Резултати от Търсенето

  1. K

    Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

    Вече направих и окончателните измервания в събран вид, т.е. да видя и ефекта на кутията.;) Мерих първо при 10 бара. Натиск на пружината около 35кг. Средната скорост съответно 108м/с, а енергията 2.6Дж. После минах на 15, 16 и 17 бара. Съответно: При 15 бара натиска е 52 кг. Vср.=162 м/с и...
  2. K

    Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

    Избрах този тип пружина по няколко критерия. 1. Цена, излезе ми 5.40 лв; 5 лв капилярната тръбичка и 40 ст. пръстените, както и почерпка на приятел стругар. 2. Простота на конструкцията. 3. Да бъде регулируема по всяко време. Мога винаги да променя налягането. Колкото за отката... Това е пушка...
  3. K

    Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

    Много място се губи с К маншет, затова избрах ниското налягане и О пръстени. Допустимите скорости и на К маншетите са до 1 м/сек. А разглобяването и сглобяването на пушката е за норматив, защото се прави при изпуснат въздух. Относно материала на О-пръстените не запомних абревиатурата, защото...
  4. K

    Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

    Мога да кажа, че вече съм готов за проби по мишенки. :rambo: Така както се получи би трябвало да ми се наложи разглобяване само ако изтърват уплътненията. Когато ги купувах от Микромакс, поисках О-пръстени с висока износоустойчивост. Как се получиха нещата, капилярната тръбичка минава през...
  5. K

    Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

    Напръсках буталото на пружината, а от там маслото намаза и външния О-пръстен. Затова се вдигна скоростта. Дизел не съм правил.
  6. K

    Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

    Днес си поиграх малко с налягания и скорости... и т.като нямам хронограф се наложи да си спретна едно балистично махало. Използвах 0.5 гр. чашки и скоростите, които измерих бяха между 105 и 180 м/сек в зависимост от налягането (14 до 20 атм в разгънато положение или усилие от 48 до 69 кг. в...
  7. K

    Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

    Здравейте, преди известно време реших, че трябва да опитам що за животно е пушка с газова пружина. Но т.к. Норика Титан е с малък ход на буталото- 60мм. и общата дължина между буталото и спусъка също е мижава- 172мм. реших, че ще е трудно да комплектовам ГП с високо налягане и затова се спрях на...
  8. K

    Избор на въздушен пистолет 4,5 мм /чашки/

    И аз бях го позагледал... пък като загледам нЯщо такова, отивам тук и чета. И се отказах нещо.
  9. K

    Избор на въздушен пистолет 4,5 мм /чашки/

    Gamo PR-45, разликата с Гамо Компакт е в дръжката и това, че на 45-цата не се регулира спусъка. Когато стреляме с малчугана вземаме с нас само този пиЩоФ и пушката.
  10. K

    За жените и пушките...

    Това да не е вчерашният стрелец?
  11. K

    NORICA - още по-красивите испанки.

    За нежеланите домашни любимци е препоръчително нещо такова!;)
  12. K

    NORICA - още по-красивите испанки.

    По така дадените данни трябва да е Титан. 8,7 Джаула. Реално под 7, или поне моята. С половин грам чашки даде 160 м/сек. :sorry: Шутъра е 2,6 кг, Туина е 2.8 кг., а 56-ицата е със скорост 150 м/сек. Предполагам, че са дали заводски данни, а не действителните :) Ако са нови непипнати имат много...
  13. K

    Пружини - големини, дължини и витки

    Да изтупам праха от темата и да дам своите 5 стотинки ;) Норика Титан: 1.външен диаметър- 19.5 мм 2.вътрешен диаметър- 13.5 мм 3.дебелина на телта- 3 мм 4.брой навивки- 29 5.дължина- 198 мм
  14. K

    Добричка група

    Във Варненския ВИП има. В момента е намалена (мразя думата промоция, звучи ми като измама) от 175 на 149 лв. И аз съм от Толбухин, когиш стана Добрич вече се бях изнесъл от няколко години.
Нагоре