Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

Plamenf26

Потребител
niki 67 написа:
Здравейте, колеги. Това е първия ми пост в този форум и имам няколко въпроса, ако модераторите сметнат, че не е за тук да го преместят.
Имам NORIKA TITAN 5.5мм 8.7J 160м/с която ми идва доста слабичка, та въпроса ми е как да вдигна мошността до степен безопасна за механиката на пушката. Кой вариянт ще е по добър ГП или по мощна пружина?
Иска ми се да постигна максимума откъм мощност и метри в секунда, възможни за тази пушка.
Благодаря предварително. :)

Купи си по-мощна пушка. ГП се монтира не толкова за повишаване на мощността, а за по-лесно зареждане, намаляване на отката и вибрациите при изстрел. С по-мощна пружина само ще развалиш точността на пушката, тъй като ще ти се увеличи отката, а обема на цилиндъра е малък и няма да имаш прираст на скорост.
Това е моето мнение - и да увеличиш мощността, колко ще постигнеш 10-12J, Хатсан 90 е 27J /според производителя/. Няма как да получиш такова увеличение. Запази си тази пушка за стрелба за кеф, а за мощност си вземи друга...
 

niki 67

Потребител
Здравей, колега. Прав си, че е по добре да си купя по мощна пушка и ще си купя, но и тази ми се ще да я модифицирам малко. Незнам как са ги изчислили тия 160 м/с, но аз буквално виждам съчмата как лети, много е слаба, неможе врабче да утрепе от 30м. Възможно е и да не е наред нещо с нея, я с уплътнение я с маншон, не съм я разглобявал незнам. Та понеже така и така ще я разглобявам ми се ще и да я подобря откъм мощност и м/с.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз имах Норика която беше 7,5 джаула и само смених пружината с оригинална, но не за Германия, каквато беше в момента, и стана както си трябва. Би трябвало и твоята Норика да е "намалена" само от пружината. Трудно ще намериш пружина но не е невъзможно. Слагаш и стреляш..

п.п С газова ще стане още по-добре, но опитай с телена дали ще ти хареса...
 

Plamenf26

Потребител
На сайта на Norica дават на модела Titan 8,7J, това не е изпълнение "F" за Германия. Просто пушката е проектирана да дава такава мощност. За справка мощните модели, като Marvic 2.0, Dream Hunter, Storm и др., според същия източник дават 22-23J.
 

niki 67

Потребител
CaMyPau написа:
Аз имах Норика която беше 7,5 джаула и само смених пружината с оригинална, но не за Германия, каквато беше в момента, и стана както си трябва. Би трябвало и твоята Норика да е "намалена" само от пружината. Трудно ще намериш пружина но не е невъзможно. Слагаш и стреляш..

п.п С газова ще стане още по-добре, но опитай с телена дали ще ти хареса...
Благодаря за отговора, колега. Допускам и възможността щерката да я е оставила заредена кой знае колко време, при което пружината пак се скапва, затова или ще диря друга пружина, или ще си правя газова.
 

Б.Богданов

Потребител
Колеги, бих искал да ви попитам, възможен ли е монтаж на ГП за Хатсан торпедо 155 6,35 мм, ако пушката е произведена през декември 2011 година?

Намерих ГП за този модел в http://vortex.pushka.eu/ и
http://arms-bg.com/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80%D0%B8/%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE-vortex-%D0%B7%D0%B0-hatsan.html

Чувал съм слухове, че само на произведените през 2013 - 2014 години Хатсан торпедо 155 е възможен този монтаж.
Поздрави, Б
 

mitaka101

Потребител
ГП може и се слага на всички Хацани, независимо от годината на производство, а Вортекс незнам - най-добре звънни на Заримекс и ги питай - те са вносители и имат работилница, така че ще ти отговорят със сигурност.
 

Б.Богданов

Потребител
mitaka101 написа:
ГП може и се слага на всички Хацани, независимо от годината на производство, а Вортекс незнам - най-добре звънни на Заримекс и ги питай - те са вносители и имат работилница, така че ще ти отговорят със сигурност.
Благодаря за отговора.
Буквално преди минути звънях в arm-bg. От там ми отговориха, че Вортекс стават за всички от обявените модели. ГПетата са разработени специално за произведените преди години ВО. Произведените оръжия преди година може да поръчат направо с монтирани ГП.
Ще звънна и на Заримекс.
Благодаря за информацията.
 

mitaka101

Потребител
Нищо ново не казват, за разлика от предния пост.
ГП могат и се правят в широк диапазон на конструкции и налягания. Нормално е да има и недообмислени конструкции като Кросман например, и недонапомпани като някои от Вортекс например и пренапомпани като някои от нашите, Бг, например.
И какво от това?
 

3nchev

Новодошъл
Здравейте колеги!
Преди няколко дни си купих първата пушка Хатсан страйкер и съм в екстаз.
Четох доста във форума относно ГП и искам да попитам освен самата ГП и водача
който се предлага за нея трябва ли друго или просто се монтират посочените две
части?Също така сигурно ли е че ще намалее отката и съответно подобри
точността?Тъй като сега отката видимо се ортазява някак си пушката е
конструирана за убиване ,а не за точност.Подариха ми с нея кутийка сръпски
чашки с остър връх и от 30 метра минава двустранно през шише пълно със вода.
Тази седмица живот и здраве ще си поръчам оптика и ми се иска малко по-точна
стрелба от далечни разтояния.Благодаряя предварително :rambo:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Трябва ти стенд за да успееш с монтажа. Без него може да счупиш нещо или да се нараниш. Ако нямаш човек който го е правил и разбира по-добре се свържи с групата от твоя град.
 

koko112

Потребител
Здравеите.Искам да попитам как наи-точно да взема размерите на ГП-то.По на зад в темата е писано ама нещо не го схванах.Моля малко по ясно разяснение от знаещите.Става въпрос за ХАТСАН 85.
 

mitaka101

Потребител
Избутваш буталото до "заредено" положение. Измерваш разстоянието от дъното на буталото до тапата на цилиндъра и вадиш 2мм запас. Това ти е размера на сгънатата ГП. После избутваш буталото докато опре в дъното на цилиндъра и пак мериш разстоянието от дъното на буталото до тапата на цилиндъра. Прибавяш 2мм за натяг - ГП ВИНАГИ трябва да е под напрежение. Това е размера на разгънатата ГП.
Готов си.
П.П. Всички замервания ги правиш при извадена телена пружина - по-лесно е.
 

tamiestef

Потребител
И следва оразмеряването на самото ГП - дължина на цилиндъра и дължина на стержена,като се имат предвид всички тапи ,водачи и втулки на ГПто,така че,да се вмести в размерите от поста на Митака.Аз го правя първо на хартия,с линийка и молив.
Успех!
 

koko112

Потребител
Здравеите.След дълго мерене,прибавяне,премахване стигнах до следните размери.При заредено положение ГП-то трябва да е 181мм.При разпънато положение 272мм. става въпрос за Хатсан 85 quatro.Моля някои колега които е правил ГП за такъв модел нека драсне два реда дали съм на прав път с измерванията.Искам да попитам на тапата на цилиндъра има една,,пъпка,,която центрова телената пружина,трябва ли тази пъпка да се премахне,или да влезе в тапата на ГП-то?
 

mitaka101

Потребител
Аз я махам - пъпката. За размерите - има три размера (поне) Х85. Аз съм правил три различни размера ГП за Х80, така че няма кой да ти отговори със 100% сигурност. Пробвай и ще видиш.
Успех!
 

tamiestef

Потребител
При мен пъпката се навива в отвора(резбата) на тапата.Просто си паснаха,без да съм го предвиждал.
 

koko112

Потребител
И при мен маи така ще стане.Става ли да пръсна вътре малко течна грес,която прави много фин филм,или да ползвам маслото на амортесиорчето?Ще е проблем ли ако за проба напомпам ГП-то до към 50-60бар. и така да пробвам как е размера?Клапанчето ще се навива отделно в тапата след заварката.Може ли да ползвам течен тефлон за да уплътни при навиването?Благодаря предварително.
 
Нагоре