ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

buhalka

Новодошъл
Търся на приемлива цена.088854433
 

Attachments

  • Screenshot_2024-04-02-14-41-27-871_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-02-14-41-27-871_com.android.chrome.jpg
    119.3 KB · Прегледи: 28

shaman

Редовен Потребител
Скоро май ще минаваме към нова ера на PCP,а именно стандарт 350 бара :rambo:
Не точно :)
Просто младежа се е объркал (дали нарочно или без да иска)..
Компресора си е 4500psi, което прави 300 бара.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Не точно :)
Просто младежа се е объркал (дали нарочно или без да иска)..
Компресора си е 4500psi, което прави 300 бара.
Май си прав. Поразрових се из нета и не видях да им 350 барова версия на този компресор.
Иначе Tuxing-a с оранжевата глава,който ние масово ползваме съм го пробвал до 320бара и ги помпи без проблем. Ама повече не смея да го напъвам,може и да се справи,но става опасно :D
А на този Vevor иначе ми харесва предпазната ламарина на картера,която са сложили. Една идея по-безопасно е с нея.
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Разликата в теглото между бутилки Tuxing 580сс и 700сс с клапани на FX и напомпани на 300 бара.
Мисля,че май никой не ги е мерил за инфо.

580сс
Tuxing 580cc with 300bar air and FX valve.jpg

700сс
Tuxing 700cc with 300bar air and FX valve.jpg
 

radosten

Потребител
Колеги компресорът ми спря да помпа, не иска да качва никакво налягане. Моля за помощ, идеи и съвети.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Както знаеш съм за риба и в интернет пространството влизам рядко и за кратко. След като е херметичен и няма смачкани тефлонови уплътнения,провери смукателния и изпускателния клапан на първата степен и смукателния на втората.
Каза,че си напълнил бутилката. От 0 до 300 на един път ли я напълни?
 

radosten

Потребител
Както знаеш съм за риба и в интернет пространството влизам рядко и за кратко. След като е херметичен и няма смачкани тефлонови уплътнения,провери смукателния и изпускателния клапан на първата степен и смукателния на втората.
Каза,че си напълнил бутилката. От 0 до 300 на един път ли я напълни?
Както знаеш съм за риба и в интернет пространството влизам рядко и за кратко. След като е херметичен и няма смачкани тефлонови уплътнения,провери смукателния и изпускателния клапан на първата степен и смукателния на втората.
Каза,че си напълнил бутилката. От 0 до 300 на един път ли я напълни?
Допълних я от 250 до 300 за около 5 Мин. Никога не е минавал 50 °
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Махалил ли си скоро главата за да почистиш буталото и цилиндъра му?
Ако не си няй-вероятно е събрал чернилка. В упътването го пише това,че на ако спре да помпи първо се прави това. Моя днес също спря да помпи и махал главата да почистя (ама не снимах) имаше доста чернилка от маслото предполагам се събира) на буталото. Като го почистиш намажи сегментите му със силиконова смазка.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ебаси. Моя над година помпи без никакви проблеми. Навремето,като сменях сегментите на втората степен,че нали ги бях набил с медни стружки, с нищо не съм ги мазал. На сухо го събрах.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Ебаси. Моя над година помпи без никакви проблеми. Навремето,като сменях сегментите на втората степен,че нали ги бях набил с медни стружки, с нищо не съм ги мазал. На сухо го събрах.
Китайска му работа. Поне не стават инциденти с тях. Проблемите им иначе се отстраняват от 10 мин до 1 час макс :D Моя днеска го подкарах за 10 мин.
 

Чоби

Редовен Потребител
Какъв е проблема с компресора ти трябва да се огледа внимателно и ще се разбере . За това говорех в постовете си по назад, кой е компресора който върши работа с години без проблем и няма нужда от отваряне. Има и снимка. Като разгледах последните 20-30 страници назад виждам - съвети за проблеми, модернизации, кой колко пъти го е разглобявал поради различни причини и всякакви неща само за един вид компресор. Защо ли е така ?
 
Какъв е проблема с компресора ти трябва да се огледа внимателно и ще се разбере . За това говорех в постовете си по назад, кой е компресора който върши работа с години без проблем и няма нужда от отваряне. Има и снимка. Като разгледах последните 20-30 страници назад виждам - съвети за проблеми, модернизации, кой колко пъти го е разглобявал поради различни причини и всякакви неща само за един вид компресор. Защо ли е така ?

За тоя безпроблемен компррсор ли става въпрос?
 

radosten

Потребител
Махалил ли си скоро главата за да почистиш буталото и цилиндъра му?
Ако не си няй-вероятно е събрал чернилка. В упътването го пише това,че на ако спре да помпи първо се прави това. Моя днес също спря да помпи и махал главата да почистя (ама не снимах) имаше доста чернилка от маслото предполагам се събира) на буталото. Като го почистиш намажи сегментите му със силиконова смазка.
Утре след работа ще го отворя да видя за какво иде реч. Не съм се занимавал до сега, не ми се е налагало да отремонтирам компресор, но бързо се уча. Ще Ви държа в течение за проблема, като го открия. Разчитам много на Ники за съвети, защото той му е чат на тая китайска гад.
 

Чоби

Редовен Потребител
Не за този , този е от куците коне, беше ми втория. Говоря за това . IMG_20240328_225033.jpg

Ако си близо до Казанлък ела да го видим . Сигурно ще го оправим. За пари не мисли, няма да се плаща , а имам и свободно време , че ми е интересно какво се случва.

Не за този , този е от куците коне, беше ми втория . За този говоря. IMG_20240328_225033.jpg
 
Последна промяна:

radosten

Потребител
Ако си близо до Казанлък ела да го видим . Сигурно ще го оправим. За пари не мисли, няма да се плаща , а имам и свободно време , че ми е интересно какво се случва.
От Бургас съм, но ти благодаря за предложението.

Не за този , този е от куците коне, беше ми втория . За този говоря. View attachment 116359
Ако си близо до Казанлък ела да го видим . Сигурно ще го оправим. За пари не мисли, няма да се плаща , а имам и свободно време , че ми е интересно какво се случва.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Тези не изглеждат зле:
 

Attachments

  • Screenshot_20240408_065406_Chrome.jpg
    Screenshot_20240408_065406_Chrome.jpg
    100.6 KB · Прегледи: 53
  • Screenshot_20240408_083546_Chrome.jpg
    Screenshot_20240408_083546_Chrome.jpg
    181.9 KB · Прегледи: 50
Последна промяна:
Нагоре