МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

anibis

Редовен Потребител
Може Калояне,но останах с такова впечатление че АТ-то ти не търпи над 240-макс-245м/с. С над тая скорост,цевта ти почвала да сее,може и да съм се объркал,грешно да съм разбрал.
А за тая цев, тя вече е готова,направих дотиквача,и гнездото за 0.177
Благодарско за всичко!
А ето снимки на карантията,гнездото съм го оксидирал.
CIMG2920_zpsaedadd18.jpg



CIMG2820_zps92b6628b.jpg


Направих и една втулка за цевта, че дразни много окото.



CIMG2953_zps36e83989.jpg
 
Последна промяна:

sevdaka80

Редовен Потребител
Ето 1 мишена от мен да се посмеете,на 25м.от тавана на колата,предна упора торба с парцали,и без задна.Вятър на пориви от ляво.

14102014400.JPG
 

sevdaka80

Редовен Потребител
С BSA-то не съм мерил скорости след смяна на Опръстен на редуктора,другия път ще хронографирам.
 

anibis

Редовен Потребител
Днеска направих лека тренировка,за предстоящото Бенчрест състезание.
Стрелял съм с булпапа 25м JSB 1.175гр.
От мишената въобще не съм доволен,но стрелба през камера толкова.Без камера е съвсем друга бира,по тоя начин не
можеш да фиксираш както трябва пушката.
 

anibis

Редовен Потребител
Казвам го с ръка на сърцето,когато сложих редуктора на булпапа,тая ловджийка взе да стреля една идея по зле от вълчан.
А и днеска нямах от JSB 5.53мм. Стрелях с 5.52мм с над калибреното жсб стреля още по добре,такива ми са впечатленията.
Но прецизна стрелба през камера не може да стане,просто си снимах за кеф.:cheers:
 

sevdaka80

Редовен Потребител
На 25м. с БСА-то тежкото жсб,скорст 256м.с.Групата е от 10 истрела,на открито.06112014433.JPG
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Я да хвърлим ръкавицата на Петко(Petkoff):rolleyes:, да направи и той едно подобно клипче, щото все легенди се носят, че от ръка нямал пропуск ;)
На клипчето по-долу разстоянието е 50 метра, а капачката е 40мм. , колкото е обикновената убойна зона при ФТ, пушката се вижда че е "чупеща" пружинка, лееек ветрец :banana:

 

Dominus

Редовен Потребител
Рачо, много смело си я сложил тая камера.
Ако се отплесне някое оловце по десния ръб може да бъде заснето в макро режим :lol:
 

lynx

Редовен Потребител
Павка, всички знаят как се правят такива клипчета без опасност от това някой шрапнел да изплющи снимачката:
Самата снимачка се закрепя на 1 - 2 метра от мишената и със зума приближаваш.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Стрелец зала 10м. с дълга практика.
Гледайте краката му! Залепени са в земята.
Преди клипа се е "намествал" поне 15 минути.
Почти неприложимо на ФТ трасе.
п.п. Това не омаловажава перфектната му стрелба!:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Аха...
А я кажи кой е стрелеца, марка/модел калибър пушка... оптика?

По ред на номерата:
Стрелец - не съм аз! От 50 метра и крава трудно улучвам от позиция "прав"! :lol:
Пушка - Славия
Кал. - 4.5
Оптика - фиксиран евтин китаец от сорта на 6х40

Стрелецът е захапал по патлаците, пушките не са му голяма страст но си го може човека.
 

didarai

Редовен Потребител
Стрелбата е добра .Браво!
Рачо! Това ми прилича на капак от кутийка за чашки и то от големите (може да греша). Ако е така (без да се умаловажава постижението) , то диаметърът е от рода на 65 мм .
С лека пушка се стреля доста по-лесно прав . С кометата стрелях така ... сватбарската . Прав на механичен по кутийка от чашки . На 30-35 м рядко я пропусках , а нито се имам за добър стрелец , нито механичният на кометат е добър (да не кажа , че е най-лошият) , а и съм с очила . Сложих и оптиката , натежа и ......всичко за мен свърши . :D
Отидохме на ФТ поза .
 

dberov

Редовен Потребител
Я да хвърлим ръкавицата на Петко(Petkoff):rolleyes:, да направи и той едно подобно клипче, щото все легенди се носят, че от ръка нямал пропуск

Рачо, ако Петко целне тая мишена с BOSS-а клип може и да не гледаме щото капачката ще фръкне с колчето че и камерата може да отнесе...:D
 

petkof

Редовен Потребител
Я да хвърлим ръкавицата на Петко(Petkoff):rolleyes:, да направи и той едно подобно клипче, щото все легенди се носят, че от ръка нямал пропуск ;)
На клипчето по-долу разстоянието е 50 метра, а капачката е 40мм. , колкото е обикновената убойна зона при ФТ, пушката се вижда че е "чупеща" пружинка, лееек ветрец :banana:

Взимам ръкавицата!:)
Ще се пробвам да направя подобно клипче, макар да не разполагам с лека и прецизна пружинка като Славията.От години не съм правил такова упражнение с пружинка и ще ми трябва време иначе с Гладиатора точно днес упражних тази дистанция при прострелка след поставяне на оптиката.Първоначално групираше долу в дясно,където са трите дупки.Обрах хоризонталната разлика с тумблера,като коригирах вертикала по дотове,след което обрах и вертикалният тумблер.Кръгът в средата е с диаметър 30 мм.,където се и намира финалната група от 3 или 4 изстрела, които са в 15 мм. по перифериите.Пушката е ФХ Гладиатор с 8-заряден барабан.Оптика Бушнел Ледженд 5-15Х40 на 15 увеличение.Чашки JSB 1.175 гр..Дистанция 51 м. с предна опора.
 

Attachments

  • IMG_20141113_220843.jpg
    IMG_20141113_220843.jpg
    106.6 KB · Прегледи: 77
  • IMG_20141113_220508.jpg
    IMG_20141113_220508.jpg
    105.9 KB · Прегледи: 77

lynx

Редовен Потребител
Петко, ще чакаме клипчето :bravo::bravo:

Стрелбата е добра .Браво!
Рачо! Това ми прилича на капак от кутийка за чашки и то от големите (може да греша). Ако е така (без да се умаловажава постижението) , то диаметърът е от рода на 65 мм .

Ц. Не са кутийки от чашки.
Гена, ето от кой вид са капачките:
Kapachki.jpg
 
Последна промяна:

markup

Новодошъл
Едно малко улеснение. http://printtargets.net/
Генератор за мишени - позволява да си проектирате своя мишена с калибриран размер спрямо печата - например център с 10мм, стъпка към следваща окръжност 10мм и т.н. (числата са примерни)

това е една от моите
 
Последна промяна:
Нагоре