам кефа специално в тази игра, когато отида на рейд. Никога не съм си падал и не съм бил добър в PvP.
Да изглеждаш като клошар е тъпо, но всичко преминава. Ако играеш дори и малко можеш да направиш достатъчно добър герой, така че другите да те познават и да се държат добре с теб.
Бях спрял за първите 2 семестъра в университета, и когато влязох научих, че все още ме помнят, а и все още имам един от най-добре екипираните и най-добре играни rogue-ове за PvE raid dps в сървърчето . Погледнато отстрани и то от хора играли и продължаващи в по-големи сървъри и най-вероятно Blizzard си представям, че постижението ми изглежда най-малко глупаво, но наистина тогава усетих най-големия кеф от играта. :-[

Сега съм на тема League of Legends - нещо като копие на DotA, но честно казано ми се струва по-добро за момента; DotA "1" се поизтърка, DotA "2", която все още се подготвя изглежда насочена към все по-малка възрастова група, а и в LoL се очаква нов тип игра (мод) базиран на Capture and Hold стратегия и бързо приключващи срещи за под 20-25 мин.
 

TeXHo

Потребител
qtex написа:
...
Погледнато отстрани и то от хора играли и продължаващи в по-големи сървъри и най-вероятно Blizzard си представям, че постижението ми изглежда най-малко глупаво, но наистина тогава усетих най-големия кеф от играта. :-[
...

Когато си познаваш класа, успеха ти се ограничава само от нивото на останалите играчи в сървъра/риълм-а. Така че, не си мисли че ти е глупаво постижението. Това усещане е най-хубавото и най-лошото в УоУ.
Колкото до DPS роуг-овете - там класата на играча си личи направо очебийно. В нашия гилд имаше няколко много добри и 1-2 факири. Когато класа не беше смазан от поредния нърф, спокойно оставяха всички зад себе си. Но на мен този клас определено не ми беше по вкуса.
За протокола - играех паладин. Основно бях хийлър, но танкването ми беше по сърце и когато се доказах, вече можех да наддавам за танк гиър веднага след 2-та МТ на гилда. Това ми бяха най-паметните моменти в играта.
 

angelmr

Редовен Потребител
Ей, няма други фенове на Sci-fi тук освен мен. Все фентъзи фенове. :) Признавам си по едно време се бях запалил малко, но липсата на възможност за игра без инвестиция на реални средства беше причината само да поразгледам WOW в един безплатен сървър.
Наистина онлайн игрите залагат на един вид полусунтетично социално общуване, което е добре (поне е някакво социално общуване). Въпроса за мен е че WOW е pwe ориентирана и в нея практически няма военна симулация. А аз си имам едни милитъри настроения. А и ми е интересно да наблюдавам метаполитиката която се развива е "eve". Не очаквах сред англоезичните да има толкова силно изявени русофобски настроения. Но пък колкото и да псуват руснаците повечето от псуващите не могат да се организират и да се дисциплинират за да ги бият. А ние Българите сме на другата крайност. В продължение на две години всеки глас за обединение се посрещаше на нож. А основната идея на тази игра е симулация на държава, която да държи територия (прословутата военна симулация която търсех).
 
A

Anonymous

Гост
WoW Hero
8.jpg

:p
 

cdman

Администратор
angelmr написа:
Ей, няма други фенове на Sci-fi тук освен мен. Все фентъзи фенове. :) Признавам си по едно време се бях запалил малко, но липсата на възможност за игра без инвестиция на реални средства беше причината само да поразгледам WOW в един безплатен сървър.
Наистина онлайн игрите залагат на един вид полусунтетично социално общуване, което е добре (поне е някакво социално общуване). Въпроса за мен е че WOW е pwe ориентирана и в нея практически няма военна симулация. А аз си имам едни милитъри настроения. А и ми е интересно да наблюдавам метаполитиката която се развива е "eve". Не очаквах сред англоезичните да има толкова силно изявени русофобски настроения. Но пък колкото и да псуват руснаците повечето от псуващите не могат да се организират и да се дисциплинират за да ги бият. А ние Българите сме на другата крайност. В продължение на две години всеки глас за обединение се посрещаше на нож. А основната идея на тази игра е симулация на държава, която да държи територия (прословутата военна симулация която търсех).

Всъщност причината да не ти е харесала много е точно "безплатния" сървър. Поради факта че предните игри на Близард бяха хакнати както всички останали , WoW е така направен че не може да бъде копиран. Безплатните сървъри реално са нещо като бегло подобие на играта в които почти нищо не работи.

Няма Auction House
Няма Battle Ground - това явно е за теб защото е само PvP :) има го и в малки и в големи групи. Малките са тип АРЕНА.
Няма поща между хората :)
Куестите които са в безплатния сървър всъщност са възпроизведени на ръка от самите разработчици на емулатора - тоест са безкрайно малко.
80% от магиите и функциите на героите са неработещи и почти не можеш да видиш как се играе с класа ти.
Вдигането на нивата и цялостния баланс на играта е загубен защото той си седи на сървъра , и няма как да бъде откраднат - затова хората които правят емулатора общо взето гадаят и се получава една средна помия.

Казвам горното тъй като аз доста години подържам гейм сървъри за StarCfart , Counter Strike , Diablo и т.н. , и съм пробвал поне 10-тина различни безплатни сървъри от чисто любопитство да видя как е там.

Така че тези 25лв на месец си струват от всякъде - още повече в момента вече от година тече безплатно демо - може по всяко време да влезеш и да видиш как е без да даваш пари :)
 

TeXHo

Потребител
cdman написа:
...
Така че тези 25лв на месец си струват от всякъде - още повече в момента вече от година тече безплатно демо - може по всяко време да влезеш и да видиш как е без да даваш пари :)

cdman написа:
...
безплатно е сиренето в мишия капан ...

Не се сдържах :) Но за останалото съм абсолютно съгласен. Като друг недостатък на пиратските сървъри е и бройката хора, които се събират в тях.

Тия дни се хванах отново да мина Wolfenstein (последния, не го знам как се води). Приятна игрица. След това може би трябва да си намеря Serious Sam, там касапницата е на още по-високо ниво :)
 

petkof

Редовен Потребител
http://www.youtube.com/watch?v=3J8SShEWavw
eRepublik е една доста актуална социална интернет игра. Играят я повече от 200 000 души от над 50 страни.Там можеш да станеш военен, можеш да станеш политик, президент на държавата, журналист, посланник, работиш, тренираш общо взето все неща които можеш да правиш и в реалния живот В момента еБългария е в такова положение, че търси нови играчи за нейното развитие, защото изоставаме спрямо другите държави. В момента водим тежка война със Сърбия и всеки нов играч регистрирал се ще ни е от голяма полза, така че нека всеки, който иска да стане част от нашето интернет общество и да помогне на еБългария (която в момента се състои от 8-9 хиляди души) да се регистрира от тук: http://www.erepublik.com/en/referrer/Brave+heart_95
самата игра можете да видите тук: http://www.youtube.com/watch?v=3J8SShEWavw
 

azsumtuk

Потребител
Ангеле , нещо , нищо не излиза под тоя линк дето си го пунснал . Коя е най-великата според теб ?!
 

ангел иванов

Потребител
Call of Duty-Modern Warfare-1,2 a това е линка към 3-тата част.
За съжаление в нея всички умират,с изключение на капитан Прайс-тънката червена линия,който минава през всичките части на играта.
Което ме кара да мисля че няма да има следваща част.
 

azsumtuk

Потребител
А там на моста , където главния герой , с последни сили застрелва плешивия терорист , с пистолет и така свършва играта , коя част е ?
 

ангел иванов

Потребител
Все още е първа част.Call of Duty-Modern Warfare1.
Застрелваш Имран Закаев.В третата част накрая се намира връзката между трите части,въобще ирата има дълбока история и частите са взаимносвързани,много успешна и интересна,невероятен хит!
 

TeXHo

Потребител
ангел иванов написа:
Call of Duty-Modern Warfare-1,2 a това е линка към 3-тата част.
За съжаление в нея всички умират,с изключение на капитан Прайс-тънката червена линия,който минава през всичките части на играта.
Което ме кара да мисля че няма да има следваща част.

Еееее Ангеле, още не ми е останало време да я разцъкам, как можа да ми убиеш кефа като издаваш такива детайли :'(
 

azsumtuk

Потребител
Ако едно момче на 11 г. не се интересува от компютърни игри - значи нещо не е наред . А ако един мъж над 35 г . все още се интересува от компютърни игри - значи нещо наистина не е наред .
Англииски афоризъм ... ;)
Това разбира се - в кръга на шегата . Все пак съм на 42 .
Къде мога да открия 2 ра и 3 та част на играта , щото аз отдавна превъртях 5 та - "черни мисии" и Призрака воин със снайпера и сега се занимава по малко с онлаин скуки ?
 

ангел иванов

Потребител
Панайоте аз по цял ден скучая и свен да джиткам кал оф дути ... Затова казах края какъв е.
Колега Азсумтук.в Замунда са си игрите,щом не си ми отворил линка може би има проблем ,няма да ти пускам линкове,ама са си там.
Ако иска някой да качи линковете на игрите които иска колегата ама да са релийсите Скидроу.
П.П Аз съм на 46 ама СОД поредицата 1-8,дай боже и още части ще е с мен до гроб.
 

angelmr

Редовен Потребител
Някой да е пробвал world of tanks? Аз тъкмо си я свалих, изглежда много впечатляваща, макар че направих само 3 битки с най-простия танк който се дава безплатно в началото. Не е проста пуцалка има малко симулативен елемент взет от реалните битки.
 

s73r01d

Потребител
Аз играя WOT на европейския сървър. Имам Е100, Е75, Е50, КТ, пантерка и някви T5 танкчета за пари.
 

angelmr

Редовен Потребител
То и тук всички противници са ти хора, проблема е че още не съм намерил елемент от играта който би я превърнал в нещо повече от пуцалка за развлечение. Имало някакви кланове и войни но за един ден не мога всичко да науча. :) Но ако наистина има елемент на военна симулация а не само на стрелба ще е много добра игра.
 
Нагоре