Резултати от Търсенето

  1. Д-р Най

    Вицове и смешки

    Крокодилът по- плосък ли е или по- зелен?- По- плосък е, защото е плосък отгоре и отдолу, а е зелен само отгоре.
  2. Д-р Най

    Машини и инструменти.

    С5 и С10 също може да разгледаш.
  3. Д-р Най

    Машини и инструменти.

    Адашче, почвам да се повтарям, ама като начало кажи какви са ти изискванията за машината: 1. Само за себе си ли ще изработваш детайли, за себе си и за близки приятели, или за да печелиш от изработване на детайли за други? 2. Какви са максималните габарити на детайлите, които искаш да обработваш...
  4. Д-р Най

    Машини и инструменти.

    Да, хубаво е да може да се обработват и цолови резби. На моето стругче ходовият винт е с цолова резба и за да може да се нарязват метрични резби, в комплекта със зъбни колела има едно, което е със 127 зъба.
  5. Д-р Най

    Машини и инструменти.

    За външна резба на детайл с /примерно/ външен диаметър 20мм не е нужно чак отвор на шпиндела 25мм. Достатъчно е да премине свободно през шпиндела. А универсалът може да захваща и детайли с по- голям диаметър от вътрешния на шпиндела/особено ако разполагаш с обратни челюсти/ и не превишава...
  6. Д-р Най

    Машини и инструменти.

    Значи трябва ти да правиш клапани- имаш нужда от доста точен струг, а не някоя разпоретина, на която тепърва да обираш луфтове и да преправяш / като някои от турските и китайски пушки/. Трябва да обработваш цеви- отворът на шпинделът трябва да е с поне 1-2мм по- голям от външния диаметър на...
  7. Д-р Най

    Машини и инструменти.

    Търсиш малък струг, свързан с хобито, но не знаеш какво ти трябва. Като начало ни насочи какви са твоите изисквания към машината- най- напред дължина, диаметър на обработвания детайл. От тук тръгваме: часовникарски, хоби, среден струг- според дължината и диаметъра на детайла. Ако диаметърът...
  8. Д-р Най

    КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

    Тази снимка дали може да се увеличи?
  9. Д-р Най

    Машини и инструменти.

    Ако може моите скромни 5 стотинки в темата: имайте предвид, че ако патронникът е на конус към шпиндела на бормашината не може да се използва за фрезова работа, понеже е предвиден само за осово натоварване. При радиално натоварване патронникът се разхлабва и излиза от конуса.
  10. Д-р Най

    Старозагорската група

    Найденови утре ще ходим на полянката към Старозагорските бани около 9,30. За връзка 0899836279- Димитър Найденов.
  11. Д-р Най

    Старозагорската група

    Що, бе Ники, моята китайка не ти ли е забавна:);)?
  12. Д-р Най

    Старозагорската група

    Айде, че се забравихме. Там сме. Къде всъщност ще сме?;)
  13. Д-р Най

    Старозагорската група

    Утре ли? Ние смятаме да отидем към 9.30- 10 часа .
  14. Д-р Най

    РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

    Все пак: http://www.flyfishinginsidernewsletter.com/062016/ П. С. Май все пак аз съм в грешка.
  15. Д-р Най

    РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

    Мисля, че това е ларвата на ручейника. В тръбовидни "къщички" от камъчета, парченца дърво и други ли го намирате?
  16. Д-р Най

    Старозагорската група

    Тонка, и да не си почерпил досега...
  17. Д-р Най

    Старозагорската група

    Е, ми къ... Направо си се включил. Все пак е интересно да опишеш арсенала. Пък за новоназначението- лесно ще почерпиш- всички сме въздържатели:-[...
  18. Д-р Най

    Старозагорската група

    Честито и от мен! Двуцевка?:)
  19. Д-р Най

    Старозагорската група

    Ламинат?:-[
Нагоре