Мнение за първа въздушна пушка.

rivan

Редовен Потребител
Явно навсякъде е различно.Преди да си купя пушката, си взех международния паспорт от 4-то РУП МВР - София.КОС към 4-то РУП е до ПС, та се отбих и питах, какво да нося за уведомявянето.Казаха ми - лична карта и фактура.Изрично питах да нося ли пушката - казаха НЕ.В деня на покупката минах през служба КОС със фактурата, копие от нея и ЛК.Попълних формуляра, свериха фактурата и копието и туй то - след 20 дни да си взема документа.Даже се учудих, че работят всеки работен ден, ходил съм служебно до КОС 6-то РУП, те приемаха 2 дни седмично по 2 часа.Пак казвам - навсякъде е различно.Сещам се още - питаха ме колко е мощна пушката, като им казах, че със сигурност е над 24 джаула, си замълчаха.Мисля , ако бях казал под 24, щяха да ми кажат да не я уведомявам.
 

t.marev

Редовен Потребител
Проблемът не е във вашата служба КОС /където и да е/, проблемът е във някоя случайна среща с нЕкви служебни лица. Ако си нямат работа в момента и решат че може да се направят на гоУеми пред тебе, липсата на такъв документ може да ти създаде сумати главоболия, - проверки, изземвания, разкарвания, и накрая и извинявай няма да ти кажат. Ако нямаш уведомление, трябва да носиш протокол от замерване, че не подлежи на уведомление. Законът така е написан, че дава възможност на длъжностните лица да си го тълкуват както си искат и гражданинът е безсилен пред това.
 

redsox

Редовен Потребител
При мен на вилата са идвали органите на реда. Некъв съсед или турист ме чул че стрелям, и патрула дойде. Тогава имах Гамо и първия Метеор. И двете пушки са с протокол за дулна енергия от ВИПа когато ги купих, че не подлежат на уведомление. Полицаите бяха доста учтиви, показах им “стрелбището” зад къщата, обезопасената мишена, свериха данните с протоколите с номерата на пушките. Написаха един доклад за проверката, че не намират нищо притеснително, разписахме се всички и си тръгнаха.
Но вече за хатсана трябваше да уведомявам и реших да ходя на място да подам формуляра, за да съм сигурен че имам входящ номер.
 

ts.dimitrov82

Потребител
За тези като мен които за първи път ще се сблъскват с този тип пушки и подобни формалности мисля че е най добре да не се правим на мн умни пред органите на реда. Хората понатрупали опит с хобито се чувстват уверени но тези които все още питаме в тема за първа пушка явно нямаме тая увереност и искаме по малко да си помрачаваме дните с караници особенно с органите на реда. Това не е да вървиш с гъза напред а да пазиш от излишни проблеми за които трудно ще намериш отговори ако се стигне дотам. Говоря за хора които се прохождат в пцп пушките. Не е нужно да слагам прът в колело което тъкмо съм завъртял. Ще им занеса пушката и формата и ще си пазя гъза. Имам един възрастен колега който ми каза много готин лаф. Едно време рицарите са си носили броните на гърдите а сега ние ги носим на гъзовете си. Та така. Дано не ме препъне нещо. Аз ще се опитам да не се спъвам сам.

Здравейте колеги. Благодаря за съветите. Всичко мина благополучно. Доста обстойно прегледаха документите. Разпитаха ме как е пристигнала и минавала ли е митница. Провериха номера на пушката съвпада ли с декларираните данни в заявлението и фактурата и ми казаха да мина след великден да си взема документа. Взеха освен преведената фактура и оригиналната. Казаха че за проверка се представя документа издаден от тях. Аз си имам преведена легализирана фактура за мен за всеки случай. И така. Ако някой от Варна каже може да постреляме някъде.

Имам още едно питане. Като нов искам да науча как се изменят параметрите (скорост и енергия) на дриймлайна през многото му настройки. За целта ми трябва хронограф. Ако някой от Варна има ще може ли да се възползвам от неговото оборудване. Ще почерпя.
 
Последна промяна от модератор:

ts.dimitrov82

Потребител
Здравейте отново. Никой не откликна на молбата за измерванията и започнах проучване на възможностите пред мен. Вниманието ми превлякоха едно решение на FX работещо на принципа на доплеровият ефект демек радар а другото е на една емериканска компания chrony m1 master. Дали ще се намери човек с някакви наблюдения над двете решения. Ценово са на едно ниво така че изключваме това като критерий. Благодаря предварително.
 

dberov

Редовен Потребител
Ако си чел за тоя уред, сме го коментирали. Позиционирането на уреда за да мери правилно изисква едва ли не да си носиш и нивел а пушката да е напълно стационарна. Докато Chrony m1 се е доказало с времето, единствения му кусур е че иска светлина. Ето това рогато хроно го имаше мой приятел, който го е сравнявал с други рогати и казва че изобщо не е претенциозно към светлината и мери много точно. https://www.ebay.com/itm/COMPETITIO...117679?hash=item1f098b69af:g:9i8AAOSwG11eHfKc

 
Последна промяна:

ts.dimitrov82

Потребител
Не намерих нищо за fx хроно в темите. В пирамида има доста смесени мнения точно свързани с експлоатацията. Имаше оплакване че паднат ли батериите под 50 процента все едно го няма. Монтажа са го решили с последния вариант. Фиксира се за цевта. За хрони м1 не намерих нищо крайно като мнение. Във форума намерих за произведени от съфорумец продукти. Мисля че все някой около Варна го има и ми се щеше да го видя какво представлява защото се впечатлих от отзивите. Надявах се да добия представа с какво работят хората но уви. Затова май ще го поръчвам хрони м1 от армс бг и да се свършва. С пцп пушка няма как без хрони. Благодаря ти за съвета. До момента fxa мога да кажа че е направо скучен на 10 и 25м. Даже и от прав е скучно защото е супер лек. Искам да видя като му намалих налягането на 125 бара и ударната пружина 1мм. какви са новите граници на енергията. Точноста с jsb heavy е скука. Утре като паднат кпптата ще драсна някъде със поне 50 м възможност да се стреля. Благодаря отново за мнението
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Chrony F1/M1 е зависимо от светлината. Това се решава лекно с диодна лента монтирана на сенника. Не са от най-точните хронографи и е възможна разлика от около 2% спрямо друг екземпляр. Чувствителни към ъгъла на траекторията на проектила.
Що се отнася до FX, отзивите, които съм чел след пускането му не бяха много добри.
 

ts.dimitrov82

Потребител
2 процента са си отклонение. Тоест експлоатационно и той е доста зависим. Тогава трябва да взема предвид устройството на Митака от форума. Имате ли наблюдения едното спрямо другото устройство как се представят?
 

petar78

Новодошъл
Колеги стига глупости
Разбира се че всяка пушка има своите предимства и недостатъци. Ама с тая комета се оср.хте
От половин година има Хатсън торпедо 155.
И да ви кажа че не съм пипал нищо по пушката освен прострелване.
А на бирените кенчета бройката им мисе губи.Изключително мощно и прецизно оръжие.
За информация на философите ще ви кажа само че по-добра от тая пушка не съм имал.А тя ми е N13 в колекция
Знам че има и по хубави но това влезе в бюджета с който разполага.
Предлагам на всеки който е от КОМЕТАЖИЙЙТЕ да си направим едно турнирче с чисти пушки на избрана от него дистанция и мишена.
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
За информация на философите ще ви кажа само че по-добра от тая пушка не съм имал.А тя ми е N13 в колекция
/QUOTE]


Добре дошъл във Форума! :)
Какви други пушки си имал?
Не се заяждам или нещо такова, просто ми стана любопитно.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Колеги стига глупости
Разбира се че всяка пушка има своите предимства и недостатъци. Ама с тая комета се оср.хте
От половин година има Хардън торпедо 155.
И да ви кажа че не съм пипал нищо по пушката освен прострелване.
А на бирените кенчета бройката им мисе губи.Изключително мощно и прецизно оръжие.
За информация на философите ще ви кажа само че по-добра от тая пушка не съм имал.А тя ми е N13 в колекция
Знам че има и по хубави но това влезе в бюджета с който разполага.
Предлагам на всеки който е от КОМЕТАЖИЙЙТЕ да си направим едно турнирче с чисти пушки на избрана от него дистанция и мишена.
Такова изхвърляне, бая отдавна не бях виждал, не само в нашия форум а на всякъде където чета.
Щом от 13 налични, тая пушка ти е най хубавата, то си представям...по точно, не мога да си представя какви са другите които имаш. А относно предложението ти, кето подчертах в червено, смятай че, 90% от колегите ще те накажат и то с мръсни пушки и на всякаква дистанция.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Такова изхвърляне, бая отдавна не бях виждал, не само в нашия форум а на всякъде където чета.
Щом от 13 налични, тая пушка ти е най хубавата, то си представям...по точно, не мога да си представя какви са другите които имаш. А относно предложението ти, кето подчертах в червено, смятай че, 90% от колегите ще те накажат и то с мръсни пушки и на всякаква дистанция.

Що само 90% Митак? :)
 

didarai

Редовен Потребител
.....
А на бирените кенчета бройката им мисе губи.Изключително мощно и прецизно оръжие.
За информация на философите ще ви кажа само че по-добра от тая пушка не съм имал.А тя ми е N13
Колега , на колко метра тез кенчета ги целиш ? ???
 
Нагоре