ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

dberov

Редовен Потребител
Да 300 бара е работно, сега видях документите но аз като я взех беше пълна 320 бара.
Преди близо 3 години я купих от Цикония гр. Варна за 320лв, по едно време бяха намалили цената на 290лв но за в момента колко е не зная.

http://www.ciconia.net/ciconia-products-bg.html

DSC04858.JPG DSC04861.JPG
 
Последна промяна:

M_I_T_A_K_A

Потребител
На 320 лева не са китайски а австрииски с хубав кран.
Лошото е че са произведени 2009 година, но пък са с водна проба от деня на изпращане.
 

lynx

Редовен Потребител
Австрийските не бяха ли 350 лева?
Поне бяха толкова преди около година в Цикония, когато взимахме за колега от форума.
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
Не съм съвсем сигурен дали беше 320 или 340, но 350 не са били със сигурност.
Не съм от хотара, който обичат да се пазаря, но когато започнах да ги разпитвам подробности за бутилките на два пъти ми намалиха цената.
 

alex70

Потребител
По телефона ли се свързвате с фирмата за бутилките, че на сайта им не виждам никакви цени
 

lynx

Редовен Потребител
Питай ги по телефона, шефа им е доста сговорчив и любезен.
А и знае как да разпраща бутилки напраскани на 300 бара по куриер, въпреки че е забранено :lol:
 

alex70

Потребител
Понеже компресора които намерих може да зарежда бутилки с кранове като на пожарникарските, можете ли да ми кажете това каква резба е, като търся бутилки да се ориентирам.
 

lynx

Редовен Потребител
Бутилките за въздух са със стандартна резба, няма как да ги сбъркаш.
Само китайските са с друга - нестандартна за Европа/М22х1.5мм./
В магазините едва ли ще знаят с каква резба са им бутилките, но щом си казал, стандартната е цилиндрична 5/8'' с 14 витки за 1 инч ;)
 

yordanov34

Новодошъл
Здравейте. Трябва ме малко информация по темата - който има желание да сподели. Обмислям закупуването на бутилка за зареждане на пушкалото. Цените на бутилките които продават малко ме стреснаха /основно водолазните и тия в сайтовете за оръжие/- та се зачудих дали не може да се ползва бутилка от пожарогасител и по конкретно за CO2. Като прочетох по-горните коментари явно може. За Торнадото четох че е с работно 215 и тестово 315 - на мен ми се струва малко и може да не пълни както трябва -знам ли. Колегата dberov си е купил от сайт за противопожарна техника - Цикония или нещо подобно. Аз съм в Бургас /ако има някой от града да сподели как си е решил проблема ще е супер/ но не ,че ми е проблем да прескоча до Варна да си купя бутилка - стига да се спра на нещо. Та някой от въпросите ми са - на какви барове е желателно да е бутилката и дори каква да е и от къде, сменя ли се винтила и къде може да се зарежда. Примерно в центровете за презареждане на пожарогасители дали става.
:wall:
 

anibis

Редовен Потребител
Просто ги забрави тия бутилки за пожарогасител С02 те са с работно 50-бара. Не ти вършат никаква работа.
Можеш да си купиш една метанова бутилка и да си е пълниш с метан по бензиностанциите,излиза много по-евтино ако ти се допълва бутилка на въздух 300бара примерно.
Но метана има много по малко зареждане на цилиндъра ти, ако примерно ти е бутилката 6л. Ако си на въздух и ти е бутилката 6л имаш повече зареждане въздуха се пълни на
300бара,а метана не повече от 210-220бр. и от там идва по малкото зареждане на цилиндъра ти.
Във Варна фирма Цикония продават 6л бутилки на 300 бара работно,450 тестово,та както си решиш сам. При метана да допълниш една 6л бутилка от 110-120бр ти е 30-40ст. а да си
допълниш една бутилка която е на въздух от 160-170бр ти е 6-7лв.
Сам избираш какво да си купиш.
Метана ти вдига мощността на пушката с около 30м/с защото е по инертен газ.
Но при зимни условия, при метана се получават подскоци в скоростта ти,при въздуха това нещо го няма.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Те бургазлиите май всички стрелят на метан.
Вземи си бутилка с 300 бара работно, става за всичко.
 

ангел иванов

Потребител
Въздух колега,не че нещо против метана ама като на първо време.Миро ти го е написал,Цикония Варна бутилките им безпроблемно се зареждат в твоя град.Тъй ли няма никой от Бургаскатагрупа във форума?
 

anibis

Редовен Потребител
Рачо и аз щях същото да го направя,но на колегата цените на 300 баровите бутилки му идват високи.
Та затова му препоръчах да си вземе една метанова бутилка 6-7лв за литър,или една от тия бутилки където ние ползваме с работно 200бр. 5-6литрови.
Излизат не повече от 120-140лв мах тия 200-232бар 5-6л бутилки.Но бутилка която е на въздух и е с работно 300бр си е около 290лв.Говорим за чисто нова бутилка,от фирма Цикония.
 
Последна промяна:

yordanov34

Новодошъл
Благодаря за инфото. 290 лв си е приемлива цена, това което гледах почваше от 500 лв. нагоре , че даже 1500 лв (weapon.bg). Както и да е.
Ако може да обобщим - търсим бутилка с работно налягане 300бр за въздух - всъщност има ли разлика от това дали бутилките са за въздух или друг газ (примерно метан).
Колата ми е на метан - така ,че често посещавам метан станций - ще поразпитам и пълначите за накрайниците. Сменят ли се примерно винтили ако бутилката се пригажда за метан...съжелявам ако питам глупости...
 

рангел

Потребител
Според ман най добре да отидеш на някоя сбирка. Гладаш и много бързо ще решиш. Аз предпочетох въздуха.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Някой колеги си бяха направили преходник и зареждат директно от бутилката на колата. Мисля че това ще ти е най евтиния начин...
 

yordanov34

Новодошъл
Според ман най добре да отидеш на някоя сбирка. Гладаш и много бързо ще решиш. Аз предпочетох въздуха.
Благодаря. Май така ще е най-добре. Ако сме на въздух къде и как зареждаме - примерно ти в какъв обект и как зареждаш.
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз ще ти предложа да не допълваш пушка на метан с въздух или ако решиш да го правиш да си стреляш сам.
 
Нагоре