МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

lynx

Редовен Потребител
При същите условия,прав с предна опора на 100 м. са постижими 20-25 мм. група от 4-5 изстрела през минута две.
:eek::D:cheers:
24b8ef2f570.jpg
 

FreeMan

Редовен Потребител
И с двамата по-горе съм съгласен,просто споделих какви реални резултати съм наблюдавал,пък и не само аз от този форум.При същите условия,прав с предна опора на 100 м. са постижими 20-25 мм. група от 4-5 изстрела през минута две.

100м прав и само с предна опора - 20-25мм... аз не го мога :-[
Това от колко опита средно го постигате? С какъв калибър и дали е на закрито също е от значение.
И все пак ми се види невероятно, но все пак щом го казваш значи някой го е постигал.
 

petkof

Редовен Потребител
:D Колкото и да не ви се вярва, няма невъзможни неща!Питайте колегите си от софийската група, те са ги виждали на живо с очите си.На здраве!:cheers:
Понеже явно не ви се вярват такива резултати, се замислих за примери видяни от повече хора се сетих за национална среща в Русе през пролетта преди 3 или 4 години може би,когато колега с кросов мотор се изкачи по хълма над мястото на палатковия лагер, и закачи на най-високото и ветровито място в местността две двулитрови бутилки от кока кола, на 180 м.След прострелка на Гладиатор 5,5 по целта,четири от пет колеги улучиха бутилката още с първия изстрел и повтаряха успеха със всеки изстрел.Моля тези,които са стреляли тогава и четат това/понеже не ги помня/да потвърдят думите ми.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Петко, всеки е правил еднократни, неповторими и щастливи подвизи, за които да не смее да се похвали че ще му се изсмеят.
Но съвсем друго е да кажеш, че такива групи се правят и съвсем не е нещо необичайно.
Поне така ми прозвуча на мен :rolleyes:
Тия които са стреляли на 100 метра им е до болка познато какво се случва при съвсем лек полъх. Джаулите не помагат много на 100+ метра.
 

petkof

Редовен Потребител
Петко, всеки е правил еднократни, неповторими и щастливи подвизи, за които да не смее да се похвали че ще му се изсмеят.
Но съвсем друго е да кажеш, че такива групи се правят и съвсем не е нещо необичайно.
Поне така ми прозвуча на мен :rolleyes:
Тия които са стреляли на 100 метра им е до болка познато какво се случва при съвсем лек полъх. Джаулите не помагат много на 100+ метра.
Рачо,не се хваля.Постижимо е не само от отделни хора.Прочети поправеният ми пост горе.Ако ти кажа за групите си от днес,на 75 м. ще ме анатемосаш.Добре,че имаше и нотариална заверка проверена лично от заверяващия за достоверност.:D
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Тия които са стреляли на 100 метра им е до болка познато какво се случва при съвсем лек полъх. Джаулите не помагат много на 100+ метра.
Ааааа не съм съгласен зависи от разликата в джаулите :D Та да поясня де - аз отдавна нямам пушка която да е повече от 17-18 джаула пък си стрелям на на 100 метра чат пат и шоуто е голямо при вятър :D ама като хвана на някой колега ПЦП -то (което е над 40 джаула) и стрелям на тези дистанции ми е като да стрелям на 40-50 метра с моите ( даже и по-близко според зависи от пушката) ;)
Доста хора стрелят на 100+ метра но вече никой не споделя резултати - може би има и защо поради разни подмятания, или други причини.
В тая тема и аз отдавна не публикувам мишени, но и мисля, че няма кой знае какво ново да покажа стрелям колко мога, и колкото ми позволява времето, даже съм се поотпуснал доста бих казал :D но го правя с кеф независимо от резултата .... освен когато ме ядат комарите като днеска :D
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Дано успея да дойда на Копринка да ми покажете всекидневните 20-25мм. групи от по 4-5 изстрела на 100 метра, прав с подпора отпред.
Джаулите, пушките, чашките са свободно избираеми и са без ограничение.
Колко му е да пуснете по няколко групи и ще ги премерим с шуПлера дето мери шупли? :)
Казвайте ако трябва да нося нещо, рулетки, далекомери, мишени или друго?
Може и да вземем ФТ мишена с 25мм. убойна да видим кой шъ я гътне 4-5 пъти поред на 100 метра със стрелба от ръка и подпора.
Дано няма вятър, за да няма оправдания че дуфало :D
Може да взема и едно литрово шише Тюламор-Дю, ако някой вземе наааай-случайно да бутне мишената 4-5 пъти подред, да има стимул-награда :)
На ако стрелбата е неуспешна, че си го пием Ирландецо у Софето! :D:cheers:
 
Последна промяна:

bgbul

Редовен Потребител
Нямах предвид че не може, айде да го кажа в прав текст - бенч резултати не могат да се сравняват с резултати от спортната стрелба.
Ако стреляш с една и съща пушка, всеки ще каже, тя не е за другия тип стрелба. Ако стреляш с различни пушки - какво тогава сравняваме, стрелеца?
Просто исках да обърна внимание на колегата да не се превъзбужда от бенч мишени, сравнявайки ги с тези от неговия спорт, без да омаловажавам и двете.
Всички ние стреляли достатъчно с пушките си, можем да покажем добри постижения на всякакви дистанции, от всякакви пози. Но наредим ли се на едно състезание по спортна стрелба, няма да има май много с какво да се похвалим, па дори и Аншуц в ръцете да ни дадат. Просто са различни "занимания".
Те точно за това попитах за годините. За големия спорт са важни, макар и не решаващи.
Иначе има и положение легнал" в стрелбата.
И точно си казах, че след определена възраст (не знам коя) е време за развлечение със стрелба.
Никоя стрелба не е за омаловажаване. Самите усилия да се "снаредиш", постоянството да смаляваш групата и усилията да покриваш разходите за стрелба и състезания си е достойно за уважение. В други държави фирми плащат за да имат състезатели като вас.
Говоря с интелигентни хора. Разбрахме се.
Поздрави !
 

FreeMan

Редовен Потребител
Това за Копринка е относително. Предполагам Петко говори за безветрие, а там може да е ветрилник.
Добре е да има високи резултати, които да ни стимулират да се развиваме и да си сверяваме часовниците.
bgbul - ще ходиш ли на Копринка? Да се запознаем. Винаги е интересно да видиш кой е зад ника.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
:D Колкото и да не ви се вярва, няма невъзможни неща!Питайте колегите си от софийската група, те са ги виждали на живо с очите си.На здраве!:cheers:
Понеже явно не ви се вярват такива резултати, се замислих за примери видяни от повече хора се сетих за национална среща в Русе през пролетта преди 3 или 4 години може би,когато колега с кросов мотор се изкачи по хълма над мястото на палатковия лагер, и закачи на най-високото и ветровито място в местността две двулитрови бутилки от кока кола, на 180 м.След прострелка на Гладиатор 5,5 по целта,четири от пет колеги улучиха бутилката още с първия изстрел и повтаряха успеха със всеки изстрел.Моля тези,които са стреляли тогава и четат това/понеже не ги помня/да потвърдят думите ми.
Единия от тези колеги бях аз, и да поясним стреляхме прави от покрива на колата ;) И не мога да разбера защо си мислите че с предна опора само и от покрива на колата не може да се стреля точно, при повече тренировки се получават страхотни резултати ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Петко, ти що издаваш, че се готвим за Националната?! Вчера Боса(мамка му и калибър, друго си е), в променлив вятър на 80 м. стреляше само в една рошава дупка(с немерени чашки). Аз с Уолфа на същата дистанция и в същите условия правех групи(ако така могат да се нарекат) по 6-7 см., като установих, че след 6-месечно прекъсване, почти съм забравил да стрелям, че и пушките ми май.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
С предна упора(двунога, торбичка, дръвце, ръката само да е подпряна дори) е друго. Правили сме с petо групи по 2-3 см на 94 м дори и при вятър, но нямах това предвид. И ние на халетата не пропускаме топка за тенис до 100-на метра с предна упора, затова и аз по-често от ръка(без упора) ги пробвам и до 70-80 м става като усетиш вятъра . На Троян тази година на 110 м гонга го пробвахте от маса и се чуваше от време на време, но от ръка само аз се пробвах май с частичен успех. Просто стрелбата от ръка без никакви упора е "друга бира".
Мога да взема съчмоуловителя(А4) на Копринка, да го сложим на 50 м ПРАВ без упори, само от ръка всеки да се пробва - да видим тогава дали ще може да говорим за групи?
 

Dominus

Редовен Потребител
От няколко дни тренирам най-вече стрелба от коляно и прав на 32 м. по уз 25 мм. От коляно имам успеваемост около 90% а прав е около 40%.
Бих се пробвал на 50 м да видя какво ще се получи.
Това разбира се с 16j
 

dberov

Редовен Потребител
Естествено че не може да се сравнява стрелба с упора и прав от ръка та око ще дистанцията да е 10 а не 100 метра, да не говорим пък ако има вятър.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Адаш много си дигнал летвата.
Пределните дистанции в ФТ
за задължителна позиция УЗ 25 мм на 20 метра
за задължителна позиция УЗ 40 мм на 40 метра
УЗ 15 мм не се използва при задължителна позиция
 
Последна промяна:

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Адаш много си дигна летвата.
Пределните дистанции в ФТ
за задължителна позиция УЗ 25 мм на 20 метра
за задължителна позиция УЗ 40 мм на 40 метра
УЗ 15 мм не се използва при задължителна позиция
Така е като свикнеш на трудно после ще ти е по лесно.:cheers:Аз напоследък тренирам седнал на 45м с 25мм и на 24-25м с 15мм.Прав само пробвах но успеваемоста ми е 0%:-[
Аз пък да ви кажа не мога да направя такава група на 100 метра нито съм се и опитвал дори.Най ми е кеф да стрелям седнал и да ме апят комарите ;) най добре елате на копринка стреляйте си и след мероприятието каквото остане като гипсови мишенки може да ги наредим на пределни дистанции +100 метра.Имам и гонгове с 4,6,8,10см убойни зони така че ще може да решите спора :cheers:
Иначе съм пробвал преди с хасана да стрелям и наистина като се подпра на покрива на колата и няма гаден вятър гонга на 90м не го пропусках(вярно 10 см но все пак с хасан с 8-10 увеличение):cheers:
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Милко е отговорил коректно.
Знам адаш, но като свикнеш да не пропускаш на тази дистанция, другата ще ти е като подарък. 32м свободна стрелях само 15 мм.[emoji3]
 

andi

Редовен Потребител
Петко, ти що издаваш, че се готвим за Националната?! Вчера Боса(мамка му и калибър, друго си е), в променлив вятър на 80 м. стреляше само в една рошава дупка(с немерени чашки). Аз с Уолфа на същата дистанция и в същите условия правех групи(ако така могат да се нарекат) по 6-7 см., като установих, че след 6-месечно прекъсване, почти съм забравил да стрелям, че и пушките ми май.

Вземете Боса на Копринка и го пуснете извън класирането (мамка му и калибър, регламента е до 6,35) и накрая на трасето по една мишена за група на 100 и на 150 метра :rambo:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Повечето от последните публикации са за темата за далечни дистанции 100+
И аз искам да го видя Боса - пък кой знае някой ден... само че във БобКат мод.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Прав само пробвах но успеваемоста ми е 0%:-[
Ама ти стрелна 4 пъти с нагласата, че не можеш и се отказа :D Вярно, че бяхме уморени и двамата ама другия път ще те тормозя да стреляш прав и от коляно :cheers:
 
Нагоре