ЧАШКИ и СЛЪГОВЕ - представяне, видове, тестове

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Сега има при вносителя в бг нова партида 5454.....16 в 4.52 и партидата е добра. Тествах на 35 метра ..уйкенда ще тествам на 50 м. Че аз изстрелях чашките на европейското. Добре че бях забравил половин кутия в гаража от старата парт за референтна. На 35 м новата партида показва резултати като старата ми избрана партида.
 

lynx

Редовен Потребител
Не съм съгласен, но всеки си има право на мнение.
Само ще припомня, че преди години още в началото на вноса на JSB имаше такъв случай. Цялата партида беше върната в Чехия по наш съвет и от тогава при този вносител не съм чул за лоша или крива партида.
Да, помня че имаше такъв случай навремето.
Аз исках да подчертая и следното:
Ако примерно в Англия някой си Джон Смит си купи 3 кутии чашки и пушката ги ръси из мишената, Джон непременно ще излети до магазина да си иска парите.
А тук много от нас ако попаднат на кофти чашки си казват "Ехххх, такъв ми бил късмета. Дано следващата партида пасне по-добре на моята пушка".
В първият случай английския продавач получава веднага и на живо фийдбек от клиента, а тукашните продавачи може и никога да не разберат какво са им доставяли. /Изключваме Иво Радев и Петко, които имат директен допир и контакт с клиентите/.
У нас оръжейните магазини са десетки на брой и най-вероятно в повечето вече се продават чашки JSB, само дето продавачите реално не знаят какво продават.
 

pushka1

Потребител
Някой стрелял ли е с H&N Silver Point 1,11g.? Как се представят на по-големи дистанции?
 

Curi

Новодошъл
Здравейте! Искам да попитам някой има ли Meteor AR 1000 MAGNUM? И ако има,може ли да ми каже с какви чашки стреля? Дргугитя ми въпрос е,....
 
Последна промяна от модератор:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
На другият въпрос в този форум отговор не търси и повече не го задавай.
Колкото до чашките JSB около 1 грам
Diabolo JUMBO EXACT cal .22 1,030 гр.
Diabolo JUMBO EXACT Express cal .22 0,930 гр.
Diabolo JUMBO EXACT Express RS .22 0,87 гр.
и H&N Field Target Trophy .22 Cal, 0.95 гр.
Изтествай посочените и виж с кои ще получиш най-добри резултати.
Всичко останало е с много голям компромис.
 

burrago

Потребител
Колеги, някой пробвал ли е най-тежките 5.5мм чашки на ЖСБ , дето са по 2.2 грама. Някакъв нов модел са и отскоро ги гледам на пазара, 150бр. в кутия и струват 12-13лв. Та ако някой е стрелял вече с такива нека да сподели отзиви.
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
Здравейте колеги!
Наскоро имах възможност да тествам нови за мен съчми.
Марка "Люман", украински, завода по-рано се намирал в гр.Луганск, след началото на войната
се премества на навътре в страната.
4 типа:
1.Doomed pellet light 0,45g
2.Classic pellet light 0.56g
3.Field target 0,55g
4.Люман заоблени 0,57g
Пищов ПЦП, .177, цев 30см. 17 Дж., на въздух: 200-130 Бара, серии от по 3 съчми. Растояния - 30 и 50м, лек вятър.

№1 - много лека, много приятна за стрелба с "маломощен" апарат. Прилича на дебеличка бълха! Нач. скорост 275-278 м/с. На 30м даде групи от по 3-3,5 см,на 50м чувствително разсейване, 5-7см
№2 - за момента "любима съчма"!!! Нач.скорост 247-250 м/с. На 50м - най-добрата ми група за момента:2,5 см.
№3 - почти като №2. Нач.скорост 244-247 м/с. На 50м - леко горе вляво.
№4 - почти като №3. Нач.скорост - 239-242 м/с. На 50м - леко долу вдясно.

*№2 се тестват почти ежедневно в полеви условия. Много ефективни на дистанция 50метра, две-три добри попадения на 60-65 метра.
И сума ти "попадения" без видим на момента резултат. Мишените отлитат с недоволно грачене.
Не е ловна съчма, но за стрелба по хартийки определено става. Почти не отстъпва на JSB .177 0,54g.
DSC04505.JPG DSC04507.JPG DSC04505.JPG DSC04507.JPG DSC04506.JPG DSC04545.JPG DSC04546.JPG
 

Dominus

Редовен Потребител
Къде са групите със всеки модел? Виждам само една мишена с тоя люман. Иначе формата на чашката е добра.
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
- dreamdreamt - в БГ ги няма, доколкото знам. Въпрос на време.
- Dominus, не съм снимал пробните стрелби с FT 0.55 и Doomed 0.57. Ако остане време тия дни може да отскоча до стрелбището.
 

anibis

Редовен Потребител

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Изкопирали са формата и ако успеят с качеството и сплавта, и главно с износа и цената, може и да се наместят на пазара.
Дано да не са само местен играч.
А иначе, Дефиант отдавна го "ликвидираха". H&N изкупиха машините и целите складови наличности. Вече ги правят предимно от цинк или други "еко" сплави. Някои производители на ВО, като FX и Daystate си поръчват и от тях(не само от JSB), но брандирани с тяхната марка.
Тук там из Англия по магазините има останали количества от оловните (старото английско производство), но цените са 16-18 паунда. Но трябва да се внимава, защото масово са останали в размера 4,50 или 5,50.
Субкалибрите 4,52 и 5,52 са почти изчерпани.
Аз ровя доста, и като намеря Дефиант, но нещо от старото оловно в 5,52 смятам да си взема няколко картончета, па макар и скъпички.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Мисля си за матрица и да ги почваме :D
Ако някой направи чашка с формата на хеви и тегло около 0.55 ще избие рибата. Естествено качеството преди всичко.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Аз преди няколко години (5-6) си купих от Киев чашки от този производител.
Бяха пълна трагедия, като точност и изработка. Цапаха адски много и бяха смазани вероятно с машинно масло. Изработката им беше наполовина "на коляно". Главата и цилиндричната част бяпа пресован/отлят монолит, като полата беше разширена посредством натиск/удар с преса или на ръка. Периферията на полата беше ексцентрична спрямо цилиндричната част.
Дано имат ново производство, но ако е като старато, то са много по-зле и от ГАМО.
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
- peko - засега са "местен играч". Отзивите от местни "въздухари" обаче са добри, може и да се наложат. В Кубратова България JSB е скъпо удоволствие, народа масово минава на алтернативни източници. Нямам идея каква сплав използват... враните ги харесват много!:D

- fatalen...абсолютно си прав, но донякъде. Това е ново производство, старото всички го плюеха, и с право. Сега нещата се промениха.
Скоро, ако е такава волята на Тангра, ще се прибера към Метрополията, ще гледам да донеса няколко кутийки от тея чудеса, па там - какво сабя покаже..
:cheers:
 

astra

Редовен Потребител
Яд ме е обаче, че прецакаха Дефианта, които бяха перфектни проектили работещи от 220 до 300 м/с без разлика в групите и само цената им не ги направи популярни извън Англия. Сегашните им "ерзац" копия показват по-лоши резултати и от Баракудата.
Потвърждавам! Купих си кутийка от H&N Sniper, които на 50м. "групират" в една педя :( Докато ги зареждах в барабанчето, изхвърлих няколко заради много по-големия диаметър на полата, изобщо непозволяващ зареждането им.
Едни от най-лошо похарчените ми пари...
 

dberov

Редовен Потребител
Субкалибрите 4,52 и 5,52 са почти изчерпани.
Аз ровя доста, и като намеря Дефиант, но нещо от старото оловно в 5,52 смятам да си взема няколко картончета, па макар и скъпички.
Петко провери на долния.
Март 2015 с Freeman щяхме да правим поръчка от този сайт но тъкмо тогава Defiant бяха купени от H&N затова им писах запитване дали са от английското производство и отговориха че ДА.
Гледам че има наличност, само в 22 16GR 5.52mm са изчерпани.
Ако все още имат от старите и решиш да купуваш ще се включа.
http://www.sharpedge.co.za/search/?q=Defiant+
 
Нагоре