Резултати от Търсенето

  1. MMM

    Haenel 312 , 311

    Благодаря! А относно бинокъла какво ли не прави мързела :);)
  2. MMM

    Haenel 312 , 311

  3. MMM

    Haenel 312 , 311

    Привет на всички! След дълго протакане, днес ми се отдаде възможност да прострелям 311-ката. Стрелбата извърших от покрива на колата с предна опора, дистанция 15м, лек вятър от дясно на пориви. Мишените си ги правих аз на компютъра, не съм съблюдавал някакви стандарти. Преди това прострелване...
  4. MMM

    Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

    Дака не се засягай, просто като човек не много опитен в този бранш исках да разбера от къде идва разликата. Успех с продажбата, но ако на всеки заинтересован отговаряш така....
  5. MMM

    Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

    Има обява в ОЛХ за тази пушка - 350лв. Нова струва 220лв.....!?! http://www.oragie.com/cz_air.htm
  6. MMM

    Haenel 312 , 311

    Привет на всички! И така дойде време да се похваля след като завърших реставрацията на 311-ката. Малко пред история, пушката е била купена в началото на 90-те години от ОСО, последният документ свидетелствуващ, че е работила е протокол за прострелване от 2011г. Най-вероятно е бил необходим, за...
  7. MMM

    Haenel 312 , 311

    Благодаря за съвета, ще се възползвам. Как се постига това "потъмняване" на накадките?
  8. MMM

    Haenel 312 , 311

    Търся съвет за почистване на накатката, че голям зор се заформя там?
  9. MMM

    Haenel 312 , 311

    Привет на всички! Днес дойде ред да се захвана с приклада на моята 311-ка. След като изчетох доста по темата и си накупих необходимите шкурки (120, 280, 400) започнах свалянето на старата политура. Тъй като пушката е купувана в началото на 90-те години от бившето ОСО по нея има доста следи от...
  10. MMM

    Haenel 312 , 311

    Добри, аз реших да не затежнявам буталото допълнително, защото със заварчика решихме за обходим цялата профилирана шайба със материал, а това на практика са си допълнителни грамове. Имам колега с "хроно" и другата седмица ще ѝ замерим скоростта. Един проблем, понеже съм доста едър (2м) приклада...
  11. MMM

    Haenel 312 , 311

    Благодарение на съвета на колегата Добри предпазителя на 311-ката се зацепи и работи мазно :) Събрах пушката и направих първите десетина изстрела! Първи впечатления - зареждането е доста тежко но предполагам е така защото пружината е нова. По отношение на точността имах възможност да стрелям от...
  12. MMM

    Haenel 312 , 311

    Да колега, gonzo-garage обърнах внимание на тези детайли, даже за проба смених гуменото цилиндърче с пружинка но нямаше ефект. Просто луфта между оста и пластмасовата тапа е толкова голям, и при някакво положение лостчето се откача от планката на спусъковия м-м. Единият вариант е както е...
  13. MMM

    Haenel 312 , 311

    Привет! Днес сглобих 311-ката с пружина от "Лиляната" и кожен маншет от колегата Jethro. Възпроизведох два пробни изстрела с чашки и предпазителят пак блокира Разглобих частично, за да направя дефектация, оказва се че механизмът на предпазителя се движи нормално до планката в спусъковия пакет но...
  14. MMM

    Haenel 312 , 311

    Операцията по изработването на кожен маншет днес се провали! Оказа се, че дебелината на кожата има голямо значение :) Заготовката беше от естествена кожа с дебелина 4,3 мм и съответно шайбата я сраза в момента на влизането в тръбата с диаметър (ф 26мм). Стигнах до заключение, че кожата трябва...
  15. MMM

    Haenel 312 , 311

    Така днес до къде я докарах: полирах работния сектор на цилиндъра, приготвих приспособление за ръчно изработване на кожени маншети, утре чакам кожата и ще направя първата проба. Уговорих за понеделник да ми изпратят пружина от "Лиляната". Почистих цевта. Демонтирах "буренцето" с идея да го...
  16. MMM

    Haenel 312 , 311

    Резбата на болта е Ф 8 мм.
  17. MMM

    Haenel 312 , 311

    За да няма недоразумения ето профила на болта
  18. MMM

    Haenel 312 , 311

    Не съм специалист по пневматика но мисля, че маншета е тотал щета...?
  19. MMM

    Haenel 312 , 311

    Благодаря Ви за подкрепата, днес се опитах да вляза в немския сайт но както и вие споменахте временно не работи. В такъв случай ще се заема с ремонта и възстановяването на останалите повредени части. Още веднъж благодаря!
  20. MMM

    Haenel 312 , 311

    Привет на всички фенове на ПП. Пиша първият си пост с молба за малко помощ или насоки така да се каже. Изчетох всички 26 страници с полезна информация но от това малко ми се охлади първоначалния интусиазъм, защото ми стана ясно, че оригинални резервни части за 311-ка вече не се намират и трябва...
Нагоре