Резултати от Търсенето

  1. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Благодаря за информацията . Аз на едно место май виждах че с гвоздей 3 или 4 събрани един с друг и чрез почукване се прави в домашни условия ! Та май ще предпочета "чукането" отколкото да ходя по зъболекари :D
  2. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Здравейте колеги - искам да питам ако някой знае как се прави накатка на приклад да пише аз съм се насочил към тази на снимките ? Ще се радвам някой който разбира да сподели !
  3. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    От акация ли е материала ? То и природата прави чудеса че никога нищо не се знае кое колко ще изкара - може да надмине очакванията на всеки ! ;)
  4. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Не казвам че е невъзможно за обработка а много трудно (трудоемко)- защото аз всичко правя на ръка - пробвай направи приклад от акация ! :) Аз съм правил от акация само дръжки за брадви !
  5. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Май навлязохме доста в тази тема ама това са традиции или слухове че е било така толко години да се прави обработка на дърво - интересно е но според мен непрактично, нецелесъобразно с времето и целта - но е интересно и класическо като старостта на виното ! Аз бих попитал някой знае ли акацията...
  6. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Според мен чак да се заравя така този материал е излишно защото можеби удължава процеса на обработката но е интересно да се пробва ! Така мисля че не е нужно защото първо нали трябва материала да изсъхне пък после ако се заравя за 1 година и след това колко ще съхне е въпроса не удължава ли...
  7. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Здравейте колеги искам да ви споделя нещо доста интересно по което съм се запалил и ако правя приклад пак през живота си ще е от това дето искам да ви покажа . Това са заготовки от коренище на орех като всяка заготовка си има клас - A,B,C,D - като А - клас са най-скъпите които започват от 400...
  8. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Ето нещо което намерих колега дано ти е от полза http://geodar.org/index.php?route=product/product&path=91&product_id=388 и бих казал че този приклад които ние си направим и пригодим е най-добрият за самите нас ! Успех ! http://www.hunter.ru/gun/articles/stock.htm
  9. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Не съм съгласен че хвата е един и същ всеки път защото и бързите ситуации за стрелба не са еднакви при бързо приклаждане и това дето мислим че е удобно се явява неудобно.Такива вдлъбнатини са само за снайпери! - Но това е мое мнение и може да се убедите че е така на практика ;) Темите са ми...
  10. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Хора не съсипвайте прикладите с тези вдлъбнатини за пръсти - вижте първо дръжката на приклад в 3 D тя има доста сложна форма ,като най отдолу трябва да има ер да е конусовидна до средата си -така позиционира пръстите и са свободни в същото време - Аз си направих приклад и дръжката съм я оформял...
  11. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Ами начертай го и си го направи както ти си искаш - аэ така си направих моя от орех и стана много добре и е удобен много имаго тук на снимки. А колкото вдлъбнатините за пръстите аз съм против и не мисля че ще е удобен по добре пръстите да са свободни за различния хват всеки пат . Това е моето...
  12. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Колега напиши Булпап и ще се явят много такива приклади ! Но от мен да знаеш че тези приклади не стават за нищо още повече за 12 кал. е . Ще се увериш че е така защото за носене и бързо приклаждане са неудобни това ми е мнението и не са класика
  13. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Идеално колега - който си го може - може. Аз ако съм бих го правил само от орех и само орех! А ако някои иска да направи нещо вечно да се опита да направи приклад или дръжка от акация ниe му викаме ( лиек) . Много е жилаво , изключителна здравина , красиво, гние в земята като кол много трудно с...
  14. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    канала е издълбан със секач и оправен със шкурка за 3 дена като съм мерил с шублер доста пъти . бих казал че съм мерил повече отколкото работата - който иска да вярва аз тука само споделям ! И всичко по приклада е до стотна горе долу но трябва много търпение ;) И още нещо снимките са с 2.5 мега...
  15. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Финиша и на мен ми беше доста относително понятие между лак и масла - бях го лакирал но не ми харесва надрасква се и Финиша е само ленено масло със сикатив от ловния магазин за 5 лв. Изпъкват шарките и потъмнява естествено а при драскотини се шлайфа и пак ленено масло и така. Според мен като...
  16. kalin_86

    Приклади - изработка и поддръжка

    Здравейте на скоро завърших един приклад който бях започнал от доста време а мотивите ми бяха от този сайт и искам да го споделя . Ако някой се интересува от това да пише - аз се занимавам с дърводелство от малък защото ми е хоби и ми се отдава (любителски). Приклада е направен изцяло на ръка от...
Нагоре