Резултати от Търсенето

  1. Sabin

    10 метра пистолет - кой колкото си може.

    Реших да оползотворя останалите 13 бр. съчми да не седи кутийката празна. За съжаление намерих само една мишена за пушка, а нямам принтер в къщи!
  2. Sabin

    10 метра пистолет - кой колкото си може.

    Стреляно е от ръка без опора. Припомних си дните когато тренирах, но това беше отдавна. Беше ме обзела носталгия по този пистолет!
  3. Sabin

    10 метра пистолет - кой колкото си може.

    Тази тема ми беше убягнала и реших да я раздвижа малко. Мишените са принтирани от файл на колега, който ги беше качил в темата за пистолети Фани. Тъй като разстоянието в мазето ми е ограничено е стреляно от около 8 метра. Бяха ми останали 3 мишени от принтираните четири за това са по 5 изстрелав...
  4. Sabin

    Пистолетите на Feinwerkbau

    Да се включа в отбора на Фани-тата с нова за мен придобивка! И тъй като времето захладня му спретнах набързо и абичка ;-). Естествено го проверих дали не е "ням" с 10-на съчми на десет метра на мишени, които няколко поста по-нагоре колегата беше споделил /благодаря му за което/.
  5. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Аз сложих тази и за момента съм доволен https://www.sotisbg.com/products/6160
  6. Sabin

    Haenel 312 , 311

    То и колегата cilindura беше правил! Питах го, но още нямам отговор дали му се занимава ....
  7. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Това с фокусирането на малко разстояние е другия проблем с който се сблъсквам! За това се насочих и към Липърса. Явно ще се окаже проблем да се намери оптика в БГ.
  8. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Монтажите не са проблем. Тази Барска не я намирам по нашите сайтове .... По скоро съм се насочил към някоя по компактна като тази: http://www.pushka.eu/product/%D0%9E%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0_LEAPERS-3--9x32-mod.SCP--M392AOMDL, но и тя никъде я няма!
  9. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Привет! От известно време започна да ми е "некомфортно" да стрелям с диоптрика. Явно е дошло времето да се слага оптика, колкото и да не ми се иска! Някакви идеи за подходяща оптика за Хайнел-а? А ако има някой излишна може да предложи.
  10. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Много добре се е получило! И аз се каня да и спретна нова премяна, но не съм намерил подходящо дръвце.
  11. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Групата наистина е впечатляваща за Макаров. И съм сигурен, че има много които могат да направят такъв резултат.За стрелбата просто трябва много тренировки. Ако се спазват основни правила всичко си идва на мястото. Тренирал съм доста години, но бърза стрелба, която ми е по на сърцето!
  12. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Благодаря за пожеланията, но въобще не съм от младите ! Пушката си тежи, но си е удоволствие да се стреля с нея. И тази група дойде след "опознаване" с пушката и припомняне как се стреля с диоптричен мерник. С пистолета нямам проблеми, въпреки, че започвам да не виждам от време на време ясно...
  13. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Съдейки по нищожния откат ми се струва, че пружината е подходяща! Започват да ми се "избистрят" спомените от времето когато стреляхме с такива пушки. Включително Фанита и Аншуц.
  14. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Благодаря за обяснението. Не видях отговора и май прекалих с масълцето ;-( А какъв е проблема ако се получи детонация? Предполагам, че ще се отрази негативно на маншета. И как да се избегне това? За разлика от огнестрелното ВО ми е малко мъгляво от към обслужване.
  15. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Разбира се, че е маншет! Говорех преди да пиша с колега, който щеше да сменя маншона на карето на автомобила си ;-) Честно казано не знам какъв е, т.е. не съм я отварял. Човека от който я взех каза, че е нов и е кожен.
  16. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Ми .... стреля си Хайнелчето! С неговите си мерни прибори. На 10м, 10 изтрела, прав без упора със съчмите от снимката. И едно питане. Какъв е правилния начин за смазване на маншета?
  17. Sabin

    РАЗНОРОДНИ АКСЕСОАРИ ЗА ОРЪЖИЕ - приспособления за пренасяне, стрелба и др.

    Привет! Дано не съм объркал раздела! Та днес си взех "дрешка" за пушчицата и докато си пиех биричката и се радвах на новата придобивка реших да и сложа и допълнителна ключалка с шифър! Не, че ще е по защитена, но някак си по "отвори" куфара.
  18. Sabin

    От нищо... нещо

    Здравей те! Днес времето не ставаше за риболов и да уплътня времето реших да поразчистя работилницата ..... Та ми се досвидяха да изхвърля тези парчета и си спретнах едни непретенциозни мишенки, но вършат работа ;-)
  19. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Привет! Вчера успях да прострелям Хайнела с импровизирана мишена. Мисля, че се получи поне на 10-те метра .... Тази нещо не се е качила!
  20. Sabin

    Haenel 312 , 311

    Точно и аз писах за развъртане, но ...
Нагоре