Задтилъци за въздушно оръжие и спортна стрелба

vanko

Редовен Потребител
big_dragon написа:
Това не са подложки.
Задтилъка на Венци е мое производство. Изработен е от пет пласта по 10мм гума, защото нямах цяло блокче 50мм. Снимките са след грубата обработка, ако се финоса пластовете ще са едва забележими...

Добра идея,и добра изработка :bravo:
А захвата към приклада по какъв начин е?
 

FreeMan

Редовен Потребител
vanko написа:
big_dragon написа:
Това не са подложки.
Задтилъка на Венци е мое производство. Изработен е от пет пласта по 10мм гума, защото нямах цяло блокче 50мм. Снимките са след грубата обработка, ако се финоса пластовете ще са едва забележими...

Добра идея,и добра изработка :bravo:
А захвата към приклада по какъв начин е?

Още един въпрос - с какво ги лепиш гумите?
 

venciru

Редовен Потребител
vanko написа:
Добра идея,и добра изработка :bravo:
А захвата към приклада по какъв начин е?

И понеже става дума за моето пушле - да, точно така е! Много добра идея и още по-добра изработка :bravo:. Захватът е с две дълги видии на оригиналното място. Да си призная (срам - не срам) , още не съм напаснал точно прехода към дървената част :pardon:. И усилията на Драго не могат да си проличат изцяло :(. Просто поне до средата на септември имам и ще имам доста други ангажименти и даже не ходя да си пострелям където и както трябва. Рядко си стрелям в двора и около него, но повечето пъти с пистолета и с цел саниране на района ;). До набелязаните цели най-често има дистанция около 10-15 м. и за пушката е малко близко......

big_dragon написа:
Снимките са след грубата обработка, ако се финоса пластовете ще са едва забележими...
Драго, те и сега са си почти незабелижими :cheers: За разлика от прехода - по моя вина...........
 

big_dragon

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Още един въпрос - с какво ги лепиш гумите?
Лепилото е това:
270108_p.jpg


То и затова си личи. Просто е бяло на цвят...

Ето това е безцветно:

Но то не се използва при нас, а при гумаджиите...
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте колеги, аз продавах регулируемите задтилъци, така че ако някой се интересува все още, разполагам с два чисто нови (неупотребявани).
Поздарви!
 

lynx

Редовен Потребител
И един лек "Никел Тунинг" на задтилъците от колегата cilindura ^-^
Този цвят им придава доста приятен вид :)
 

Attachments

  • IMG_8049.JPG
    IMG_8049.JPG
    284.2 KB · Прегледи: 336
  • IMG_8052.JPG
    IMG_8052.JPG
    153.1 KB · Прегледи: 302

ilko_dim

Потребител
В опит да си направя бюджетна кука за стрелба , измислих това:
 

Attachments

  • кука.JPG
    кука.JPG
    135.2 KB · Прегледи: 148

lynx

Редовен Потребител
Илко, придай му малко търговски вид, заобли го от тук от там с пилите/шкурките, че така доста бодливо и опасно изглежда. :)
 

ilko_dim

Потребител
lynx написа:
Илко, придай му малко търговски вид, заобли го от тук от там с пилите/шкурките, че така доста бодливо и опасно изглежда. :)

Разбира се , че ще го позагладя :cheers: . Но в момента няма никакъв шанс да се пореже или нарани човек . Ама щом се вижда опасно - :D
А идеята ми е да се прибира под приклада , и така да се събира в куфара . За това засега ще е права , а в последствие ще я доразвия като изпълнение. Ако нямате нищо против - да я пусна и в темата за Хатсана , че има много с ПВЦ - приклад :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Бах тоя Хасан скоро ще стане бетер спортна пушка а с повечко мощност ;) Илко нямам търпение да го пробвам тия дни на близки дистанции около 80 метра ;) ;) ;) много идейно е станало :bravo: :bravo: :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Рецептата е, с много изхабена шкурка 2000 и жулиш до припадък ;)
Като се постигне огледален ефект е готово.
 

lynx

Редовен Потребител
Като знам колко струват фирмените задтилъци с толкова много настройки, 140 лири си е направо евтиния. :bravo:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
С доставката ще дойде на 400. Като за правен на принтер ми се струва много за тази пласмасария. По-добре алуминий.
 

lynx

Редовен Потребител
Оги, направи си я сам на принтер и кажи колко 500 лева ти е излезнал мурафета ;)
Ако го докараш същото от дурал за 400, аз ще искам поне 2 за мен :no:
 
Нагоре