МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ама ти стрелна 4 пъти с нагласата, че не можеш и се отказа :D Вярно, че бяхме уморени и двамата ама другия път ще те тормозя да стреляш прав и от коляно :cheers:
Съгласи ме.Ако пък ми е много зор прав може да турнем една колица пред пушката.:D:p
 

dberov

Редовен Потребител
Милко ако терена позволява сложете един гонг на 200 метра да се пробваме и на такава дистанция. В Пазарджик сложих гонг на 169 метра само че бе около 30см и беше интересно занимание извън мероприятието.:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Милко ако терена позволява сложете един гонг на 200 метра да се пробваме и на такава дистанция. В Пазарджик сложих гонг на 169 метра само че беше около 30см и беше интересно занимание извън мероприятието.:cheers:
Беров ние сме казали какво ще слагаме, като дойдеш и донесеш по-голям гонг си го слагай на 200 метра няма проблеми, не е нужно аз или Милко да ти го слага :cheers:
Но нещо нещата отиват май на закрити стрелби на масата с мезета и пиене като гледам какво го дават времето :sorry: че и в момента вали !
И нека обсъждане на нещата относно националната, и претенциите да ги пише в която трябва тема ;)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Бам 50, Баракуда 1,37. Дистанция 50 м. Прав, подпрян на тавана на колата. Малката дупка е с 5 изстрела, в голямата са 20.
 

Attachments

  • 20140907_165156-1.jpg
    20140907_165156-1.jpg
    110.3 KB · Прегледи: 70
  • 20140907_164944-1.jpg
    20140907_164944-1.jpg
    133.1 KB · Прегледи: 66
  • 20140907_165054-1.jpg
    20140907_165054-1.jpg
    124 KB · Прегледи: 66

lynx

Редовен Потребител
Идеални групи! Бама е бръснач! :bravo:
Каракудата ще се върне на мода, особено с тия ветрове напоследък по-тежките чашки помагат до известна степен.
Личи си, че и Бама ги харесва тия чашки.
 

dberov

Редовен Потребител
Браво Ники, перфектни групи и то от тавана на колата.
Пишеш че си пробвал с всякакви чашки но от това което знам за твоите пушки ти не стреляш със скорост по малка от 300м/с. а Баракудата и БАМ-а си пасват точно на тая скорост. Ако обаче намалиш скоростта на 275м/с и стреляш с тежкото JSB резултатите ще са или същите или по добри, така беше поне с моя БАМ.

Каракудата ще се върне на мода, особено с тия ветрове напоследък по-тежките чашки помагат до известна степен.

+1
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Днес изпробвах възможностите на Хатсанчето на 50м. Все още нямам стабилна маса и пушката беше със самоделен преден рест и отзад подпряна на приклада, качена на 2 различни по височина столчета. :-[ Жалко че духаше такъв гаден поривист вятър и ми развали групата. :mad:
Дистанция 50м. Хатсан АТ 44-10, JSB 1.03, 12 изстрела.
 

sts1969

Редовен Потребител
Мерси! :cheers: Надявам се да имам възможност да изпробвам пушката на бенч мишена на закрито с Варненската група в скоро време...че нито мишени имам разпечатани, нито опит с такава стрелба. До сега съм стрелял само сам на поляните с вятър :rolleyes: това ми е първата стрелба от рест. :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Днес изпробвах възможностите на Хатсанчето на 50м. Все още нямам стабилна маса и пушката беше със самоделен преден рест и отзад подпряна на приклада, качена на 2 различни по височина столчета. :-[ Жалко че духаше такъв гаден поривист вятър и ми развали групата. :mad:
Дистанция 50м. Хатсан АТ 44-10, JSB 1.03, 12 изстрела.


Супер! Сега само намери някаква по- стабилна опора - чувалчета например и пробвай по бенч мишена.Мисля, че ще стане идеално.
 

anibis

Редовен Потребител
Днеска завърших един Хатсан на колега,преработих го от 5.5мм на 4.5мм.
Охлабена е до край пружината на ударника,и даваше стойности 287м/с-290м/с жсб 0.547 при 150бр.
Пробвах го първо с жсб 0.547 пълна трагедия с тая скорост.Но след това сложих 0.670гр. И тая цев от Слвия без фаска, взе да стреля добре,
на 25м всичко беше идеално,но на 50м нещо не ми хареса.Ясно ми е че тия цеви не търпят големи скорости над 250м/с не стрелят добре.
Ето какво се получи на 25м с жсб 0.670гр. 5 изстрела в група.
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/12102014571_zps059cbeda.jpg.html
 

dilom08

Редовен Потребител
цеви от славия с тази скорост около 280-290 е скалпел. Вземи й направи фаска или виж да не би да е от нещо друго( входа на цевта или дължината на дотиквачача или др.)
 
  • Харесвам
Reactions: 5ko

anibis

Редовен Потребител
цеви от славия с тази скорост около 280-290 е скалпел. Вземи й направи фаска или виж да не би да е от нещо друго( входа на цевта или дължината на дотиквачача или др.)
Жоре аз защо знам че тия цеви са за 7-8дж и не търпят големи скорости,над 245-250м/с. Даже съм приказвал и с Калоян /kid/ човека ми каза че при неговото АТ44/със същата цев от Славия/ когато го усили над 240-245мс почвало да сее. Бенжамина ми и той е с такава цев,и с над 250м/с на 50м не ми се получаваха групите,но когато го намалих на 245-247м/с на 50м всичко си беше идеално.
Абе ще пробвам всичко,на Лъчо /leopards/ на който продадох Бенжамина докато не направи фаска,и на него не му се получаваха нещата.
 

lynx

Редовен Потребител
Няма логика да стреля лошо на високи скорости, само дето отката при 290 ще е доста по-силен.
Туиста на тия цеви е 1/16, идеално за фак пушки.
С кофти фаска е нормално да прави въртели, като се оправи ще се види дали това е причината да сее.
 

anibis

Редовен Потребител
Така,разбрах от къде идва проблема,че не искаше да групирва тая цев както трябва на 50м.
На 25м всичко е идеално,но от там нататък изглежда че има някакви въртели тая чашка.
При разробиването на проходния отвор на цевта,отвътре е останал чеплак от свредлото,та като сложа чашка и е избутам с шомпола чашката излиза доста наранена,просто тоя чеплак скалпира главата на чашката. Това е, ще полирам всичко и нова фаска и трябва всичко да си е както трябва.
 

lynx

Редовен Потребител
Не знам с какво ще бръкнеш да го зачистиш отвътре, доста е неудобно мястото.
 

anibis

Редовен Потребител
А не,не отвътре не пипам,цевта зачисх го отгоре с финна пиличка. След това отрязах един гвоздей,залепих му шкурка 800 и след това с дрелката стана идеално.
Сега като вкарвам чашка,и е дотиквам с шомпола,излиза си без никакви други наранявания,освен от нарезите.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Даже съм приказвал и с Калоян /kid/ човека ми каза че при неговото АТ44/със същата цев от Славия/ когато го усили над 240-245мс почвало да сее.

Миро, нещо се бъркаш...

П.П.
При разробиването на проходния отвор на цевта,отвътре е останал чеплак от свредлото...
Те затова първо се прави проходния отвор и после другото. ;)
 
Последна промяна:
Нагоре