ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

kodi

Потребител
Някой може ли да ми прати линк, отде да си изтегля читава навигация за андроид, работеща без интернет?Благодаря предварително :)
В подписа ми има 2линка,първия е за бляк маркета-можеш от там да си свалиш всичко.
Другия линк е за суджук и за ай-го,за ай-го ще трябва по телефона да ти обяснявам докато суджука просто инсалираш .арк
За мен айгото е манна небесна ,няколко пъти ме е спасявал от кат.Преди него бях тръгнал да си купувам огледало за задно виждане с джи пи ес и антирадар от китайците.

Sent from my Nokia1600 using Tъpandtalk
 

lynx

Редовен Потребител
pretorian, не знам какъв ти е телефона и как смяташ да го ползуваш като навигатор, но ако ще ти трябва да го ползуваш за по-дълги преходи ще ти трябва и добро зарядно за кола.
Навигона харчи малко повече батерия спрямо други приложения и при по-дълга работа батерията не смогва да се зарежда с кофти зарядно.
Тоест програмата харчи батерията по-бързо, отколкото зарядното може да я зареди.
Ако ще купуваш зарядно, гледай да е по-мощно.
Също така някои хора се оплакват че при по-дълга работа с Навигона, телефона загравя повечко.
Ето какво излиза на някои телефони, като ползуват телефона като навигатор с лошо зарядно:
07.png
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Телефона не загрява от това , че се използва Navigon-а, а от това , че е зад предното стъкло и като го напече слънцето....
Моята стойка е захваната точно там и дори да не ползвам навигацията а само да си зареждам телефона пак си загрява.
За зарядното си много прав трябва да е читаво.
Преди ползвах оригинално на samsung, а сега си ползвам това на Navigon.
И от двете съм много доволен.

101123_NAV_SAMSUNG_I9000_HORI1-500x500.jpg
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Преди време на една служебна кола имахме монтиран евтин таблет за навигатор.
Наложи ми се да пътувам с нея и пуснах навигацията от София, че не знаех къде точно отивам.
Преди Плевен (минал съм само към 160км.)започнаха да стават артефакти по екрана, малко по-късно замириса леко на бакелит и след още малко бангията угасна :mad::D
Като изстина, оживя и му нямаше нищо.
Преместих таблета пред духалките на парното, климата да духа мраз в гърбината на таблета и работата се успа :winner:
Но определено с някои навигационни програми грее повече спрямо други, особено ако е включено зарядното да тъпче ток в батерията.
 

rashko

Редовен Потребител
Но определено с някои навигационни програми грее повече спрямо други, особено ако е включено зарядното да тъпче ток в батерията.

+1 Така опрасих батерията на стрия ми телефон, пътувах и бях включил навигацията на телефона, а за зарядно ползвах радиото:D
Стигнах до мястото, свалих телефона от стойката............. малеее:'(, ами той не се държи - викам си до тука беше с телефона и почнах да го оглеждам...... малее капака се е надул, свалям го и кво да видя батерията като балон 1-2 мм раздута.
Купих си нова и още работи - съвета ми е да си сложите телефона пред духалката на климатика, за да не се налага да го наглеждате-няма начин при такава експлоатация да не загрява.:D
 

lynx

Редовен Потребител
......или да си купите нещо, което е било сътворено да се ползува основно като навигатор.
На всички ни се иска телефона да стане компютър, навигатор,видео и мр3 плейър, да пере, чисти и простира....
Ама на финала става като с всесезонните гуми.
Уж за всички сезони да стават, ама те за никой сезон не стават :lol:
 

praetorian

Редовен Потребител
Благодаря ви много за бързите отговори!Засега ще пробваме с Милко да видим, дали ще се получат нещата.Телефона ми е HTC desire 310.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
И аз имам проблем с греенето на телефона макар че е висок клас и се очаква да не прави проблеми но уви когато включа навигация и зарядно за кола си грее.Проблема до някаде го решавам като изключа дисплея и слушам само указанията на мадамата с гадния глас.Дори ми е много удобно понеже в повечето случаи слушам музика от телефона посредсвом bluetooth го свързвам с музиката на колата и си свири и когато наближи да завивам или нещо такова спира музиката казва си каквото има да казва и музиката си продалжава.Другото което мога да кажа за зярядните задължително над 2А ток но не от пазара за 5лева освен че може да не ти зарежда батерията може и напрежението да не е точно колкото трябва и да повреди и телефона и батерията.И нека да отбележим че при телефоните си греят и процесорите не само батериите.Надявам се да съм бил поне малко полезен.

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте колеги,някой знае ли къде в София ремонтират бинокли(и да си разбират от работата).
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ами тя ако не беше станала по добре да си късам дипломата която ще ми дадът догодина.Да знаеш това си е супер навигация и си бачка безпроблемно просто трябва да и зададеш коректно маршрут и всичко друго ще е наред.Винаги съм се изумявал когато към края на целта която съм задал и когато ми каже "ПРИСТИГНАХТЕ НА МЕСТОНАХОЖДЕНИЕТО ВАШАТА ЦЕЛ СЕ НАМИРА ОТЛЯВО(или отдясно) НА ВАС"и винаги познава:bravo:
Много е точна и наистина ако зададеш всичко коректно те паркира точно пред адреса.:cheers:
Ако има нещо само казваш ще помагам каквото не е ясно.:cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Руснаците пишат че резбата на Харсанският щуцер е G1/8"
http://jr8.ru/hatsan_cp
Като гледал линковете който си дал, и двете са еднакви само че едната ми се вижда конусна.
 

dberov

Редовен Потребител
Не съм в час с терминологията при резбите, едната я дават 1/8 NPT - National Pipe Thread а другата 1/8 BSPP - British Standard Pipe но и стандартите не ги зная.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Има 3 стандарта - NPT, BSPP и BSPT
Тук е описано подробно. Още Тук.

Вкратце - ние (както и 90% от ПЦП системите) сме с 1/8"BSPP стандарт на помпите и куикфилите.

Помня че и при мен имаше дилема за Бенджамин Мараудър-а който продадох защото идваше без куикфил.
Ето това поръчах от САЩ с 1/8"BSPP стандарт и си беше идеално за нашите стандарти.
Успех!
 

go_panch

Потребител
Жената ми подари оптика. Не съм я чувал тази марка, но мисля че е някаква имитация на ZOS (тумблерите са много подобни). Пише че е 10-60х52 и засега изглежда да гледа много добре.
Някой има ли чертежи за захващане на голямо паралаксно колело, че след като булката ми продаде Leupolda да имам с какво да стрелям.
Имитация на ZOS или не, първите впечатления от оптиката са много добри!
На най-голямо увеличение фокусира от 6.5-7м. Картината е добра, за цената на оптиката. Кликовете са 1/8 МОА като има 60МОА корекция по вертикала и 40МОА корекция по хоризонтала (10МОА= един оборот на тумблера). Има zero stop - което е да си фиксираш минимална долна позиция на тумблера за вертикална корекция.


20140912_185328_zpsnkbdstfz.jpg
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Има ли някаква програмка която да изравнява нивото на звука за уиндоус? Искам когато гледам филм да не се чуват стряскащите моменти все едно звука ми е на макс, а да се чува всичко с една и съща сила.
 

sts1969

Редовен Потребител
Самият драйвер за звуковата карта нямаше ли някъде опция за автоматично регулиране на нивото?
 

lynx

Редовен Потребител
Разгледай си настройките за звука, дали навсякъде е настроено на стерео, за 2 колони.
Ако си издърпал филми с многоканален звук, ефекта който описваш ще е доста осезаем и досаден.
Препоръчвам ти да дърпаш филми с двуканален звук, освен ако не си оборудван за многоканално кино.
 
Нагоре