ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

7

7842

Гост
Анди тази 1.6 гр. не е пълнотела,пълнотелата е 1.685 гр.
 

andi

Редовен Потребител
Прав си . Имам всякакви чешити турски и съм се объркал , а и кутиите им си приличат . Но май от 1,68 нямам .
Така или иначе в 5,5 не ми е приоритет да търся нова съчма - редизайна е фаворит при всички HP 5,5 мм ПЦПта около мен .
Засега .
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Прав си . Имам всякакви чешити турски и съм се объркал , а и кутиите им си приличат . Но май от 1,68 нямам .
Така или иначе в 5,5 не ми е приоритет да търся нова съчма - редизайна е фаворит при всички HP 5,5 мм ПЦПта около мен .
Засега .
Аз ги имам и като наглася пушката ще сравня как се държат
 

kosmev

Редовен Потребител
Ха, сега видях логото и го познах. Дойдоха две кутии от този производител безплатно със зораки-то.
Погледнах и реших, че са пълен боклук. Влизаха с голямo усилие, явно сплавта е някаква много по-твърда.
Формата им визуално е различна и ръба на главата, когато го има :D .... е крив!
Ето две случайни от кутията.
turkish1.png turkish2.jpg
Да бе, един модел следва да са, от една и съща кутия ги извадих! o_O
Ползвам ги за настройки през хроното, да не хабя JSB Heavy, поне на тегло трябва да са същите...
Ама като ги гледам колко са различни, може заради тях да ми излизат подскоци в скоростите. :D
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Така или иначе в 5,5 не ми е приоритет да търся нова съчма - редизайна е фаворит при всички HP 5,5 мм ПЦПта около мен .
Засега .
При мен с Крал Брейкър цевта не ги харесва(редизайна).Помислих че нещо не е наред с оптиката,прострелвам я на 50 м започва да прави добри групи и след някое време почва да мести групата в ляво по късно в дясно,нагоре.........Реших да стрелям на 95 метра и тогава видях че летят като мухи,правят едни хубави спирали.А скоростта е нормална за JSB 275-278 м/с.А бях с нагласата това да е проектила с който да стрелям с тази пушка.:(
 

anibis

Редовен Потребител
При мен с Крал Брейкър цевта не ги харесва(редизайна).Помислих че нещо не е наред с оптиката,прострелвам я на 50 м започва да прави добри групи и след някое време почва да мести групата в ляво по късно в дясно,нагоре.........Реших да стрелям на 95 метра и тогава видях че летят като мухи,правят едни хубави спирали.А скоростта е нормална за JSB 275-278 м/с.А бях с нагласата това да е проектила с който да стрелям с тази пушка.:(
Засили ги с 10-15м/с отгоре около 290м/с ако не се оправи намали е на 245-250м/с Някой път скоростта е много важно нещо.
 

anibis

Редовен Потребител
Извинявам се за поредния пост,някой пробвал ли ги е тия чашки,и бива ли ги?

Diabolo Exact King Lead free cal..25 -1.070 гр. 150

jsb-6.35-150-exact-king-lead-free.png


Имам и друга питанка към по-запознати колеги,каква е разликата между
JSB Diabolo Exact King Heavy .25 Cal, 33.95 gr - 150 ct
................................... И тия новите МК2..............................................................
JSB Diabolo Exact King Heavy MKII .25 Cal, 33.95 gr - 300 ct
Благодаря!
 

andi

Редовен Потребител
Имам и друга питанка към по-запознати колеги,каква е разликата между
МК 2 са малко по къси , летат почти като нормалните , до 60 м няма разлика . Има малка на 100.

Пеко беше пробвал безоловни в 6,35 .
Аз съм тествал в 7,62- не съм доволен - Писал съм със снимки есента на 2018г
 

andi

Редовен Потребител
При мен с Крал Брейкър цевта не ги харесва(редизайна).Помислих че нещо не е наред с оптиката,прострелвам я на 50 м започва да прави добри групи и след някое време почва да мести групата в ляво по късно в дясно,нагоре.........Реших да стрелям на 95 метра и тогава видях че летят като мухи,правят едни хубави спирали.А скоростта е нормална за JSB 275-278 м/с.А бях с нагласата това да е проектила с който да стрелям с тази пушка.:(

Нещо не е наред с цевта ти . Не е от скоростта . Ако навиваш , или не навиваш нещо отпред .
Пробвани са в почти всички марки цеви за които съм се сетил , че мога да я засиля . Винаги е добре . Под 250-260 не виждам много смисъл от редизаин . Навсякъде я правя м/у 290 и 300 , само на Флашчето беше малко по-ниска , ясно защо .
 

anibis

Редовен Потребител
Благодаря!:)
Тия новите чашки на JSB Hades само в 22кал ли ги има,няма ли скоро да се появят и в други калибри?
 

DPA

Новодошъл
Купих си чашки кал.5.5-rabbit magnum II но не ми влизат
вцевта на Hatsan Model 125 TH SAS.
Да натискам ли по здраво ?
Какво да правя ?
 

Sen

Редовен Потребител
Купих си чашки кал.5.5-rabbit magnum II но не ми влизат
вцевта на Hatsan Model 125 TH SAS.
Да натискам ли по здраво ?
Какво да правя ?
Здравей. Макар че изглеждат доста "хищно", тези чашки не са читави. Недей да се опитваш да ги тикаш в цевта. Освен това са твърде тежки за пушката, която имаш. Допуснал си грешка със закупуването им, не е срамно, никой не се е родил научен. Опитай да ги продадеш или просто ги подари на някого, който има пцп (за предпочитане).
Насочи се към JSB 1.03 грама. Можеш да ги поръчаш за по-малко пари и тук във форума от колегата Пеко. Има и една-две други марки и модели чашки, които са добри, но аз бих те посъветвал да започнеш с JSB, тази марка е изпитана и доказала се.
Успех.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвахме ги. Досвга никоя пушка не ги е харесала. До към 35 40м са ок ама след това няма повтаряемост на изстрелите
 
Нагоре