Резултати от Търсенето

  1. Jethro

    Хронографи и софтуер за тях.

    Както описваш нещата, изглежда хроното е смахнато. Сигурно собствениците на такова хроно са забелязали, че на платката има място за кварцов резонатор, но не е монтиран. Което значи, че кара на вътрешен RC-осцилатор. А той не е стабилен и по документация зависи от захранващото напрежение и от...
  2. Jethro

    Хронографи и софтуер за тях.

    С такова хроно имах същия проблем след като бе стреляно през него с мощна пушка. Логично е да са се изцапали фотосензорите (те са фотодиоди - в горния край). След почистване с памучен тампон, напоен със спирт - нещата се оправиха. За всеки случай почистих и излъчвателите (двата инфра светодиоди...
  3. Jethro

    Feinwerkbau 300s и universal

    Размерът и ходът на буталото са разчетени за 8-9 Дж. и ... толкоз. Няма накъде да ги уголемиш, с пружината може да се вдигне с 2-3 Джаула, но пушката става мноооого различна в отрицателна посока. Карай си на 8-9 Джаула, а за по-големи мощности си вземи друга пушка !
  4. Jethro

    Хронографи и софтуер за тях.

    Имам такъв, готин е, мери си екстра :) Но има един недостатък ... поне за мен е така - показва (и казва) само цели числа за скоростта). А го взех да ми е еталон, по който да си тарирам различните хронометри, които си правя за кеф :) Та ... за прецизен лабораторен еталон не е подходящ ...
  5. Jethro

    Трети кръг от ФТ шампионата Искър 13-14.05.2023

    Гледам, че трябва да си търся 0.457 грама чашки :) Добре съм объркал цифрите :)
  6. Jethro

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Имам такава, гледа хубаво, пази нулата, но това 4-16 е едва около 3-10 - мерих го и знам.
  7. Jethro

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Втората си вземи ! Има страничен паралакс (АО), а другата няма изобщо АО, което е сериозен недостатък ... поне за мен ! Или погледни тези...
  8. Jethro

    ФТ Асеновград 19-20.11.2022г. Закриване на сезон 2022г.

    Аз даже се регистрирах ;)
  9. Jethro

    България Оупън 2022 29.09.-01.10.2022

    Прекрасно беше !!! Няма да пиша нищо повече ... коментирали сме почти всичко. Но за следващия път идвам с пружинка - искам да окъпя (ако мога) Арне пияницата :)
  10. Jethro

    Комета Орион Булпап

    п.п. Забравих да спомена, че за 8 джаула реших да олекотя ударника. Стана почто двойно по-лек ... изстъргах го отвътре на струга :) Стреляйки с такава мощност движението на тежкия ударник се усещаше като стрелба с прецизна слаба пружинна пушка ;) С олекотен ударник всичко е различно, комфортна...
  11. Jethro

    Комета Орион Булпап

    Така е, подкрепям!!! Аз си позволих да олекотя спусъка едва след като пушлето стана в 4.5 калибър и много по-слабо (8 Дж.) Над 16 дж. не бих рискувал.
  12. Jethro

    Комета Орион Булпап

    На моята Orion SPR също се наложи да се пооправи клапана. Фабрично има неточности според мен и шансът да изпуска е голям - така беше и при мен. Наложи се да полирам конуса и да си направя нов полимерен затварящ цилиндър с друг диаметър, за да попадне в средата на коунса. Проблемът е че двата...
  13. Jethro

    4-ти кръг от шампионата на България по ФТ Троян 25-26 юни 2022 г.

    Много, ама много яко беше !!! Поздрави на всички и супер благодарности на Павката и Огито !!! Искам утре пак :)
  14. Jethro

    Хронографи и софтуер за тях.

    Да, вярното е по-високото. Без заглушител всичкия въздух хуква напред и може да очакваш всякакви стойности ... Заглушителя спира голяма част от въздуха и хроното мери голата чашка, без съпътстващи я въздушни потоци.
  15. Jethro

    Хронографи и софтуер за тях.

    На сянка ! Дай снимка на хроното - да видим дали е познат модел и да ти кажа как да го оправиш, че да работи и на слънце !
  16. Jethro

    4-ти кръг от шампионата на България по ФТ Троян 25-26 юни 2022 г.

    Денислав Паташев FWB 800 JX S&B FT2 JSB Exact 16J PCP
  17. Jethro

    ФТ Русе

    Значи аз, сина ми и внучката няма да идваме :) Може да пратим Буба, докато още не е взела нашата фамилия ;)
  18. Jethro

    Anschutz 380

    Всичко освен приклада е готово ... няма да го правя, дано намеря оригинален :) Работи прекрасно ! Ненормално точна е ... след серия тестове от стенд - една дупка без да я разширява ... с плоските RWS Basic и RWS Hobby, после с качествените мачови на JSB и H&N ?!?!? Освен това ... слагам JSB...
  19. Jethro

    Anschutz 380

    Сдобих се и аз с Ани380 :) Дойде в доста лошо състояние и с приклад от друга пушка (никаква идея нямам от какво е) :) Стреляше с около 2 Джаула, зъбчатката беше износена и противооткатната не знае на кой свет е и още куп неща (затова я и взех - да си я оправя). След около 8 часа работа доби вида...
  20. Jethro

    Хронографи и софтуер за тях.

    Веоятно е просто зацапано. Това се случи с моето - стреляха доста през него с бая мощна пушка и взе да показва глупости. Оправих го като почистих с памук напоен със спирт горните две редици IR датчици и за всеки случай и долните два IR излъчвателя. Просто пробвай, при мен се получи ;)
Нагоре