ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Laferrari63

Редовен Потребител
Снощи реши да засека време колко се пълни от 200 до 300 бара , изпуснах бутилката до 200 и пуснах компресора. След 20-30 секунди започна да се чува огормен металически звук. Спрях го веднага въпреки, че вдигаше налягане. Малко се изнервих и реших да пиша на китаеца във фабриката . Само казах, че имам металически звук и нещо е нередно, дали мога да им го върна или да ми направят пълен рефънд . Китаеца ми отговори след 5 минути и ми каза, че ще ми прати ново бутало, биела и нова глава за компресора със всички нужни уплътнения за него, абсолютно безплатно, със бърза доставка от Европа! Цената на всичко това е 164 лв, ако ги вземеш без отстъпка от Алиекспрес. Адски коректно отношение! Какво се случи обаче е друг въпрос... Оказа се, че металическия звук се чува, защото 4те малки шестограмни болтчета на кутията са се развили от вибрациите ,кутията хлопа в мотора и другите метални части. Затегнах ги и ВОАЛА , пак започна да си мърка :D . Все пак китаеца днес сутринта ми прати скрийншот, че са ми изпратили частите безплатно и за тяхна сметка. Пиша това за да кажа колко коректни се оказаха хората и как мислят за задоволяването на крайния си потребител. Така, че колеги , дерзайте смело ! Ако нещо се счупи ми пишете на мен! Ще ви докарам части на смешни пари, всичко което ви е нужно. Поздрави!
 

немезис

Редовен Потребител
Снощи реши да засека време колко се пълни от 200 до 300 бара , изпуснах бутилката до 200 и пуснах компресора. След 20-30 секунди започна да се чува огормен металически звук. Спрях го веднага въпреки, че вдигаше налягане. Малко се изнервих и реших да пиша на китаеца във фабриката . Само казах, че имам металически звук и нещо е нередно, дали мога да им го върна или да ми направят пълен рефънд . Китаеца ми отговори след 5 минути и ми каза, че ще ми прати ново бутало, биела и нова глава за компресора със всички нужни уплътнения за него, абсолютно безплатно, със бърза доставка от Европа! Цената на всичко това е 164 лв, ако ги вземеш без отстъпка от Алиекспрес. Адски коректно отношение! Какво се случи обаче е друг въпрос... Оказа се, че металическия звук се чува, защото 4те малки шестограмни болтчета на кутията са се развили от вибрациите ,кутията хлопа в мотора и другите метални части. Затегнах ги и ВОАЛА , пак започна да си мърка :D . Все пак китаеца днес сутринта ми прати скрийншот, че са ми изпратили частите безплатно и за тяхна сметка. Пиша това за да кажа колко коректни се оказаха хората и как мислят за задоволяването на крайния си потребител. Така, че колеги , дерзайте смело ! Ако нещо се счупи ми пишете на мен! Ще ви докарам части на смешни пари, всичко което ви е нужно. Поздрави!
Мммм да..................има и коректни ;)ма като гледам ако се "юрнат"всички май ще спрат с коректноста :D
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Човека е поръчал 1 контейнер неща от тях и гледат да не го разочароват и изпуснат като клиент. При единични поръчки ,като нашите историята може да е съмвсем различна.Не си мислете,че китайците пасат трева. Имал съм си лично работа с тях покрай професията ми.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ами не знам, кой ще го прави за да ги измами и кой ще го прави, защото има проблем, но казвам, че хората са коректни. Като цяло предвид факта, че им пуснах хубава 5 цифрена сума по банков път, смятам за нормално да ми пратят части за 150 лв безплатно :D . Мисълта ми е, че гледат като сериозен клиент на мен и предвид това че ще вкарам 15-20 компресора, мога да им пиша за части постоянно! А и ще са на безценица. Казах го с идеята да не търсите части сами, а да ми се доверите да ви ги вкарам на доставна цена .
 

dberov

Редовен Потребител
Снощи реши да засека време колко се пълни от 200 до 300 бара , изпуснах бутилката до 200 и пуснах компресора. След 20-30 секунди започна да се чува огормен металически звук. Спрях го веднага
А с какво масло си обслужил компресора, да си дойдем на вчерашната дума?
 

Laferrari63

Редовен Потребител
XADO, това което ти препоръча. Взимам го на 50% , че тъста има сервиз за масла, ама ако трябваше да дам 90 лв/Л за китайчето, познай… :D Иначе съм писал в обявата си, че давам такова към всеки компресор, но за мен е адска тъпотия да го сипеш за първо масло!!! Промивката е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА колеги! Разработвате с някакъв евтинджос и после сипвате хубаво масло, след като добре сте източили старото и сте изчистили картера.
 

dberov

Редовен Потребител
Значи компресора е боклук, не може да е от маслото щото аз винаги съм прав :lol:
:cheers:
А бе китайска работа.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Значи компресора е боклук, не може да е от маслото щото аз винаги съм прав :lol:
:cheers:
А бе китайска работа.
Но чакай, какво стана, че компресора да е боклук? Прочете ли първият ми пост докрай? Или имаш впредвид, че цапа маслото прекалено бързо? Не искам за 3ти път да хвърлям 30 лв за 10 пълнения на бутилката ми , но ще го изкарам, за да видя какво е на цвят след промивката ми и 1ва смяна.
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Последния пост накара жена ми да каже: “Уффф, пак ли с този компресор, петък вечер е!” :DНо си наумих, да видя моето масло пак след грубо 5-6 часа работа на компресора. Ето го и него:
1AC5C104-D364-4AD2-A1F9-0EB6374B95E6.jpeg
Но шишето е синьо на цвят, а не прозрачно. И тъй като нямах прозрачно под ръка, вече жена ми наистина ме изгледа странно!
1E4BE6F4-A7A7-4989-A456-F61E572D48DD.jpeg337142F3-8806-4106-A63F-67E010D1E77C.jpeg

456DE329-DC9B-4F07-8B93-8E6E9D3BBA68.jpeg

Еми явно евтиното масло е кофти колеги! Моето си е доста бистро след 5+ часа работа. На другите колеги доста по-голяма мътилка ми се вижда. Интересно ми е Amsoila как ще е след 5 часа работа, ще чакаме колегата @Kameno Karp да сподели по-нататък в бъдещето. За 30 лв литъра може да е оптималния вариант.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Всъщност маслото има три функции. Да смазва,да охлажда и да мие! Особено в процеса на разработка,когато триещите се части все още се припасват е съвсем нормално маслото бързо да потъмнява.
 

emci74

Редовен Потребител
Последния пост накара жена ми да каже: “Уффф, пак ли с този компресор, петък вечер е!” :D
Колега, ако не си разбрал намека на жена ти, започваш да ходиш вече по много тънък лед! :)
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ами на 8ми Юли е сватбата, има време да размисли! Отново не издържах и метнах серпентината, стана лесно и мисля, че стана добре, можеше да я прибера още повече ама трябваше да режа с флекса и не ми се занимаваше. Нямах време сега да пълня бутилката, но пробвах с филтъра и тапата да вдигна 300 бара. Не изпуска от никъде и ми направи впечатление, веднага че ги вдигна много по-бързо! Нямам търпение да пробвам бутилката утре сутрин. Ще дам впечатления, но мода струваше 21лв на Софийските цени :D

038B88D1-9CEA-450D-8D74-88BBF5E23DC3.jpegBA0DA95A-0D0F-4163-902C-A273E64C0C52.jpeg566E715E-D0A0-4DA0-9CFE-8A487AA9936F.jpeg
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Защо ми се струва,че тази серпентина ще доведе и до друг ефект!?
Според мен ще се увеличи доста конденза (влагата)във сгъстения въздух,респективно в бутилката!
 

Валката

Потребител
Би трябвало влагата ако се кондензира по рано да бъде събрана по рано от филтъра а не по маркучите напред
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Би трябвало влагата ако се кондензира по рано да бъде събрана по рано от филтъра а не по маркучите напред
Така,да започна по подробно.Серпентината охлажда въздуха посредством площа си.Топлия въздух в тръбата се охлажда от по студения отвън,по тръбата ще се образува конденз не само отвън ,но и вътре в нея.Конденза отделен вътре ще стигне и до съда,който пълните.Трябва да се сложи в ниска точка кондензоуловител(цилиндър) с проба за източване!
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
И преди и сега със серпентината влагата напоява 1/3 от филтъра. Стига сте се филмирали,нали за това има филтър :D
Пък който го е страх много от влагата,добавя още филтри или отваря клапана отвреме на време да изпусне влагата и пак затваря да помпи.
Аз след помпане,ако не смятам да помпя за деня повече,вадя филтъра за да изсъхне и на другото помпене пак го слагам.
 
Нагоре