МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

оги-пз

Редовен Потребител
Тва с годините сигурно е базик.
Зная че пушката го може всики път ,но за мене е трудно и много се мъчих да го направя.
Ники и на тебе благодаря.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Маааалко отстрани гледаш на нашите мишени и смесваш нещата. Това е постигнато на открито, от маса, с рест и задна опора, и при изстрел е докосвал предполагам само спусъка с върха на показалеца(не е държал изобщо пушката). Прав от ръка на 50 м група като тази с тази пушка и Олимпийски шампион не може да направи. С това не искам да омаловажа постижението на пушката и стрелеца, както и тези на стрелящите олимпийски дисциплини.
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Благодарско на всички.
Пеко никога не стрелям по начина ,който си описал, просто не ми се получава.
Пушката винаги си я държа и си прикладвам.Да от маса с рест и задна упора е групата.
 

FreeMan

Редовен Потребител
И аз прикладвам - това с пръста и при мен не се получава.
Иначе за годинките - ние какво да кажем... :rolleyes:o_O
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нямах предвид конкретно "крайният вариант", аз също прикладвам. Просто това не е "онази" стрелба, предполагам всички разбраха какво имах предвид. Опитайте стрелба за група или точки прав от ръка на 50 м па дори и в зала и ще ме разберете.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Повтаряме или не ,важното е да сме живи здрави и щастливи , тоо и без това годините няма как да ги спрем.
 

petkof

Редовен Потребител
Нямах предвид конкретно "крайният вариант", аз също прикладвам. Просто това не е "онази" стрелба, предполагам всички разбраха какво имах предвид. Опитайте стрелба за група или точки прав от ръка на 50 м па дори и в зала и ще ме разберете.
Адаш, на 50 м., на открито от ръка, с над 45 дж. групите под 40мм. са съвсем реален и постижим резултат.Въпрос на тренировки и добра комбинация от пушка и муниции.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нямах предвид че не може, айде да го кажа в прав текст - бенч резултати не могат да се сравняват с резултати от спортната стрелба.
Ако стреляш с една и съща пушка, всеки ще каже, тя не е за другия тип стрелба. Ако стреляш с различни пушки - какво тогава сравняваме, стрелеца?
Просто исках да обърна внимание на колегата да не се превъзбужда от бенч мишени, сравнявайки ги с тези от неговия спорт, без да омаловажавам и двете.
Всички ние стреляли достатъчно с пушките си, можем да покажем добри постижения на всякакви дистанции, от всякакви пози. Но наредим ли се на едно състезание по спортна стрелба, няма да има май много с какво да се похвалим, па дори и Аншуц в ръцете да ни дадат. Просто са различни "занимания".
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Аз пък да ви кажа [emoji3]
Стрелба за групата е едно, стрелбата за точки съвсем различно.
 

petkof

Редовен Потребител
И с двамата по-горе съм съгласен,просто споделих какви реални резултати съм наблюдавал,пък и не само аз от този форум.При същите условия,прав с предна опора на 100 м. са постижими 20-25 мм. група от 4-5 изстрела през минута две.
 
Нагоре