Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС - 6-то районно - София

Дискусия в 'Закони и Стандарти' започната от rabbeat, 13 Юли 2016.

1. peko

peko Редовен Потребител

Коректните производители указват теглото на проектилите, с които са мерили.
    Масовите производители указват максималната скорост, която са замерили, но без да казват теглото на проектила.
    Когато има посочена енергия, ако е свързана с лимити на пазара(разбирай позволени мощности и рестрикции), то действително не се превишава, дори и с по-леки проектили. Може единствено ако се тестват някои по-тежки, леко да премине границата. Например 16-ка, с 0,547 грама да е 15,8 Дж, а ако се тества с 0,87 или 1.05 грама може и 17,5 Джаула да даде.
    За пазари, където няма лимити, раздухвацията е пълна. Кой е рокет, кой е суперсоник, надпреварата е неспирна.
    Затова, ако производителя е посочил мощността, разликите няма да са големи с различните по тегло проектили и по може да им се вярва.

rabbeat харесва това.
  2. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,658
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    точно за европейските пазари с лимити на джаули, производителите на ВО се оправдават , че посочват някакви теоретично максимални дж и скорости .И то пак с аванс. Които на практика са недостижими - иначе ще ги скъсат от дела в съда .

rabbeat харесва това.
  3. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,134
    от:
    Варна
    Моята като нова даваше 15.8 до 15.9 джаула с 0.547. С тежкото не съм пробвал, но намерих данни в нет-а че с него малко минава 16, а иначе се води 16. Хасан Страйкър с 1.03гр. и с оригинална ГП го измерихме 22j но на пушката ясно си пише 27j, така че не виждам как да се избегне уведомяването.

4. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,658
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    С протокол от оръжейна работилница .
    http://forum.airguns.bg/index.php?threads/cometa-хубавите-испанки.60/page-29#post-224107
    в пост 565 съм снимал протокол , точно при тези случаи на презастраховане на производителя .

astra харесва това.
  5. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,268
    от:
    Старата София
    Проблемът е, че протокола от работилницата не е упоменат официален документ в никой закон.
    В някои региони на БГ, протокола може и да замаже очите на евентуални проверяващи.
    Но на други места може и да не мине номера, няма гаранция за липса на проблеми.
    То никога няма гаранция де, но предпочитам като ме нападнат да ме проверяват, да държа в ръка издадено от КОС Удостоверение за Уведомление, отколкото Протокол от ЕТ "Пешо-Оръжейния ремонтьор".
    Който са го нападали проверяващи, знае как протичат подобни акции.

6. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,658
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    в закона от 2010г , на няколко места го има .
    И да , КОС е подпечатала лиценза на ЕТ "Пешо-Оръжейния майстор" , така че няма как да не признае протокола .

astra харесва това.
  7. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    743
    от:
    София
    Като си закипиш ново ВО,от магсзина или вносителя ти дават бележка или паспорт в която пише дали подлежи на уведомление.Всеки сам преценява дали има какво да крие и дали има смисъл.Проверявали са ме няколко пъти полицаи,първият път бяха добронамерени погледнаха докоментите формално,помолиха да стрелнат по веднъш,благодариха и измърмориха на изпроводяк да внимавам щото тоя работи са опасни.Един от следващите пъти направо си имаше засада,щото някакви юнаци явно баха прекалили предните дни,пък и са се хвалили(може би).Тогава изобщо не искаха документ(щото знаят,че формално всичко е ОК),искаха да проверят колата за дивеч.провериха и толкоз.

andi харесва това.
  8. rabbeat

rabbeat Потребител

Публикации:
    55
    от:
    Гората
    Доколкото ми е известно в София такъв документ (че не подлежи на уведомление) издават само във ВИП-a. Ако си закупил оръжието оттам е безплатен, иначе е 10лв. Все пак имай едно наум, че някое по-заядливо/алчно ченге може и да не ти признае този документ, та ходи после се съди с МВР и доказвай, че нямаш сестра, и че тя не е к...ва! :D

9. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,658
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Много бързо взе да даваш "компетентни" съвети кое кой признава . Чиновници са тежкари , но по-голям е закона .

astra харесва това.
  10. rabbeat

rabbeat Потребител

Публикации:
    55
    от:
    Гората
    Някой гражданин досега да е осъдил полицай за превишаване на правомощия? На всичкото отгоре всеки опитал, е получил присъда за клевета. Голям си оптимист ако си мислиш, че закона е на твоя страна когато се съдиш с МВР...

11. оги-пз

оги-пз Редовен Потребител

Публикации:
    1,128
    от:
    Пазарджик
    Колега тука грешиш и то много.
    Много скоро надявам се ще имам на документи доказателство, че закона е на твоя страна, стига да си знаеш правата.

12. rabbeat

rabbeat Потребител

Публикации:
    55
    от:
    Гората
    Не искам да влизам в спорове или да се заяждам с никой, също така съжалявам ако съм обидил някой работещ в МВР,
    но се нагледахме на достатъчно издънки в последните няколко години, завършили зле за хората опитали се да направят нещо по въпроса, следвайки законовата процедура.

Последна промяна: 20 Юли 2016
  13. MyaHue

MyaHue Новодошъл

Публикации:
    14
    от:
    Монтана
    Привет! Имам питане притежавам Хатсан 125 уведомен в службата в Монтана на името на баща ми които преди 3 години се спомина лека му пръст и от тогава не съм правил нищо с тази пушка каква е процедурата да я прехвърля на мое име и ако реша да я продам как трябва да стане продажбата

14. Niki

Niki Потребител

Публикации:
    458
    от:
    София
    Ходи в КОС .Монтана,покажи им уведомлението/ако го пазиш/ и личната си карта ,да се види че сте рода,няма да има проблем да ти направят уведомление на твое име,от там продажбата е лесна.

15. MyaHue

MyaHue Новодошъл

Публикации:
    14
    от:
    Монтана
    А проблем ли е, ако не я прехвърля на мое име ? И ако реша да я отпиша какво трябва да се направи?

16. Niki

Niki Потребител

Публикации:
    458
    от:
    София
    За да се отпише трябва на някой да се запише.Искаш да я продадеш,нали така?Вероятно би могло и с уведомлението на баща ти,но зависи в Монтана как ще го тълкуват,във всеки КОС има понякога разминавания в тълкуванията

17. MyaHue

MyaHue Новодошъл

Публикации:
    14
    от:
    Монтана
    Ок ,но надали ще го намеря това уведомление ако отида без него дали няма да се заядат нещо и не дай си боже да искат някакви актове да пишат въобще не бих се занимавал :0

18. Niki

Niki Потребител

Публикации:
    458
    от:
    София
    Глупости,какви актове.Сигурен ли си че е била уведомлявана някога?Ако,да нямаш място за притиснение.Просто отиваш и казваш,че сега си я намери в някакъв скрин примерно и искаш да я уведомиш на твое име.В тая Монтана може и да са ебани гъзове и да те питат за сестра или брат дали имаш?Дори да не е уведомявана пак казваш ,че е била на баща ти и искаш да я приведеш в зоконов вид,сиреч уведомление на твое име

19. MyaHue

MyaHue Новодошъл

Публикации:
    14
    от:
    Монтана
    Уведомена е защото имаше някакво хвърчащо листче ,но сега не зная дали ще го намеря ,а имам и брат ама тях кво ги засяга. Ега се не заядат ;)

20. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,268
    от:
    Старата София
    Всякакви подобни манипулации с прехвърляния на имущество се извършват с Удостоверение за наследници.
    Дано намериш бележката, въпреки че издаването на дубликат не би трябвало да е проблем.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена