Варненска група - SEA WOLVES

A

Anonymous

Гост
Разликата ще е, ако не е разрушено - на снимката има едно хале, най-голямото. Излиза около 100 м. :eek: Стига да е още там и да няма преградни стени :)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Все пак, наистина е време да се поразтърсим пак сериозно. Поделението колкото и да ни беше удобно и хубаво в него, малко по малко си отива..........
 
A

Anonymous

Гост
да, като гледам как са копали с багера и как настойчиво се гледа какво да се крадне, ще се учудя ако сезон 2010 продължи да съществува в тази си форма
 
A

Anonymous

Гост
С Валенти веднъж ходихме тук
http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 2&t=h&z=18
Ние бяхме на открито, но обърнете внимание на сградата в центъра на картата! Дълга е около 60м според гугъл, но има два недостатъка засега:
-вътре е тъмно, тъй като вместо прозорци има ламарини
-достъпа за автомобили засега е на около 50м от сградата

Предимства;
-Мястото е на 15км от центъра на Варна
-Всички разстояния около сградата са огромни за Снайпинг
-Езерото е наблизо и има патки за снимане
-пътя до там е само хасвалт

Забележка:
Другите сгради около въпросната съществуват само в гугъла ;)
 

Tiger

Новодошъл
Днес влязох във връзка с един от низшите ръководители на охраната на поделението в с. Любен Кара-
велово. Помещението за, което се споменава е тъмно /без ток и вода/. След няколко дена ще получа
по-подробна информация. Имам обещанието, че той ще проведе разговор със съответните фактори
и ще ме информира.
Ако има някой свободен и желаещ в петък да посетим обекта за по-подробна наша информация моля
да ми се обади на тел.: 0888232730 - Веско Кожухаров. Превоза е от мен.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Да помоля за една услуга?! Ако някой ходи при Бисерка или в Магнум тези дни да ми купи 2 кутии FTT в 5.5, субкалибър максимум до 5.52. Благодаря предварително! :yes:
 
A

Anonymous

Гост
Pezi_80 написа:
...Ние бяхме на открито, но обърнете внимание на сградата в центъра на картата! Дълга е около 60м според гугъл, но има два недостатъка засега:
-вътре е тъмно, тъй като вместо прозорци има ламарини
-достъпа за автомобили засега е на около 50м от сградата..

Няма проблем,ламарините могат да се махнат тук-там(стига някой да не се разписка),а колкото,че колите не могат да стигнат до там-могат да се импровизират някакви бенч-рест масички(стига някой да не ги употреби за разпалки)
Другия вариант е да съберем пари за един камион чакъл(не вярвам да е много скъпо) и да го разстелим около голямата яма(за Камчия говоря)
 
A

Anonymous

Гост
за ламарините ако е изоставено няма проблем предполагам ще можем да разчистим.. това че не се стига с колите до някъде е проблем - все пак заслона ще се ползва при лошо време, дъжд, камъни и дърве.. 50 метра в дъжд мога да си нося пушчицата и раницата, ама колегите с гаубиците и с бутилките ще им е трудно.
колкото до чакъла - сигурно няма да е скъпо, и аз вече си го мислех..
 
A

Anonymous

Гост
Ходил съм там няколко пъти ( това е бившата фабрика за стъкло "БЕЛОПАЛ" ) , и не съм виждал охрана, то няма и какво да пазят.
Само едни цигани видях да изнасят старо арматурно желязо.
Аз имам няколко направени заготовки за бенчрест масички, само трябва д им измисля крака.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Другите места, които са интересни са старите поделения по крайезерния път Константиново - Белослав (Туфла Кула и не си спомням името на другото). Неработещи и празни, но са в отлично състояние и май се охраняват. На 5 км. - изцяло асвалт и с огромни паркинги.
 
A

Anonymous

Гост
Хм...вярно, за тях не бях се сетил, ама май не се охраняват. Трябва да се провери.
Ако имам път натам ще проверя.
 
A

Anonymous

Гост
Здравко написа:
То това е хубаво като идея за някое старо поделение ,ама малко позакъсняхме...

http://www.darikfinance.bg/view_article ... e_id=27401
що да сме закъснели бе, точно е момента да копуваме :crazy: ;)

междо другото, на мен това в камчия ми харесва и заради гората наоколо.. все пак по гот е, от колкото в крайезерната зона, където всичко е изпълнено в постнуклиър стил (като след атомна бомба..)... ако проблема наистина е само калта в началото сериозно да се поинтересуваме за един самосвал чакъл..
а като за решение тази седмица, колата ми май ще се оправи, може да направим една бригада в събота да намятаме клонки ако има ентусиасти? сигурно ще е временно решение, ама то и времето сигурно ще спре да е толкоз мокро.. колкото до покупко/продажбите, то камчийското и без тва не е на военните, та няма да се продаде сигурно скоро
 
A

Anonymous

Гост
м/у другото, за крайезерното, не знам дали сте се замисляли за тази подробност, но очаквам там да е фрашкано с комари...
 
A

Anonymous

Гост
bat_lamboo написа:
м/у другото, за крайезерното, не знам дали сте се замисляли за тази подробност, но очаквам там да е фрашкано с комари...

аз ходя по работа чат пат там, само че на километър по-близо.. обикновенно няма комари, защото е открито и има ветрец.. виж в хангара как ще е незнам, ама едва ли пък ще се събират точно заради нас.. пък и като раздимим скарите...
 

veso94vn

Потребител
Добър вечер колеги, преди 2 часа по време на стрелба пушката ми зе да се представя много лошо,О-пръстена беше направо накъсан,зе да плющи и цефта получи луфт и зе лесно да се сваля на доло и имаше сеедно 3 положения 1 затворена добре,2ро полузатворена с 1мм някъде от напълно затворена и 3то отворена.
Бихте ли ме насочи утре къде да отида и да си купя читав маншет,О-пръстен и ако може даме насочите към добър оръжейник.
Като надуя през цефта мога да си дишам спокойно ???
 

valenti

Потребител
Здравейте групата! Днес се разходих до с.Страшимирово, да огледам още веднъж мястото,и да направя
няколко снимки. Мястото лично на мен много ми хареса. Заградено с бетонна ограда, на всякъде асфалт! :)

2ex2cs2.jpg



2m4rpr9.jpg



Сградите са две...

Първата

25gxpqu.jpg


..........но е доста тъмна,тъй като на мястото на прозорците е заварена ламарина!
Втората е тази


24qk94p.jpg


Дължината е около 50м. Мисля че е подходяща за мероприятията на групата! :yahoo:
Пострелях си на воля няколко часа, необезпокояван от никой.
И точно когато завърших със снимките и стрелбата, и започнах да се приготвям за тръгване и.......
От някъде се появи кола, и някакъв вътре започна да ми крещи! Какво правя вътре,кой ме бил пуснал......
И все неща от този род. Не загубих самообладание,изчаках го да свърши и го почнах в същият тон! ;)
Тоя омекна ( сигурно му взех акъла, с тоз камуфлаж) и взе да го кара на молба, да съм излизал, че видиш ли, било ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ! МЯСТОТО БИЛО КУПЕНО ОТ ВЛИЯТЕЛНИ СОФИЯНЦИ!?!
Така че, Приятели ТОЗИ БЪДЕЩ ПОЛИГОН ЗА ВАРНЕНСКАТА ГРУПА ОТПАДА като вариянт!
От мен толкоз!
 
A

Anonymous

Гост
veso94vn не си написал за коя пушка става дума, но предполагам, че говориш за тази от подписа ти. Зависи колко си стрелял със късания "о" пръстен, но какво е станало, ще се разбере, когато се разглоби. Обикновено се чупи пружината като се направят повечко изстрела със скъсано уплътнение. Хатсаните са едни от най-популярните пушки и вероятно в почти всеки оръжеен магазин имат части за тях. Виж в темата за хатсаните, дали няма полезна за теб информация. Не знам, някой от групата да е ползвал услугите на оръжейник.

valenti не стрелна ли веднъж с еваникса без чашка, когато се появил ония субект? ;) Всичко хубаво викаш, само дето овцата се оказала мъжка и мляко за попарата няма да има. :D
 
A

Anonymous

Гост
Няма такова нещо като гаранция за Хатсан в наште магазини.
Има една поговорка: като не знаеш нещо- не пипай!
Преведено на български звучи така: като не знаеш нещо- отвори го и виж!
Така, че: разглобяваш, подменяш изхабените уплътнения, маншети, щивтове и т.н., събираш я и продължаваш да пуцаш!
Успех!
 
Нагоре