Задтилъци за въздушно оръжие и спортна стрелба

delpx

Потребител
Пускам темата защото не видях подобна и не можах да намеря почти никаква информация за куките. Нека по запознатите с този аксесоар да обяснят за какво точно става въпрос , за какво се използва , какъв е ефекта , какви са стандартите , какъв е монтажа и т.н. Ето няколко снимки на куки който съм намерил.

anschutzbutthook.jpg

daystate_crx_7b.jpg

daystate_crx_7a.jpg

IMG_3662.jpg

CRX003-1.jpg
 

Loki

Потребител
Re: Кука

Мисля, че няма кой знае какво да се обсъжда по куките- те се настройват според стрелеца, а сдандартите са финансови.. ;)
Обаче не е лошо да се направи отделна тема- Задтилъци за въздушно оръжие и спортна стрелба- примерно...
 

delpx

Потребител
Re: Кука

Добре де а какъв е ефекта от използването на кука ? Аз лично никога не съм стрелял с пушка която да има кука , помага ли и на какво ?
 

dilom08

Редовен Потребител
Re: Кука

отежняваш предната част на пушката и слагаш кука на приклада и прав или от фт поза се постигат много добри резултати.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Кука

Аз само веднъж съм стрелял с пушка оборудвана с кука, не забелязах особено предимство.
Но съм го дискутирал с колеги от нашата група и повечето бяха на мнение, че това е незаменим помощник, особено за ФТ.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Кука

Това е стрелец без кука
Той трябва да държи пушката и с двете ръце. И същевремено да направи измерване на разстоянието /което прави с палец/ и необходимата му корекция.
Трудно е!
user1340_pic3972_1252101678.jpg



А това е стрелец който е с кука, макар и не толкова добра като Аншуцката.
Но на него едната ръка му е свободна.
Пушката е "на кантар" като леко виси напред. Куката задържа в мишницата. Така спокойно се правят корекциите.
user1768_pic3649_1249851995.jpg
 

cdman

Администратор
Re: Кука

Отделна тема си е ОК - но ще я преименуваме на Задтилъци за въздушно оръжие и спортна стрелба - тъй като куките са част от задтилъците. Сега по темата. Както вече dilom08 вече е казал куката помага да позиционира пушката по добре към рамото особено при стрелба от коляно и прав. Посочения модел на най отгоре е Аншуц 4765 и може да се каже че е най масовият задтилък използват от ФТ стрелците ако съдя по световното на което бяхме до вчера.
 

lynx

Редовен Потребител
И понеже Админа също си търси и живо се интересува от покупка на кука, затова отвори охотно нова тема ;) ;)
Майтапа настрана, добре е да има такава отделна тема във форума.
 

tzocho

Потребител
Приветсвам темата, в най-близко бъдеще ще ми се наложи да правя приклад, така че всякакви идеи, мнения и препоръки ще са ми от полза (и не само на мен). Поствайте линкове за доставка - да видим модели, ЦЕНИ :eek:. Да не се наложи пак да посещавам стругаря, че като ме види вече вдига кръвно и почва да се поти ;)
 

lynx

Редовен Потребител
tzocho написа:
Приветсвам темата, в най-близко бъдеще ще ми се наложи да правя приклад, така че всякакви идеи, мнения и препоръки ще са ми от полза (и не само на мен). Поствайте линкове за доставка - да видим модели, ЦЕНИ :eek:. Да не се наложи пак да посещавам стругаря, че като ме види вече вдига кръвно и почва да се поти ;)
tzocho, ако ти покажа цените, този път ти ще се препОтиш повече от стругаря, че и кръвно може да вдигнеш ;)
 

tzocho

Потребител
tzocho, ако ти покажа цените, този път ти ще се препОтиш повече от стругаря, че и кръвно може да вдигнеш ;)
[/quote]

Споко, за всеки влак си има пътници. Полезни (не дотам хубави) неща се правят и с малко пари стига да имаш ноу хау, добър стругар и материал - доказано! :bravo:
 

cdman

Администратор
Ще направя подробно ревю на различните масови задтилъци - като ще посоча и цените им. За ориентир само ще кажа че в магазините най най най евтините започват от 180 Евро - Аншуц 4765 струва 230 GPB което си е около 540лв без доставката и горе долу е от най евтините.
 

DANNY

Редовен Потребител
Моделите Butt Hook -ове и регулируеми задтилъци са много.
Естествено на едно от първите места е Аншуцкия 4765, МЕК имат много добри модели.
Мен лично ме интересуват повече моделите които човек сам може да си направи.

Ето Аншутцикия
ahg_Hookbuttplate2213-8700.jpg


Монтиран на тунинг приклад
p3160126.jpg


qw010.jpg


qw006-1.jpg


qw002.jpg


qw014.jpg



Аншутц имат и един доста добър, за жалост отдавна спреян от производство.
hooks1.jpg


IMG_0960.jpg



Този мисля, че е произведен от МЕК
Отбелязано е всяко местенце което може да се регулира.
http://i779.photobucket.com/albums/yy80/cskaarms/butthHOOK
/HookButtplateCICOGNANI_C10_640.jpg

още една красота
_J4F0223.jpg


Няколко регулируеми задтилъци производство на конструктора на Ед Гън. Направени за Талон и Кондор.
P1010058.jpg


TallonStock.jpg


P1010048.jpg


P1010050.jpg


P1010054.jpg


P1010056.jpg


P1010057.jpg


P1010059.jpg


P1010060.jpg


P1010061.jpg


P1010062.jpg


P1010067.jpg


P1010084.jpg


P1010493.jpg


Куката на Деймиян
zat2.jpg


IMG_0961.jpg


Както казах, мен лично повече ме интересуват пригодените
Този е доработен задтилъл закупен от БАР за 14 паунда и му е поставена още една допълнителна планка и кука.
s4002.jpg


Още няколко доработки
FWBP70FT_6.jpg


FWBP70FT_1.jpg


butthook1.jpg


LM-FTS09_2_019_jpg.jpg


LM-FTS09_2_055_jpg.jpg


261672131.jpg




А така хората ги продават от ръка на ръка малко по-евтино. Всъщност май доста по-евтино, направени на ЦПУ.
Не е лошо да се замислят колегите които могат да го направят.
Аз поне се сещам за един в Сопот.
IMG_21951600x1200.jpg
 

tzocho

Потребител
Re: Задтилъци за въздушно оръжие и спортна ст

:bravo: :bravo: :bravo: Даниеле, това ми трябваше. :bravo: :bravo: :bravo: Красота!!!
Кефиш ме - допълваш и онагледяваш форума, ама тая хубава пушка дето я спретна, да не вземе да хване пайжина. :no:

ralfi, благодаря, но както пееше една дама от не дотам далечното минало - "не всичко е пари приятелю". За тези които могат да си го позволят, OK - но за мен това е хоби, при това не единствено. Ето защо, ако намеря начин покрай него да зарадвам както себе си, така и някой майстор, също е OK. :cheers:
 

delpx

Потребител
Някой може ли да обясни какво е това от снимката оградено в червено ? Явно пак е нещо като задтилник но за раката. Рових из интернет и не намерих нито найменованието му нито място кадето се продава.

020922463.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
delpx написа:
Някой може ли да обясни какво е това от снимката оградено в червено ? Явно пак е нещо като задтилник но за раката. Рових из интернет и не намерих нито найменованието му нито място кадето се продава.


Не се продава!
Први се.
Ти и сам си се сетил за какво е и каква работа върши. Но не е за ръката а е за коляното.
Тези допълнителни детайли се ползват най-вече при американците. Те имат едни малко по-различни правила за ФТ които и разрешават ползването на специални колани обхващащи краката /колената/ и кръста на стрелеца. Тогава /след като имаш максимална упора/ се ползва и тази допълнителна стойка за коляното. Тя застава към коляното.

Тук се вижда как дейстава /или бездейства/
DSC_0160.jpg



S200starling.jpg
 

cdman

Администратор
Изработва се индивидуално , имаше доста хора на световното които имаха такава джаджа и тя си е напълно в правилата. Колани за такова стягане никой не е ползвал.
 

DANNY

Редовен Потребител
Подмяна на оригиналния затилък на АА с регулируем.
Светльо вече го е правил. Може да напише няколко реда как точно става рязането на гумата. Както и да даде линк от къде може да се закупи регулируемия затилък.

P2150013.jpg


P2150012.jpg


P2150014.jpg


P2150015.jpg


P2150016.jpg


P2150018.jpg


P2220023.jpg
 

cdman

Администратор
На снимките горе доста добре е показан процеса по поставяне на задтилъка. Продава се на много места , моя специално го купих от тук:

http://airgunbuyer.com/Showproducts.asp ... ccessories

Струва 15 Паунда и с доставката идва около 50лв. Оригиналния задтилък е хванат към приклада с 2 винта. Единия вариант е да се пробва с шило през гумата къде са винтовете и с кръстата отверка да се развият. Аз лично избрах по канибалския метод и реших да пробвам новия си нож на Фокс Кътлърис :) гумата беше срязана като масло и си развих винтовете на спокойствие. Операцията е лесна и става за около 12 минути. 10 минути да прежалиш стария задтилък и 2 минути да го срежеш ;)
 
Нагоре