ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Mutata

Потребител
Даже шегата е добра, стига да си остане шега, защото количеството е пренабрежимо малко в конкретния случай.
==================
Абсолютно точно. Но колегата е надъхан,че издишания от него въздух повишава влажността в помещението до степен ....той си го е написал до каква степен,да му се смеят хората. А помпите вкарват най-много влага,защото нямат влагоотделителна система!!! Демек,набиват всичкия конденз в пушката.
Не точно цялото помещение, опитах се да намекна че се повишава влажността около тялото на помпещия (в случай че няма проветряване). Смукателя на помпата се намира точно там, пред гръдния кош на помпещия и на 50см. под устата му. Това че по време на физическа активност (помпане) отделяме повече влага не го споменах защото е нещо което едва ли някой не знае. Освен през устата, влага се отделя и през кожата. Затова смятам че около тялото на този който помпи се образува зона с влажност по-висока от тази в останалата част от помещението и помпата засмуква въздуха си точно от тази зона.
В крайна сметка всеки е свободен да вярва в каквото си поиска. Аз когато ползвах ръчна помпа си осигурявах проветряване на помещението, така че хем помпата да не смуче от моята влага, хем аз да засмуквам малко по-свеж въздух;)

Прав или не, извинявам се ако съм засегнал някой, не сме тук за да се караме все пак. Айде със здраве и весело посрещане на празниците.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Колеги, сетих се, че единия ми двуглав компресор стои на вилата на приятел и е на сухо, но е под навес, завит с найлони и едно платнище. Нали не би трябвало нищо да му стане от студа? Гледам сега падат там температурите до -8 градуса (в подножието на планината е). Предполагам, че нищо няма да му стане, но не съм много наясно. Страх ме е, ако има останала вода по системата и замръзне, дали не би прецакала уплътненията и после да влезе вода във втората степен. Какво мислите?
 

БоянП

Редовен Потребител
Колеги, сетих се, че единия ми двуглав компресор стои на вилата на приятел и е на сухо, но е под навес, завит с найлони и едно платнище. Нали не би трябвало нищо да му стане от студа? Гледам сега падат там температурите до -8 градуса (в подножието на планината е). Предполагам, че нищо няма да му стане, но не съм много наясно. Страх ме е, ако има останала вода по системата и замръзне, дали не би прецакала уплътненията и после да влезе вода във втората степен. Какво мислите?
Кала виждал съм много замръзнали хидравлични системи и мога да кажа че това със замръзването е божа работа :) някой замръзват под налягане и не се пукат, други се пукат при замръзване в тесни легла на кранове… на атмосферно налягане и то.. дано нищо му няма
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
За всеки случай моя съм го разкачил от ВиК мрежата и съм му издухал водата. Сигурно си забелязал,че при замръзване,водата си увеличава обема и замръзването се случва от вън на вътре. Ще замръзнат щуцерите(ще направят тапа) после и водата в главата. От там нататък ... зависи колко може да понесе материала.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Няма и няма колега, взех 3 глави - ту вдига, ту не и се колебае нонстоп. Явно проблема е в буталото , но не си обяснявам как ще е износено на чисто нов компресор… Не взех резервно с мен и не можахме да тестваме. Странното беше, че слагам нова глава и не вдига 300 бара, слагам старата , вдига ги и пада веднага на 50. Сменяме клингеритниге сегменти на втората степен, слагам чисто нова глава и не вдига и 5 бара - стои на 0. Махам чисто новата глава, слагам от моя компресор, вдига до 50 бара и спира… 0 логика!
Здравейте, видях по на долу че сте рили проблема. И аз с моя имах идентичен случай и правих какво ли не и в крайна сметка се оказа от пластината между първа и втора степен или по точно двата щифта които я държат. Между отворите на пластината и щифтовете има известен луфт който позволява съвсем леко хоризонтално движение на пластината, която от своя страна закача леко в ръбчетата на изрязаното за нея легло в главата. Така компресора помпеше до каквото си иска налягане или въобще не помпеше. Като започне да дрънчи по грубо вдига налягане , спира да вдига пак почва и т.н.
Решението разпробиват се отворите на пластината с следващата по размер бургия, както и леглата на щифтовете( със същата бургия). От стеблото на същото свредло се правят 2 нови щифта и се използват те. При мен това реши проблем и вече 3 или 4 месеца компресора работи по добре от нов. Дано да е от помощ на някой.
Снимката е крадната от същата тема. с жълто са оградени въпросните щифтове и мястото където е възможно да контактува пластината
 

Attachments

  • IMG_4405.jpeg
    IMG_4405.jpeg
    1.2 MB · Прегледи: 54

Laferrari63

Редовен Потребител
Малко оф топик! Звънят ми днес от FEDEX, че съм имал някаква пратка. Взимам я и веднага я отварям. TUXING са решили да правят подаръци на лоялните си клиенти и дори с покана да им стана оторизиран дистрибутор за България. Подарявали на всички, които са поръчали голямо количество стока от тях.

DE1ED24C-17B0-4B27-9298-21A077DF7181.jpeg

B53E3AF7-3388-4533-8B74-A91DA576F3EC.jpeg
25160F35-0EB6-4A4E-987C-EA4C20D1F108.jpeg
EA673FB3-4C18-43DE-B164-8E513B287708.jpeg
3EB60F98-AD41-4343-8869-707625BBF82E.jpeg

Иначе кутията и чашката са на ниво! Ама ми стана много комично :D
 
Последна промяна:

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Малко оф топик! Звънят ми днес от FEDEX, че съм имал някаква пратка. Взимам я и веднага я отварям. TUXING са решили да правят подаръци на лоялните си клиенти и дори с покана да им стана оторизиран дистрибутор за България. Подарявали на всички, които са поръчали голямо количество стока от тях.

View attachment 113111

View attachment 113112
View attachment 113113
View attachment 113114
View attachment 113115

Иначе кутията и чашката са на ниво! Ама ми стана много комично :D
Евала на китайците.
Ставай дистрибутор и всички сме при теб :) А вече за Румъния и гърция има еконт и то евтин и там според мен ще имаш доста клиенти… може би дори повече от бг.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Евала на китайците.
Ставай дистрибутор и всички сме при теб :) А вече за Румъния и гърция има еконт и то евтин и там според мен ще имаш доста клиенти… може би дори повече от бг.
Скоро ще ви изненадам ;)
 

shaman

Редовен Потребител
Евала на китайците.
Ставай дистрибутор и всички сме при теб :) А вече за Румъния и гърция има еконт и то евтин и там според мен ще имаш доста клиенти… може би дори повече от бг.

Само да кажа, че в Румъния работата с въздушното оръжие е много зле :( По закон е равно почти на огнестрелно и нямаш право дори с лиценз да имаш пушка, която стреля над 220м/с !!!
Досега имам 2 продажби на румънци и двата пъти беше голяма сага.. Пиша им проформа със серийния номер на пушката, те чакат да излезе разрешителното от полицията и чак тогава след месец-два имат право да дойдат и да купят точно тази пушка :( и нищо друго.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Само да кажа, че в Румъния работата с въздушното оръжие е много зле :( По закон е равно почти на огнестрелно и нямаш право дори с лиценз да имаш пушка, която стреля над 220м/с !!!
Досега имам 2 продажби на румънци и двата пъти беше голяма сага.. Пиша им проформа със серийния номер на пушката, те чакат да излезе разрешителното от полицията и чак тогава след месец-два имат право да дойдат и да купят точно тази пушка :( и нищо друго.
Тегаво така Павка :(
 

emci74

Редовен Потребител
Откакто цената на въздуха в Бургас се конкурира с цената на биткойна, съм на вълна компресори и се чудя какъв да си взема.
Решил съм нещо надеждно и средно като цена. Спрях се на Hill 3000 evo, но по спецификация го дават 90мин да пълни 6.8л бутилка от 100 до 300 бара.
Това не е ли много бавно?
Някой с Хил, може ли да сподели опит?
Китайският двуглав също е опция, но там работата е леко на тото.
Трета опция е Колтри от Павката, ама не знам дали си засужава инвестицията за 10тина пълнения в година.
Двуглавия за колко време пълни 7л бутилка?
 

shaman

Редовен Потребител
Спор няма, че Hill не е от най-бързите компресори, но имай предвид, че тези 90 минути са заедно с паузите.. т.е. когато загрее спира автоматично и като се охлади започва да работи отново и като стигне указаното налягане спира сам. Хубавото е, че няма нужда от вода за охлаждане.

С двуглав на Tuxing - за около 15 минути мисля, че пълни 6.8л. бутилка от 200 до 300 бара.

Колтрито (или Нарди, които предлагам) вече както се казва са друга бира, ама и цената им е различна :(
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Емо аз ползвам само двуглав от година насам и пълня и всички бутилки на приятели, когато мога. 9Л бутилка я пълни от 200 до 300 за 10 мин. 6.8Л я пълни за около 6-7 мин. Малкия пълни 6.8Л 200-300 точно за 12 мин. Големия не загрява и качеството на изработка ми се вижда доста по-добра. Няма да съжаляваш, ако си вземеш такъв. Едунствения минус е, че му трябва по добър филтър, защото прави повече конденз.
 
Нагоре