Резултати от Търсенето

  1. 3

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Пробвах го леко стегнат е .Благодаря за мненията и съвета.:cheers:
  2. 3

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Няма любопитство.Въпроса беше да го проверя ,да не го е навил някой е така на ръка и утре като я заредя да има изненада.:bomb: Знам че с динамо метричен ключ .Имам няколко под ръка ,но Kameno Karp каза на ръка ,а тоя англичанина 75ftlbs. Това ме спира да я напъвам и проверявам на 100нм ,все пак...
  3. 3

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Колко всъщност трябва да се стяга крана на такава бутилка? Дойде ми поръчаната бутилка и крана на ръка не мърда и в двете посоки.Питах продавача ,каза че не би трябвало да е хлабав ,но ако е хлабав да го стегна на 75 ftlbs. Мисля утре да я нося за пълнене ,обаче се чудя да я напъвам ли и колко?
  4. 3

    Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

    Не ми е проблема в дължината на пушката.Имам и друга с подобна дължина и се събира .Около 125см я меря грубо. Проблема ми е че нямаше куфар на 130 см и взех 140 .Затова търся калъф а куфара ще го ползвам за съхранение или по далечни транспортирания. За шрауда просто искам да разкарам ролките за...
  5. 3

    Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

    След като се оказа че мога да си купя употребявано ВО от човек( поне според КОС-а по район) и ми пропадна намерението да се сдобия с пушка от колега от форума ,ми падна пердето и в крайна сметка от магазина си тръгнах със съвсем друго като пушка ,калибър и бюджет от това което бях запланувал...
  6. 3

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Както писах по горе не ми се влиза в конфронтация с тях защото се водя на отчет там с няколко огнестрелни оръжия ,и тая въздушна пушка ще ми излезе през носа .
  7. 3

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Може.Имам инфо от КОС в провинцията че няма проблем,но в 2 Софийски КОС-а категорични казват че не може. И да проведа анкета във всички КОС-ве в София или в страната няма да ми е от полза след като в моя не става. Ще се насочвам към магазин колкото и да не ми се искаше.
  8. 3

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Не успях да Ще разпитам .Нямах възможност днес да се видя с правилният човек (с тоя Ковид навсякъде болни или карантинирани) .Доколкото разбрах става въпрос че не могат да се въвеждат в системата ,поради липсата на някакъв сертификат на оръжието който се издава от производителя и който ако не...
  9. 3

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Това е ясно .Но не искам да стигна дотам защото за разрешителни за Огн.Оръжия важи фактор лична преценка и като нищо можеш да останеш и без тях като разсърдиш органите.Те не струват и не се придобиват като въздушно оръжие .Който е минал по тоя път знае.Писал хем за да знае какво е актуалното...
  10. 3

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Обяснил съм че пушката е уведомена вече в КОС.
  11. 3

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    От 2 КОС-а в София проверено ,казват че не може да уведомяваш ВО втора употреба закупено от човек.Сега ясен ми е варианта, купувам ,подавам уведомлението и да ги видя какво по кой член от закона ще ми откажат.Въпроса е че имам няколко разрешителни за огнестрелно и при положение че от 18-9 години...
  12. 3

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Благодаря за мненията.:cheers:.Надявам се да нямам проблем с пълненето в София.Все пак и Сотис продават такива бутилки.
  13. 3

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Здравейте ,мнения за тази бутилка.https://www.ebay.com/itm/Carbon-Fibre-6L-Air-Cylinder-and-Charging-Set-/254629728556?_trksid=p2349624.m46890.l49292. При положение че цената на такава китайска тук по магазините е 200-300лв отгоре и то без зарядна станция?колко може да е рисково като е на 4...
  14. 3

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Не ме упътвал към магазин .:) Доколкото разбрах май не е толкова проблема с продажбата и за човека който продава, а за тоя който купува.:( В КОС на продавача примерно грам не им пука ,те се отървават от едно оръжие на на някакъв отчет, но после купувача как ще се оправя с неговият КОС е друг...
  15. 3

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Не мога да го настъпвам така защото имам допирни точки по линия на огнестрелни оръжия (дори в момента си чакам една процедура от тях) и не е желателно да влизам в пряка конфронтация .Затова се чудех има ли някакъв друг вариант ?Още повече че му казах че искам да купувам такава пушка и той ми...
  16. 3

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Здравейте, Исках да си закупя въздушна пушка втора употреба уведомена вече във КОС,но началника на КОС ми каза че закона не позволява продажба на въздушно оръжие втора употреба.Само дарение по права линия.Не ми се влиза в разправии защото имам регистрирани няколко огнестрелни оръжия и това може...
Нагоре