ЧАШКИ и СЛЪГОВЕ - представяне, видове, тестове

lynx

Редовен Потребител
C/E написа:
Колеги, някой знае ли от къде могат да се намерят тези чашки?
:cheers:

Произведени са в Чехия и са преопаковани в Русия, съгласно договора на Едуард с JSB.
Съвсем наскоро имаше плювни в руските форуми, че нормалното JSB летяло по-добре от чашките с руски етикет.
Съмненията бяха, че партидата била много лоша.

P.S.
Тук има повече информация:
http://edgun.ru/forum/index.php?showtop ... &p=297919&
 

C/E

Потребител
Колеги,
някой знае ли по колко грама тежат тези чашки? ???
DiaboloBaracudapellets.jpg


:cheers:
 

zack

Потребител
C/E написа:
Колеги,
някой знае ли по колко грама тежат тези чашки? ???

1.37 грама би трябвало да са :cheers:
Иначе не пише ли някъде по кутията? Не помня, че от години не съм стрелял с такива.
Иначе ги дават толкова - 1.37 грама.
 

C/E

Потребител
zack написа:
C/E написа:
Колеги,
някой знае ли по колко грама тежат тези чашки? ???

1.37 грама би трябвало да са :cheers:
Иначе не пише ли някъде по кутията? Не помня, че от години не съм стрелял с такива.
Иначе ги дават толкова - 1.37 грама.

Не, не пише. Едно време пишеше поне общото тегло и от там може да си изчислиш единичното...
Благодаря за бързия отговор!
:cheers:
 

C/E

Потребител
Йордан написа:
В момента стрелям с такива и тежат точно 1,37гр.

И аз ги харесвам. :rambo:
А от къде се снабдяваш, че нещо не ги намирам напоследък, ако не е тайна разбира се? ;)
 

andi

Редовен Потребител
ве4е по магазините има баракуда хънтър /1.18гр/ . Дават я и нея за стрелба над 50м .
Някой пробва ли я ве4е да сподели ?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ууууу я ква чашка са измислили :eek:
 

Attachments

  • Baracuda_Hunter_Extreme_04.jpg
    Baracuda_Hunter_Extreme_04.jpg
    39.7 KB · Прегледи: 123

ангел иванов

Потребител
Ц,не става така за съжаление.Много ти е малка скоростта за да се създаде необходимо налягане.Проектилите които са предназначени за това са двукомпонентни, стомана-олово,и са допълнително отслабени по линийте където се разделят на парчета-осколки.Такива чашки още навремето се опитваха да ни пробутват,ама при удар в мишена ли се сплесква като стандартна чашка.
А за точност кво да ти кажа...отврат.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Матчова чашка (0,89 гр.), отдава повече при удар. С доста добра точност ги стрелям до 40м с 45-47J( е имат повечко пропадане от 1,03, но се сплескват - докато другите преминават през ......). Ефекта за който говорите, се получава частично при Предаторите (въпреки острия връх, не преминават а се разпадат вътре...!?).
 

anibis

Редовен Потребител
ангел иванов написа:
Ц,не става така за съжаление.Много ти е малка скоростта за да се създаде необходимо налягане.Проектилите които са предназначени за това са двукомпонентни, стомана-олово,и са допълнително отслабени по линийте където се разделят на парчета-осколки.Такива чашки още навремето се опитваха да ни пробутват,ама при удар в мишена ли се сплесква като стандартна чашка.
А за точност кво да ти кажа...отврат.
За точност съм абсолютно съгласен, ето едни малокалибрени RWS-та за които казваш те са с меден обков. Но има и такива малокалибрени които са под звуковата Eagle 22lr и много други фирми. Те са си изцяло от олово не са двукомпонентни нито са с меден обков но са си шокови тоест с дупка на върха еми искам да кажа че бая шрапнели стават от тях,нищо че не са над звуковата скорост. За орела съм на 100% сигурен че са под звуковата и са си само от олово. :yes: :cheers: http://i1130.photobucket.com/albums/m53 ... 000329.jpg
 

FreeMan

Редовен Потребител
andi написа:
ве4е по магазините има баракуда хънтър /1.18гр/ . Дават я и нея за стрелба над 50м .
Някой пробва ли я ве4е да сподели ?

Толкова я чаках тази чашка...
Купих ги преди около седмица от Софийския ВИП - като ги видях не повярвах на очите си ^-^
Още не съм ги пробвал. Все излизам с други поводи... иска си мишенки и време. До 2-3 дни смятам да я тествам и да споделя.
Дано няма вятър че там е един ветрилник и тестовете ще са относителни.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Чашката трябва да е добра - особено ако стреляш на дистанции 60-90м. Там всичко има значение.
Най-вече трябва да си оставиш място за човешкия фактор който е доста голям.

Предполагам ще е точна - поне така гарантират от H&M, ако е като баракудата ще е супер.

Между другото дупчицата опред е по-голяма отколкото на снимката на кутийката.
Може да я снимам и кача да видите за какво иде реч.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Сега пробвах, не става.
Влиза до някъде и спира. Стените са ми може би по-тесни... или точни ;)
Ще ги стрелям по единично. А и не съм сигурен дали е "моята" чашка - и тя чака за тестове.

Планирам да правя балистичен гел и да тествам и там коя как се държи.
 
Нагоре