ОПТИКИ, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Дискусия в 'Оптики' започната от scandalo, 6 Октомври 2008.

1. Павлин Пасков - Пако

Павлин Пасков - Пако Новодошъл

Публикации:
    15
    Аз започнах с едно Gamo 3-9x40 с пушка Gamo black knight с газова пружинка. Имах инцидент с първата (завъртя кръста), но беше в гаранция и ми я смениха. След това минах на пцп-та и понятно нямах проблеми с нея.
    Това е моят опит с бюджетните оптики, дано съм бил полезен.
    Съвета ми да вземеш някоя от форума, защото рано или късно ще купиш нещо по-добро и това ще са пари на вятъра.

Lighthammer харесва това.
  2. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    73
    от:
    Варна
    Пушката е избрана след сериозна консултация, което, разбира се, няма как да се знае, ако не го кажа. Но така или иначе не е това въпросът тук, макар че ти благодаря все пак за мнението.

Е, не, ако идва под 200 лв. оптика Лийпърс от алиекспрес, направо ще си взема такава и няма да го мисля. Въпросът е дали са същите като тия, които се продават по нашите магазини. Иначе и твоето предложение е вариант, да.

Павлин Пасков - Пако харесва това.
  3. Павлин Пасков - Пако

Павлин Пасков - Пако Новодошъл

Публикации:
    15
    Нашите може и да са по-добри, но не е сигурно.
    Проба грешка за съжаление.

4. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    2,163
    от:
    Русе 0897860296
    В Алито има и ментета.

xpresident, lynx, batnan and 4 others like this.
  5. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    73
    от:
    Варна
    Абе май всички са такива там за момента, някакви реплики явно. Може и да има сполучливи парчета, но сигурно е на късмет. Как да е, няма да рискувам.

6. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    73
    от:
    Варна
    За момента все още клоня към Hawke-a, понеже раздух бюджета, макар че не съм го решил категорично. Но искам друго да ви питам, тъй като не мога да намеря абсолютно правило, а ми стана интересно. Hawke-а го продават без монтажи. При неговата 40 мм леща монтажи с какъв профил му трябват за пикатини, нисък или среден? И как стои въпросът с оптиките 50 мм? Гледам, че в някои сайтове въобще не пишат височината на монтажите в мм, може би има някакви стандарти, но нещо не мога да намеря събрана на едно информация.

7. peko

peko Редовен Потребител ФТКС

Монтажите се избират по особеностите на пушката, нейната геометрия и твоята геометрия(размери на врат, бузи, разположение на очите). Това Були е с доста високо разположена шина,така че според особеностите на твоето прикладване трябва да потърсиш съответната височина на монтажите. Имаш регулируема буза, което евентуално би ти позволило окото да догони височината на оптиката, но си има само една "златна" височина за твоя врат. При прикладване, ако е по-ниско оптиката, ще кривиш главата, ако е по-високо, ще кривиш пушката. Е, ако ще стреляш най-вече от ръка де. Неудобно монтираната оптика води до нееднакво прикладване всеки път, а при ниско бюджетните оптики(или такива с не добре отсичащ паралакс), това влияе и на прицелването(попадението).
    Демек, ако нямаш конструктивни препятствия при монтирането на оптика(както е в твоя случай), трябва да намериш удобната позиция за твоето око. Вдигаш(прикладваш), сваляш, вдигаш, сваляш. Докато намериш "естествената" позиция на главата ти при прикладване и отразиш позицията на окото ти.. Рядко става от раз да ти пасне височина.

Последна промяна: 8 Май 2021
    SvilenP, 7842, t.marev and 2 others like this.
  8. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    112
    Вземи за малко от приятели или в магазин една х20,х40,х50 Сложи ги просто така/едвам едвам/без да ги монтираш и прикладвай,сам ще усетиш бузи,очи врат напрежение....и вече ако си такъв перфекционист гледай и общият изглед на пушката,къса пушка с дълга оптика е като трабант с багажник за ски:)
    Успех в избора!!!

9. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    112
    Сега видях модела на пушката...силна е и според мен най добрата оптика е фиксирана и до х40...най точна плюс мощна на дълги дистанций ще е между 50/80м смятам че такъв тип оптика ще и пасне.ако искаш вече варио с максимално приближение отиваш и на дампер или там както му викате за заглушаване на вибрацийте,но най евтините който вършат работа са по 50/60паунда.

10. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    73
    от:
    Варна
    Мерси за информацията, със сигурност ще ми е полезна, но по-скоро ме интересуваше дали с монтажи с нисък профил при тази 40 мм леща, ще може да се монтира оптиката? Защото нали има правило оптиката да е колкото може по-ниско до цевта? Дали монтажите с ниски профили са за лещи под 40 мм, със среден профил за 40 мм, а с висок профил над 40 мм? Просто дали има някакво такова по-общо правило, в случай, че ми се наложи да поръчвам оптика и монтажи онлайн. Нямам представа и за стандартите при моноблоковете, дали въобще има такива. Или просто отиваш с оптиката в магазин и там мериш. Хубаво, ама ако в магазина нямат цялото си разнообразие от монтажи в наличност и ти кажат: "Трябва да се поръча"?

11. peko

Казва ти се, че не става на готово. Става с мерене. И смятане. При 30 мм монтаж на оптиката примерно, независимо колко е висок, и да кажем външен габаритен диаметър на оптиката 48 мм, колко ти "виси" отпред? 24 -15=9 мм. Е, чак толкова ниски монтажи за въздушни не се ползват, че да опре в шината.
    Има вариации и с мястото на монтиране, демек обектива отпред да "пропадне" под шината. Затова и дългите шини не са долюбвани и често ги резват/скъсяват отпред. Ако държиш или ти пасва ниско монтирана оптика на тази пушка де. Поиграй си "на сухо" дори и без оптика, намери височината на окото ти при прикладване и тогава мери и смятай.

7842, t.marev and burrago like this.
  12. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    73
    от:
    Варна
    Ето такава информация ми трябваше, че няма чак толкова ниски монтажи. В моя пример основната тръба е един инч (25 мм), лещата е 40 мм, т.е. смятам 20-12,5=7,5 мм, нали така? Което е още по-малко от твоя пример, т.е. изводът е, че тая оптика става с монтажи с нисък профил. А вече дали ще ми пасне височината и т.н., разбира се, че ще става с тестове. Просто исках нещо базово, върху което да стъпя. Благодаря.

13. peko

Не четеш! Написах "габаритен диаметър" на оптиката отпред, а не диаметър на лещата.....Лещата не виси във въздуха, поместена ти е в корпус. Трябва ти неговия габарит.

SvilenP, anibis and t.marev like this.
  14. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    112
    Може би по правилният въпрос би трябвало да бъде има ли някакви стандарти за височина при поставяне на оптически мерник.сигурно има но аз не ги знам и по принцип повечето правим като "копчето с балтона" и всяко "може ли " са ни пари на вятъра:)

15. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    73
    от:
    Варна
    Хубаво де, не ми се карай само. Можеш да обясняваш и без да държиш тон. Ако не ти се занимава с новобранци, просто не пиши и ги оставяй да си блъскат главите, лесно е. Иначе ти благодаря за информацията и отделеното време.

16. peko

.

burrago and t.marev like this.
  17. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    112
    Колега...не се пали...
    И към мен отношението беше подобно в началото...
    Тук има много изнервени"специалисти"но има и много хора с опит и знания и завидни умения!!!
    С няколко вече се чухме по телефоните и станахме приятели..
    Няма как да изчетеш 30 000страници и тогава да си зададеш въпроса.
    Много по лесно е вместо да спорят да ти пратят нужният линк/нямам в предвид горният колега/и аз така се нервех но все пак за това са форумите...най се нервя че не ми дават да пускам нови теми/явно сърварите нямат място/но вече свикнах.
    Успех в търсенето и много точни изстрели!!!

SvilenP, ssh22 and Lighthammer like this.
  18. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    2,163
    от:
    Русе 0897860296
    За Булито и за оптика с предна леща 50, аз ползвам най-обикновени средни монтажи. Такива ползвам и на абсолютно всичките си пушки. Ако си с нормален ръст и размери, такива монтажи ще ти паснат, без проблем. Вземи такива и си готов.

ssh22, xpresident, burrago and 2 others like this.
  19. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,840
    от:
    Варна
    Аз в увеличение под 10 не намирам никакъв смисъл. За ПЦП бих взел Вектор Марксман, като евтино решение.

astra, Kd5332 and Gadnqra like this.
  20. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    439
    от:
    Русе
    Здравейте колеги.
    Има ли някой собственик на въпросната оптика от линка и може ли да каже какви са му впечатленията: http://shootingshop.eu/atn-x-sight-4k-pro-3-14x.html

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена