ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Има ли хора пробвали Nikko Diamond МК1 сравнено с МК3 (която имам и знам че е хубава) искам да имам още една хубава ФТ оприка, а и цената е изгодна, та мога да я прежаля за 15 J пружинка.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Тази ли имаш предвид?
 

Attachments

  • Nikko.jpg
    Nikko.jpg
    605.5 KB · Прегледи: 111
  • Nikko2.jpg
    Nikko2.jpg
    486.8 KB · Прегледи: 150

lynx

Редовен Потребител
Не се вижда хубаво на снимките, но това не е МК1.
По-скоро е от рециклираните бройки които наскоро се бяха появили в ибей.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Не се вижда хубаво на снимките, но това не е МК1.
По-скоро е от рециклираните бройки които наскоро се бяха появили в ибей.

E нали МК1 е с черните тумблери? Какви са тези рециклирани бройки ? Аз си имам хубава MK3, ама търся нещо изгодно за пружинката да се прежаля
 

lynx

Редовен Потребител
Пуснаха преди време в Ибей една порция Даймънд на ниска цена, рециклирани оптики от завода.
Вероятно тези оптики които са ги подменили на клиенти, са ги рециклирали и ги пуснаха за продан.
Изглеждат точно като тази от снимката, но са различни от МК1.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Пуснаха преди време в Ибей една порция Даймънд на ниска цена, рециклирани оптики от завода.
Вероятно тези оптики които са ги подменили на клиенти, са ги рециклирали и ги пуснаха за продан.
Изглеждат точно като тази от снимката, но са различни от МК1.

Е значи си е истинско Нико Даймънд и ще върши работа за пружинката ми :)
 

lynx

Редовен Потребител
Колко е истинско и дали ще върши работа може само да гадаем, не съм срещал отзиви за тези оптики в нета.
Продавачът така ги беше обявил, като рециклирани в завода(не се знае дали в Японския или Китайския завод :quiet: ).
На мен ми е чудно, защо като са рециклирани в завода не са окомплектовани като нормалния Даймънд със зелените врътки и т.н. ?
По принцип Голямото Нико се прави само в Япония.
Мен би ме притеснило, дали вътре стъкларията наистина е правилната или от другите им китайски модели.
Все пак цената на която се продаваха "рециклираните" беше доста ниска.
 

Dominus

Редовен Потребител
Коллото, коллото ;) днес вече го направихме въпросното колло. Джон Харис пасти да яде с неговото колло :D
 

Attachments

  • _DSC0200.JPG
    _DSC0200.JPG
    380 KB · Прегледи: 117

lynx

Редовен Потребител
Трябваше да пуснеш една малка серия, на Никото и Цитрона размера пасва и поне твоето да ти излезне без пари ^-^
Много добра изработка, браво! :bravo:
 

Dominus

Редовен Потребител
А на каква чикиджарка само го направихме, не е истина. След малко като монитрам видеото ще го пусна.
А иначе ако има мераклии не е проблем. Мой съученик го ряза. Момчето ще се зарадва на някой левец.
 

Termina4

Потребител
чудесно изглеждаш :bravo:
ще го минаваш ли на пясакоструя с кварцова пясък или ще гониш огледалния ефект + анодация
 

Dominus

Редовен Потребител
Termina4 написа:
чудесно изглеждаш :bravo:
ще го минаваш ли на пясакоструя с кварцова пясък или ще гониш огледалния ефект + анодация
Не съм го решил това. Ще го умувам.
Иначе, една малка част от целия процес на пръвръщане на парче метал в това от снимката
http://youtu.be/BQOPluxhgcU
 

Dominus

Редовен Потребител
Ефект на джанта хромарка :D
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1396515752691.jpg
    uploadfromtaptalk1396515752691.jpg
    65.1 KB · Прегледи: 98

shooter

Потребител
Коллото, коллото ;) днес вече го направихме въпросното колло. Джон Харис пасти да яде с неговото колло


Ако не беше чикито щеше да видиш кулло ама друг път ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
shooter написа:
Коллото, коллото ;) днес вече го направихме въпросното колло. Джон Харис пасти да яде с неговото колло


Ако не беше чикито щеше да видиш кулло ама друг път ;)
Какво беше това неподготвено изказване Станчев? :eek:
Аз машинката няма да я хваля, но ще похваля Роската. Накара чикито да свърши работа като за голяма машина. С професионална фреза всеки може да е майстор.
И както казват комшитата - ашколсум, аферим, машала. :D
 

Termina4

Потребител
DANNY написа:
X-Man, отбележи, колко е разстоянието по обиколката на колелото от 40-ти до 50-ти метър! ...то е важното а не цялото разстояние от 7 метра нагоре.
7231124y.jpg

вляво е Falcon T50-дали са по збити маркерите за разстояние na Sightron 10-50x60 ще видим скоро ;)
 

Fire Horse

Потребител
За да е коректно сравнението на разстоянието м/у двете оптики, то и колелата, които са база за сравнение, трябва да са с еднакъв диаметър (120мм.).
Докато при колелото на твоята оптика диаметърът (в частта м/у 40-ти и 50-ти метър) е доста над 120 мм. Видимо - почти двойно.
 

DANNY

Редовен Потребител
Fire Horse написа:
За да е коректно сравнението на разстоянието м/у двете оптики, то и колелата, които са база за сравнение, трябва да са с еднакъв диаметър (120мм.).
Докато при колелото на твоята оптика диаметърът (в частта м/у 40-ти и 50-ти метър) е доста над 120 мм. Видимо - почти двойно.

Да така е. Но аз имам освен голямото и малко колело, на което също мога да отбележа разстоянието.
Скритата ми мисъл бе, че колелото за да върши работата за която се прави трябва да има разширение при метрите от 40-ти до 50-ти. А останалата част дори може и да е без колело. Важното е изнасянето на големите метри! Ако не е постигнато това. колелото се превръща в един декоративен орнамент в/у пушката.
Ето една снимка от темата за колелата на която се вижда това за което говоря.

IMG_0137.jpg


На тази снимка се вижда как са разположени метрите. Вижда се, че малките метри се отчитат без проблем и без колело а в същото време на подобен диаметър големите са сбити. Той ги е маркирал през 5 метра. Което не е най-добрия вариант за ФТ, да не кажа, че дори не е вариант ;)
Малко по нататък в темата Панайот на няколко страници подробно е показал и писал за неговото колело. Което е значително по-добрия вариант. :yes:
Варианта на Панайот може да се постигне като към това колело се присъди една разширителна приставка :yes:
 

lynx

Редовен Потребител
С едни много високи монтажи ще стане работата и с по-малко колело.
Обаче тогава ще трябва да се препаралаксира оптиката, защото един от проблемите на Цитрона е че не вижда наблизо и с високите монтажи ще иска големи корекции на близките метри, за сметка на далечните.
Другата беля е, че като се препаралаксира да зяпа от 7,5 метра, белезите при големите метри ще се сгъстят още повече.
 
Нагоре