ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

sts1969

Редовен Потребител
Аз след като изпуснах въздуха, увих цилиндъра с 2 парчета от ангренажен ремък на кола на две места, пристегнах леко през ремъка на голямо менгеме (бяхме двама) едният държи с 2 ръце цилиндъра за по голяма здравина а другият вкарва през отвора в който влиза щуцера една голяма електричарска отверка (те са облечени целите с дебела трърда гума) и с 2-3 лашкания се разви.
 

lynx

Редовен Потребител
Alucard, избягвай да млатиш резервоара че манометъра ще загине геройски и после гоуем пробуем ;)
Викни някой съсед-здравеняк да държи с гумени ръкавици тръбата да не се върти, а ти си с омотаната с тиксо отверка.
Ако тапата е девствена, няма да е лесно но ще стане работата ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
После като го завиваш, няма нужда от много силно затягане. Стягаш само с ръце колкото можеш и това му е достатъчно. После като го напомпиш и да искаш не можеш да го развиеш напълнен...адски силно напъва налягането :)
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Да знам за "почукването",първо ще пробваме с държане на ръка пък после вече с други средства,първото му махане ще е,а другия клапан няма проблем отвива си се лесно.Да завивам докато подпре не ги натягам с нищо.Мерси на всички.
Налегнал ме е някакъв куцузлък с тия пушки и помпи и 2те в бокса :(
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Някой беше давал програмка за "виждане" на скритата информация на дадена снимка. Били могъл някой да ми помогне да я намеря? Благодаря предварително.
 

Dominus

Редовен Потребител
fatalen написа:
Някой беше давал програмка за "виждане" на скритата информация на дадена снимка. Били могъл някой да ми помогне да я намеря? Благодаря предварително.

В интернет има доста възможности да види meta данните. Търсш и meta viewer или нещо от сорта.
Тук онлайн също можеш да ги видиш.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Dominus написа:
fatalen написа:
Някой беше давал програмка за "виждане" на скритата информация на дадена снимка. Били могъл някой да ми помогне да я намеря? Благодаря предварително.

В интернет има доста възможности да види meta данните. Търсш и meta viewer или нещо от сорта.
Тук онлайн също можеш да ги видиш.


Благодарско :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
aspirin написа:
kid написа:
Имало и оптики със заден паралакс :eek:

ако някой е обърнал внимание, оптиката с която Едуард прави клипове на Едгъна, също е със заден паралакс
Супер снаипер - 20х42
http://swfa.com/SWFA-SS-20x42-Tactical-30mm-Riflescope-P502.aspx
Също и при Крикет и те ползват рекламна снимка с оптика със заден паралакс.
http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/cricket__________50652b2b68976_zps949aab58.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте на всички,преди около 1 година си купих Хатсан 80,наскоро си купих оптика Таско 3-9х40.Проблема ми е,че всеки път когато отида да стрелям трябва да я настроя,защото не бие точно.Появи се и друг проблем-на 10-15 метра пушката бие с около 3 см надоло,а не мога да настроя оптиката да стреля нагоре(винта,който коригира височината стигна края и не иска да се върти повече).Може и аз да правя нещо не като хората и затова искам да се консултирам с човек който разбира.
 

sts1969

Редовен Потребител
Подлагаш под оптиката на между тубоса и задната скоба някаква пластина...пластмасова...става от капачка на дезодорант, за да се вдигне задният и край и да се наклони на долу обектива. Това не е подходяща оптика за твоята пушка по мое мнение, не бих препоръчал оптика от нисък клас, с променлив зуум за пружинна пушка. :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Някой сеща ли се на Комброто средното краче на буксата за външно захранване + ли беше или - По спомен крайните мисля че бяха положителните но не ми се рискува.
 

dberov

Редовен Потребител
Благодарско. Имам отговора на лични но те са повече от темата за Хатсан ;)
Беше прав че батериите трябва да са 4бр. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Би трябвало Валтерската да живее по-дълго върху Хасана, никой не може да гарантира коя от двете колко изстрела ще изкара.
 

jkll

Новодошъл
а до тоя клас няма ли нещо което да оживее не говорим за някакви 500-600 изстрела аз стрелям в месеца по 40 пъти.Има и нещо друго че приятел си търси за брно 1 22 лр оптика и ако не ми хареса мога да му я дам на него така или иначе ще поръчване двамата но идеата е дали изобщо ще издържи и на едното и на другото и какви да са оптиките !!
 

lynx

Редовен Потребител
На .22LR можете да сложите почти всякаква оптика и вероятноста да се раздрънка е минимална, освен ако оптиката наистина не е абсолютен боклук.
Проблемът е при Хасана, особено ако не е с газова пружина, отката е много сериозен и в двете посоки.
Стрелял съм няколко пъти с такава пушка и наистина за мен това е най-ритащата въздухарка на пазара.
Доказан трошач на оптики е, по тази причина и никой не може да гарантира коя оптика ще оцелее дълго върху пушката.
Моделите на Липърс от ТС серията с фиксирано увеличение са си извоювали име като "уж" най-издържливи от по-евтиния клас, но и такива има съсипани от колеги.
Ето една за пример, която е от "уж" по-издържливите модели с прилично увеличение и е фиксирана:
http://arms.bg/product/1787/optika-leapers-6x32-mini-size-a-o-range-estimating-mil-dot-side.html
 

Slid3ra

Новодошъл
Привет колеги искам да попитам или по скоро намеря подходяща оптика която да издържи на hatsan striker 1000s която да е максимум до 100лева пък и това ми е много. Бях гледал една bushnell 3 9x32E за 50 лева ми е даваха ама не съм ситурен за нея вие какво ще кажете. Или BSA S 4x32 WR ?????? :sos: :sos:
 
Нагоре