Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

De_Marco

Редовен Потребител
Здравей bateelmo,
Благодаря за информацията - вече разбрах устройството им, след като разхлобих една която беше на 350 Нютона. Оказа се, че съм бил в тотална заблуда, мислейки че самото бутало оплътнява и амортисьора действа като спринцовка - нищо общо ;) Самия газов амортисьор (посочения от мен) е с 10 мм. стержен, стената на цилиндъра е 1 мм, а външния му диаметър е 210мм. Някой колега беше смятал, че при 750 Нютона, налягането в разгънато положение е около 70 Бара.
А цената не съм я взел за миродавна, просто сметнах, че щом има модел на 1200 Нютона (който се оказа същия конструктивно, както този на 350 Нютона), не би трябвало да има проблем при 700 или 750 Нютона.
Да ви питам за тапата с трите болта - освен о-пръстена за оплътнение друго използвате ли (резба, лепило и т.н.)
Поздрави!
 

митко

Новодошъл
какви уплатнениа се слагат между боталцето и стената на цилиндар4ето на ГП
 

mitaka101

Потребител
Фабрично е с К-маншет, което не е най-доброто, но е най-удобно да се ползва
 

Б.Богданов

Потребител
Привет,
Искам да благодаря на Митко (Mitaka101) за изработването и монтажа на газова пружина на пушката ми.
След монтажа оръжието е неузнаваемо - няма откат, точността му се повиши и най-вече скоростта.
Поздрави, Б.
 

Б.Богданов

Потребител
След монтажа на ГП се получиха следните резултати от измерването на скоростта на изстреляните чашки с хроното на Митко:
- JSB 1.645 g
upload_2015-6-5_13-32-40.png

- JSB 2.200 g
upload_2015-6-5_13-35-39.png

Явно, пушката е около 35 J
:bravo:
 

enchoss

Новодошъл
След като пострелях след монтажа на газово бутало от mitaka101 искам да споделя и аз за архива!
Става дума за пушка Gamo Shadow DX 5.5.
Наистина всеки изстрел е с еднаква сила и точност, което доведе до свиване на групата . Отката значително намаля, като страничния изчезна напълно, това наистина води до повишаване на прецизността на изстрелите особено без упора! Очаквах да се промени усилието при зараждане към по-тежко, което е неудобство обаче нищо подобно, пушката се зарежда с еднакво усилие с това, когато телената пружина беше нова!
Според данни от Митака скоростта преди/след с чашки 0.88 грама е 203/213 м/с. :)
Така, че едно голямо благодаря на mitaka101 !!! :bravo:
 

Б.Богданов

Потребител
Усилието, което се налагаше при зареждане с "дългата" пружина на Хатсан бе по-голямо от това, което е необходимо след смяна с ГП. А всъщност мощността се увеличи, откатът намаля...
 

pe6o66

Новодошъл
Здравейте! Имам Хатсан Страйкър кал. 5.5 от две години . Бях и монтирал оптика Гамо 3- 9х 32WR, която издържа около 200 изстрела, като смених три вида монтажи. От прочетеното в този раздел ме кара да потърся варианта - замяна на стандартната пружина с газова такава . Пушката се намира в Русе, има ли колега , който можеда го направи?
Предварително благодаря!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здравейте! Имам Хатсан Страйкър кал. 5.5 от две години . Бях и монтирал оптика Гамо 3- 9х 32WR, която издържа около 200 изстрела, като смених три вида монтажи. От прочетеното в този раздел ме кара да потърся варианта - замяна на стандартната пружина с газова такава . Пушката се намира в Русе, има ли колега , който можеда го направи?
Предварително благодаря!
Препоръчвам ти Митака 101. Коректен е и всички от форума са доволни от работата му.
 

antoanbs

Потребител
Здравейте имам един въпрос към майсторите може ли да се постави газова пружина на бам 40 и какво мога да очаквам като скорост от това благодаря
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На Бам40 трудно ще сложиш газова. Според мен няма да получиш кой знае какво откъм скорост и инвестицията би била безсмислена. Бам40-ката си е точно копие на АА TX200 и стреля прекрасно с телената си пружина. Вярно че скоростта не е много висока, но тая пушка често е обирала медалите по състезания. Сам трябва да решиш кое ти е приоритет - мощността или точността... А защо не може да се сложи ГП на този БАМ го пише в темата.. Порови и прочети. Успех!

Sent from my A850S using Tapatalk
 

antoanbs

Потребител
Мерси питам понеже преди доста год имах гамо цфх и от Москва ми докараха газова пружина и стана друга пушка и още се псувам че я продадох сега търся нещо подобно а от руските магазини отказват да ми пратят пружина и за това търся родно производство
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
За ЦФХ има и тук кой да ти направи газова. Но на Бам-а е по сложно и трябва се правят конструктивни промени по самата пушка за да стане. Пак ти казвам - не си заслужава.

Sent from my A850S using Tapatalk
 

antoanbs

Потребител
ок мерси значи пак ще си взема един цфх роял и ще търся някой в бг да го тунингова а имате ли представа какви метри в секунда
прави въпросната пушка с газовата пружина?
 

manol

Новодошъл
Много актуална тема, но предлагам точно в нея да се информираме и коментираме майсторите които изработват ГП. Аз знам само за трима които правят ГП по поръчка срещу заплащане.
Не, че други майстори няма, но например братушка и Иван Димов работят за себе си и за може би тесен кръг приятели от тяхната група, ако не съм прав ще се радвам да ме опровергаят!
И така:
София - rashko - който си е правил при него - само суперлативи :) бързо и коректно, цени приемливи, тунинг+ГП = само суперлативи :)
Русе - ivodoc - най-популярния майстор, таблиците с резултатите от състезанията и пушките, еми повечето са негово дело :)
Пловдив - Тодор Бонев - има и доволни, но има и недоволни клиенти :-\
Това е лично мое мнение, колегите нека споделят, надявам се тук в новия форум да сме си по-полезни. Браво за темата на ivodoc
Извиняваи някав номер на този маистор в пловдив
 

lynx

Редовен Потребител
0898-97-20-52 и търсиш Тодор Бонев.
Намира се на Пещерско шосе, точно преди електротехникума.
Въпреки че аз не бих ти го препоръчал, защото си е чиста проба душман-майстор, млати смело с големия чук! :D
 
Нагоре