Велико Търновска група

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
SpOkI написа:
Здравейте отново на всички :)

В най-скоро време един мой познат обмисля да си купува и той ПЦП и обмисляме варианта да си вземем 2-мата една бутилка от която да си зареждаме пушките. Въпроса ми е имали място покрай Велико Търново на което ще можем да си я пълним ? Горе-долу колко ще ни струва... и до какво налягане ще могат да я пълнят.. за да преценим каква бутилка да си вземем.

Мерси много предварително :cheers:

Питаше същото и по коледа. Тогава ти отговорих така.

valens1968 написа:
SpOkI написа:
Здравейте на всички :)
Първо да ви пожелая весела коледа и приятно посрещане на нова година :)
Значи от Велико Търново съм.. ии имам Hatsan AT44-10 и бих искал да ви попитам ако някои от вас има такава... каде си я пълни ? или всички с такива са си закупили и помпи ?

Здравей и на теб. Весели празници.

Почти две години откакто го имаш този Хатсан. До сега с какво го зарежда? Или ръждясва в някой ъгъл самотен и забравен ;)

П.П. Както каза @СаМуРаи купуваш бутилка 250 или 300 бара работно наляганеи при Дидо (@dp1962bg) иначе :pumping:.

Не ми се пише пак същото ;) Дидо си направи компресора за лични нужди и си помпи бутилката на 250 бара. Дали ще иска да ти пълни бутилката и на каква цена питай него. Прати му ЛС.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Архитекта написа:
valens1968 написа:
Тази година още нямам изстрел по мишена с Хамъра. Ще ме хванете много неподготвен за това ФТ
А-аааа, щом е така работата - дума да не става :no:. Майтапа си е майтап, ама спортсменството - преди всичко! Аз привършвам четвъртата кутийка JSB и ако ще правиш сефтето на зазимения хамър на състезанието - никакво мерло! Ще го оставим за есенната национална. То и тогава ще е хладничко - гледах дългосрочната прогноза ;).

Пацо, уговорката си е уговорка. Казахме "на първото мероприятие на което двете пушки ще са в употреба" така че 14 май в Троян. Няма все аз да печеля облозите ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Ами тогава да ни пише Павката в една група и да се почваме :rambo:! Докато не си се оборудвал още с някое Никко :D. Практикувам с интерес ФТ, но като състезателна дисциплина я възприемам само на големите международни състезания, дето сичкото народ е оборудвано с нико и нагоре. Средният клас оптики, които някои от нас все още ползваме, не могат да се мерят като състезателни възможности с високия клас. ФТ оптиките стремително се развиват и много скоро замерването на всеки метър в последната десетка дистанции няма да бъде никакъв проблем. За който ... извади цифра да си купи такава оптика, разбира се :D.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Нямам такива цифри и скоро няма да имам. Ще си стрелям с Зоса. Ако съм на Павката ще разпределя състезателните тройки така: Мускетар, член на ФТКС и other. Не се притеснявай ако не сме в една състезателна тройка(двойка), нали има състезателни карти.
 
A

Anonymous

Гост
valens1968 написа:
... Ако съм на Павката ще разпределя състезателните тройки така: Мускетар, член на ФТКС и other. ...
Това е почти като култовата реплика от "Опасен чар" - "Роднина, милиционер, роднина, милиционер..." ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
valens1968 написа:
Не се притеснявай ако не сме в една състезателна тройка(двойка), нали има състезателни карти.
Друг ми беше тактическия план, ама лисица си - не се хвана :wall:: курдисваме се в една група и докато третия колега си стреля първата мишена, аз мазно в стил Том Сойер си разглеждам тунингованата пушка и уж се подготвям за битката. Ти не издържаш на любопиттвото и викаш: "Дай да се прицеля веднъж да видя какво си сътворил от таз немкиня". Аз любезно ти подавам пушката, нежно държейки я с върховете на пръстите си. Ти я поемаш и .... си дотам :eek:! 6+ кила стрелкова маса беше края на февруари. Оттогаз до днес Дидо що железа извъртя на струговете и Марин що олово изля на двора... Е, все пак в плана ми влизаше любезно да те съпроводя до БМВ-то, като ти нося хамъра, та да си полегнеш на седалката преди тръгване. Да те поотпусне сецнатото, че да остискаш шофирането до Метро :p ;) !
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Абе то и моя Хамър е към 6 кила ама твоята немкиня е направо "Голямата Берта". Май ще ти трябва шерп да ти я пренася м/у позициите ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
valens1968 написа:
Абе то и моя Хамър е към 6 кила
Ами то тогава плана ми си е бил обречен на провал :'(. Съвсем забравих, че и хамъра е възтежичък и дърпа напред, та няма начин да не си му надрусал олово при приклада :yes:.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Днес най накрая даде хубаво време и можахме да потренираме. Пацо, няма да ти се дам лесно :D
 

Attachments

  • SP_A2377.jpg
    SP_A2377.jpg
    236 KB · Прегледи: 76
  • SP_A2382.jpg
    SP_A2382.jpg
    196.4 KB · Прегледи: 73
  • SP_A2374.jpg
    SP_A2374.jpg
    186.6 KB · Прегледи: 81
  • SP_A2375.jpg
    SP_A2375.jpg
    193 KB · Прегледи: 74
  • SP_A2385.jpg
    SP_A2385.jpg
    181.7 KB · Прегледи: 195

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Вальо, венеца много хубав, ама ако беше от отстреляни бирени капачки, Пламен направо щеше да се предаде ;) ;) ;) ;) ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Радвам се, че влизаш във форма, Вальо :rambo: ! Само така мерлото ще бъде истински сладко /за победителя, имам предвид :D/.
А идеята на Дидо е добра - ще се появя на трасето с венче от скалпове: бирени капачки, отстреляни в диапазона 40-50м :p ^-^ !
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
От къде се купува самозалепващата хартия с която се освежават убойните зони ???
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
От рекламните агенции. Аз съм купувал от "Вали" - късата улица "Самуил" от кино Искра към парка Марно поле, под "В.Левски" :yes:.
 

big_dragon

Редовен Потребител
valens1968 написа:
От къде се купува самозалепващата хартия с която се освежават убойните зони ???
Вальо,
Не се занимавай с фолио, след третото попадение няма нищо на убойната зона. По добре флакон спрей с цвят по желание, фъссссс и въпроса е решен.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Хюбсилютно подкрепям горното мнение на Дракона
стрелял съм по хартия залепена върху бетон или АлМаРиНа... ;)
всеки изстрел е като торнадо ... хартията ще отлети след няколко изстрела.

ФЪС му е майката!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Вальо, ако е за твоите мишени - лъсни неръждавейката на убойните лъжици с водна шкурка да се махнат оловните натрупвания и си готов :yes:.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Фъснах ги с жълт спрей. Станаха супер :yahoo:. В събота ще ги видите, който дойде в Троян ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Днес претеглих Хамъра. 6,250 кг. с оптиката,без куикфила :eek:
 
Нагоре