Оптика за Gamo Replay Magnum 2gen

random shooter

Новодошъл
Здравейте и Честита Коледа!
От скоро имам Gamo
Replay Magnum 2 gen. Бихте ли ми препоръчали подходяща оптика за пушката. Варио би ли издържало или по-скоро да търся с фиксирано увеличение. Бюджетът ми е около 400-500 лв.
Благодаря предварително!
 

lynx

Редовен Потребител
За всичките така наречени Магнум пушки е неприятен избора на оптики.
Дали ще издържи дадена оптика, малко хора биха рискували да дадат прогнози.
Повечето колеги, които стрелят с пушки от този клас си взимат по-малки оптики, без варио, с моноблок, дампа и прочие екстри с идеята оптиката да поживее по-дълго. Търговците по оръжейните магазини обичат да си хвалят стоките, че уж дадена оптика била много корава и държала даже и на мощни огнестрелни и като я качиш на някой Хасан 125 с прегорял маншет, оптиката се изсипе за половин час стрелба.
Така че е и малко въпрос на късмет и добре поддържана пушка.
Ако съм на твое място на първо време ще си сложа някой Липърс ТС 6х40 или друг подобен, та ако се скапе да не ме е яд, че е изкарала малко време. Успех!
 

random shooter

Новодошъл
Много благодаря!
Точно към подобен Липърс съм се насочил. Просто съм начинаещ в хобито и ми се иска да чуя мнения .
 

random shooter

Новодошъл
В онлайн магазините не намирам фиксирани Липърси 6×40 или 9х40?!
Някой има ли впечатления от този:
 

Васил Василев

Редовен Потребител
По-добре виж оптиките на конус.

 

redsox

Редовен Потребител
В онлайн магазините не намирам фиксирани Липърси 6×40 или 9х40?!
Някой има ли впечатления от този:

Липърс 6х40 едва ли ще намериш. Мисля, че даже не ги произвеждат вече. 3940АО съм ползвал на хатсан 125 и държеше. Това долу ти е някакъв относително приемлив вариант. Но пак не са малко парите, а отката на това Gamo може да приключи оптиката сравнително бързо.

 
Последна промяна:

random shooter

Новодошъл
Здравейте, отново.
покрай новогогодишните празници доста пострелях, но после пак работа и т.н. и нямах време за пушката. Днес от Али експрес ми дойде една мишенка, която бях поръчал и пак се сетих, че трябва да потърся оптика. В крайна сметка ще се спра на някое фиксирано лийпърче като за начало, защото доколкото разбирам вероятността да се скапе е голяма.
Някакви отзиви за тази:

 

NME

Потребител
Може и да му върши работа , ника е random shooter, пушката е многозарядно гамо магнум...... Шегата настрана, ако човека се интересува , мога да монтирам такава на магнум ВП и да споделя резултатите.
 

Amfo

Редовен Потребител
Здравейте и Честита Коледа!
От скоро имам Gamo
Replay Magnum 2 gen. Бихте ли ми препоръчали подходяща оптика за пушката. Варио би ли издържало или по-скоро да търся с фиксирано увеличение. Бюджетът ми е около 400-500 лв.
Благодаря предварително!
Имам като твоята пушка откакто излезе на пазара . И съм с тази оптика и моноблок отделно купуван . Едни от проектилите ,които най-харесва са HN hunter extreme.
 
Нагоре