Резултати от Търсенето

  1. Valo

    Haenel 312 , 311

    Всъщност, в българската специализирана литература самия отвор се нарича "диоптрическо отверстие". "Диафрагма", "окуляр" и "диоптър" са жаргонни названия на самата част.
  2. Valo

    Haenel 312 , 311

    Питане. Колеги, какъв размер диафрагма /окуляр използвате за диоптричните мерници на 311 и 312?
  3. Valo

    Haenel 312 , 311

    Aми, опитах се с две-три думи да спомена основните проблеми, възникващи при по-често срещаните пушки, но ме навикаха като технически неграмотен и пишещ глупости. Всъщност, при продължителна експлоатация се смачква малката пружинка, която е в горния заден край на спусъка. Заради това при...
  4. Valo

    Haenel 312 , 311

    Хе-хе....Тук вече ме хвана натясно. Проблема е там, че се опитах да използвам форумната терминология. След разните маншети, маншони, пънчета и прочие вътрешен жаргон още не мога да определя кое какво е. А иначе - всичко, което съм написал е получено като резултат от многогодишна работа и опит...
  5. Valo

    Haenel 312 , 311

    Aми, хайде да погледнем техническата страна на въпроса. В процеса на експлоатация "Хайнел 312" дефектира много по-често от другите пушки и ремонта винаги е по-скъп и по-трудоемък. Нямам предвид обичайната смяна на пружини, маншони и уплътнения. За да не съм голословен - едно кратко сравнение на...
  6. Valo

    Haenel 312 , 311

    Класна пушка? Каква класна пушка, бе, колега? Аз я събирам с метлата за десетгодишния ми внук. Събирам я с части, които преди години ми се е досвидяло да изхвърля. Нямам никакви претенции за висша класа на оръжейното поприще. Пък и много добре познавам недостатъците на тази пушка, за да си правя...
  7. Valo

    Haenel 312 , 311

    Да, необходим ми е. Да, гледах цените, но не съм се интересувал колко струва нов. И цените на старите не ме устройват. Май ще сложа един диоптър от КК-150 и ще реша проблема.
  8. Valo

    Haenel 312 , 311

    То и мен не ме интересува колко струва сега, но и аз ти чета глупостите. Хайде да не се заяждаме, а?
  9. Valo

    Haenel 312 , 311

    Сори, нищо лично - не съм искал да засегна никого. В дясно са цените, на които са продавани Хайнел 312. Сравнете с цената на диоптъра.
  10. Valo

    Haenel 312 , 311

    Колега, мислиш ли, че тези части /които ги продават на меко казано, нескромни цени/ са оригинални? Всичко е новодел, призван да отговори на търсенето.
  11. Valo

    Haenel 312 , 311

    Няма линк - одеве ги снимах на моята маса. Прати адрес на ЛС.
  12. Valo

    Haenel 312 , 311

    Някой май търсеше тапа за основата на мерника?
  13. Valo

    Haenel 312 , 311

    То там е дерта - когато зачешеш старата краста, нещата излизат извън контрол. Търсих цев за една "Славия", но ми предложиха за 312-ка. Взех я. Сега сглобявам Хайнел 312. Почти съм го събрал, с изключение на приклада и диоптъра. Да, зная, че продават мерници, но цената ме стряска. :(
  14. Valo

    Haenel 312 , 311

    А-а-а-а-а.....Ясно, благодаря. Всъщност, това си е мушката. А онова, в което се туря това си е основа на мушката. Мушките са с кръгче и с колче. Явно от колчето е тръгнало пънчето. П.П. Да не ви стресирам, ама ако тази нещастна мушка наистина струва 5 евра - започвам да планирам почивка на...
  15. Valo

    Haenel 312 , 311

    Извинявам се, но не съм в час с терминологията. Какво е това? Ако може снимка. Предварително благодаря....
  16. Valo

    Haenel 312 , 311

    Всъщност, основното предизвикателство ще е сглобяването. Едно неправилно поставяне пружината на тресчотката повишава вероятноста от произволно затваряне на затвора с последващо изрязване нокъта на палеца. :(
  17. Valo

    МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

    По принцип, рядко стрелям по хартиени мишени и затова все-още ползвам старите запаси от стандартни мишени за спортна стрелба.. Нямам представа колко тежи квадратния метър на картона, но дебелината му е 0,52 мм.
Нагоре