Задтилъци за въздушно оръжие и спортна стрелба

didarai

Редовен Потребител
1. :bravo: за куката.Дано само винта който я държи е достатъчно дебел и да не се окриви или счупи от тежестта на пушката.
2. :bravo: за размера на снимките.Въпреки че са много(което си е добре),страницата се зарежда веднага и всичко по това което си направил се вижда добре(и също веднага). :worship: .Надявам се и други колеги да вземат пример.
----------------------------------------------------
Към долния пост.

Няма значение кво са направени снимките,важното е ,че както са постнати се разбира веднага кво гледаш.Обърни ги обратно и ще виждаме само част от приклада.
За винта.....не съм сигурен,че така с нещо му облекчаваш натоварването. ???.Да се надяваме ,че с М6 няма да има проблем.
 

DANNY

Редовен Потребител
Болта е 6mm а освен това връзката е на зглобка в която едната част /куката/ влиза в другата част /дистанционата планка.
Не съм чак толкова прост, че да го оставя само на един болт ;)


DSC05201.jpg



DSC05202.jpg




А за снимките /предходните/ нищо не съм правил! Тези са кропнати.
Качват си се и се преформатират както преди.
Единствената разлика в момента е че тези са в т.н. формат "портрет" а не "пейзаж" /посоката на завъртане на снимката/
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз честно казано мисля да взема една ръкохватка от мотор и да я доработя:

19_26_45_IMG_7923.JPG

19_18_34_IMG_7909.JPG
 

DANNY

Редовен Потребител
Браво! :bravo:
Защо не го каза по-рано!?
Щеше да ми спестиш много мъки :crazy:
Понякога само като видиш една снимка и те навежда на някоя идея!
А ние днес се занимавахме с простотии в темата :wall:
 
A

Anonymous

Гост
След всичките хубавини, показани в темата много се чудех, дали да показвам моята сюреалистика, но в крайна сметка реших да снимам и моята концепция (сътворена за 20мин.), за да видят хората как не трябва да се прави ;) и да се научат да ценят красивите неща. Това е супер евтин, бърз за реализация и...грозничък вариант, но все пак е някакво бързо решение, внасящо улеснение в стрелбата. По-нататък ще направя нещо по издържано на външен вид. Трябва да го пробвам на поляната, да му донаглася височината, да му окастря малко поне едното желязо и да измисля някакво топче занакрая. Единственото предимство е, че хоризонталното желязо може да се сгъва към приклада и да става малко по-ергономично.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    586.7 KB · Прегледи: 447

delpx

Потребител
Pana написа:
След всичките хубавини, показани в темата много се чудех, дали да показвам моята сюреалистика, но в крайна сметка реших да снимам и моята концепция (сътворена за 20мин.), за да видят хората как не трябва да се прави ;) и да се научат да ценят красивите неща. Това е супер евтин, бърз за реализация и...грозничък вариант, но все пак е някакво бързо решение, внасящо улеснение в стрелбата. По-нататък ще направя нещо по издържано на външен вид. Трябва да го пробвам на поляната, да му донаглася височината, да му окастря малко поне едното желязо и да измисля някакво топче занакрая. Единственото предимство е, че хоризонталното желязо може да се сгъва към приклада и да става малко по-ергономично.

Колега можеш ли да кажеш няколко думи за използваният матерял и технологията по която си я направил куката. Имам малки бакелитени топчите подобни на тези от спортните двуноги с резба 8мм ако ти върши работа.
 

DANNY

Редовен Потребител
Открих нещо много интересно. :)
Снимките са като за малоумници и не е необходим какъвто и да е коментар към тях :D

Clip.jpg


Clip_3.jpg


Clip_4.jpg


Clip_6.jpg


Clip_5.jpg


Clip_7.jpg


Clip_8.jpg


Clip_10.jpg


Clip_9.jpg


Clip_2.jpg
 

Loki

Потребител
Идеята за задтилък-кука от полиамид ми е минавала през главата (на мен засега не ми трябва..), още повече че полиамида може да се обработва с фрезата за дърво :) Обаче не зн дали може да се намери такова дебело парче... ???
 

didarai

Редовен Потребител
Loki написа:
..... Обаче не зн дали може да се намери такова дебело парче... ???
Може може ;).На работа сме кълцали с такава(може и по-голяма) дебелина.От къде ги бяха домъкнали обаче не знам :pardon: .
 

big_dragon

Редовен Потребител
Такова парче полиамид имам налично, но е бял. Започнал съм една подобна кука за Хамерлито от гума, от полиамид се получава без никакво сцепление с дрехите и рамото.
За гумената кука съм предвидил метална шина за армировка вътре в обема - нама да се вижда.
Като му дойде времето ще я покажа, а довечера може да ви чракна една снимка на заготовката на задтилъка, който съм приготвил за venciru.
 

big_dragon

Редовен Потребител
big_dragon написа:
......, а довечера може да ви чракна една снимка на заготовката на задтилъка, който съм приготвил за venciru.
 

Attachments

  • DSCI1482.JPG
    DSCI1482.JPG
    232 KB · Прегледи: 1,195
  • DSCI1484.JPG
    DSCI1484.JPG
    267.7 KB · Прегледи: 260

DANNY

Редовен Потребител
Бравос, страхотна е!
Има си всички настройки.
Има обаче нещо което визуално леко ме дразни.
Това е останалата гола част на приклада. Тази част която не е покрита от задтилъка.
Изрежи някаво пърче черна пластмаса и го фиксирай под планката на задтилъка. Може и от алуминий да стане но тогава ще е като едно петно което няма да подобри много визията.
Времено може да боядишеш с плътна черна матова боя само тази зона.



нещо такова
023687607-big.jpg
 

delpx

Потребител
Re:Задтилъци за въздушно оръжие и спортна ст&

akraba1 написа:
Бравос, страхотна е!
Има си всички настройки.
Има обаче нещо което визуално леко ме дразни.
Това е останалата гола част на приклада. Тази част която не е покрита от задтилъка.
Изрежи някаво пърче черна пластмаса и го фиксирай под планката на задтилъка. Може и от алуминий да стане но тогава ще е като едно петно което няма да подобри много визията.
Времено може да боядишеш с плътна черна матова боя само тази зона.

Ами пласмасата в момента я обработвам , но е бяла , мисля да я облепя с черно карбоново фолио и ще стане добре според мен. Сега мисля да полирам цялата кука и да я пръсна с черен спрей за да стане като нова. Единственото което нямам като регулировка е планката която влиза под мишницата , ако и тя имаше регулировка щастието щеше да е пълно но общо взето в момента заттилника е като залепен за рамото ми и стойката с пушката стана много по стабилна :)
 

DANNY

Редовен Потребител
Ако е алуминиева не я пръскай със спрей!
Ще те пратя в една лаборатория където за смешна сума от /до 5лв/ ще тия анодират черна ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Отлично е станало!
Има още малко да се пипне тук/там, но ти си майстор и ще го нагласиш.
С черен спрей не мисля че ще стане здраво, предполагам че ще се излющи.
Може би трябва да се занесе на прахово или наново да се анодира.
Аз бих подменил и бакелитовите врътки с нови от дурал.
С бакелитените е малко ретро.
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
.............................
Аз бих подменил и бакелитовите врътки с нови от дурал.
С бакелитените е малко ретро.

В "БРИКОЛАЖ" продават различни размери подобни врътки /и мъжки и женски/ но от черна пластмаса със стоманена сърцевина. Изглеждат значително по-.....
 

delpx

Потребител
andro написа:
Тая част към приклада защо не я вкопа?

Ами не мога да го направя като хората за това не съм го вкопал. А другата причина е че ако го вкопая двете шини който влизат в приклада ще се срещнат с шините на набузника. Може би по нататак ще поскася шините и ще го вкопая но няма да го правя аз със сигурност.
 
Нагоре