ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

dberov

Редовен Потребител
Съмняваш се в преценката ми за избор на материал ли?! :D
Притах,човек,които вече е правил такъв мод на друга марка копресор каква дебелина да е тръбата за да бъде безопасно. Човека каза 1мм и там Ф колкото е оригиналната,материал мед заради качествата му на топлоотдаване и по лесната работа на ръка с него.
Относно тръбата не, но от няколко дена гледам как са направени топлообменниците на скъпите компресори. Дали е спираловиден или не, ако няма перка да го духа, винаги е разположен в хоризонтално положение, понеже по хладния въздух влиза от долу на горе и така охлажда по ефективно а не както гледахме на клипчетата с братушките и както го направи ти. Прав се прави само ако има перка която да го обдухва, макар и така да ти върши работа...

2023-04-06_130259.png2023-04-06_132516.png2023-04-06_134011.png
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Относно тръбата не, но от няколко дена гледам как са направени топлообменниците на скъпите компресори. Дали е спираловиден или не, ако няма перка да го духа, винаги е разположен в хоризонтално положение, понеже по хладния въздух влиза от долу на горе и така охлажда по ефективно а не както гледахме на клипчетата с братушките и както го направи ти. Прав се прави само ако има перка която да го обдухва, макар и така да ти върши работа...

View attachment 107021
Точно това прави нашия компресор, от лявата страна на главата духа перка с голям поток на въздух, серпентината е точно пред тази перка, така че ще има “въздушно” охлаждане. :D
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
В случая перката от зад обдухва и серпентината,писъл съм го това в предния пост. Също така горещия въздух в случая е от долу,тоест изхода на степен едно и вече горе,на входа на степен 2 е студен. Нали в крайна сметка това е целта - постъпването на добре охладен въздух във втора степен.Значи целта е постигната с този дизайн на мода за 15лв.
Разбира се винаги може да направиш нещата още по добри,но те вече струват и повече пари. Та тук е важно съотношението цена/ефект. Все пак се опитваме да намерим оптималния икономичен вариянт за не ръчно помпане.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
В случая перката от зад обдухва и серпентината,писъл съм го това в предния пост. Също така горещия въздух в случая е от долу,тоест изхода на степен едно и вече горе,на входа на степен 2 е студен. Нали в крайна сметка това е целта - постъпването на добре охшаден въздух във втора степен.Значи целта е постигната с този дизайн на мода за 15лв.
Разбира винаги миже да направиш нещата още по добри,но те вече струват и повече пари. Та тук е важно съотношението цена/ефект. Все пак се опитваме да намерим оптималния икономичен вариянт за не ръчно помоане. С сериозно супи пари на всички ни е ясно,че става лесно и без разправии
Я закачи примерно една 6 литрова бутилка и я надуй да видим ефект има ли. Това че си допълни пушката за няма и 2 минути не значи че компресора вече охлажда добре. Охлажда но видяхме до 2мин, напраскай го 20мин да видим има ли файда ;)
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Я закачи примерно една 6 литрова бутилка и я надуй да видим ефект има ли. Това че си допълни пушката за няма и 2 минути не значи че компресора вече охлажда добре. Охлажда но видяхме до 2мин, напраскай го 20мин да видим има ли файда ;)
По-горе колегата Евгени намали драстично времето на пълнене след мод-а . Мисля че смъкна 4 минути от 250 до 300 бара. Ще ви кажа точно с колко се е променило времето за пълнене на 6.8Л бутилка от 220 до 300 бара . И с 5 минути да е пак ме устройва, така или иначе си пълни бутилка за ~20 мин . Аз все още не разбирам защо водим толкова дълга дискусия за качеството и работата на продукт струващ една количка в Кауфланд :lol: . Като се строши просто подменяш счупената част за 30-50 лв или взимаш нов и стария за части :D:D
 

dberov

Редовен Потребител
По-горе колегата Евгени намали драстично времето на пълнене след мод-а . Мисля че смъкна 4 минути от 250 до 300 бара. Ще ви кажа точно с колко се е променило времето за пълнене на 6.8Л бутилка от 220 до 300 бара . И с 5 минути да е пак ме устройва, така или иначе си пълни бутилка за ~20 мин . Аз все още не разбирам защо водим толкова дълга дискусия за качеството и работата на продукт струващ една количка в Кауфланд :lol: . Като се строши просто подменяш счупената част за 30-50 лв или взимаш нов и стария за части :D:D
Щото в спора се ражда истината - така твърдели старите римляни. ;)
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ама едва ли има човек притежаващ такъв компресор, който мисли, че е качествен и здрав и оптимизиран и тн. Сигурно струва 30-40$ да се произведе. На всеки му е ясно, какво притежава, предвид цената на подобен такъв качествен… Просто хората тук споделят как може да работи по-добре, никой не спори, че е надежден и качествен китайски компресор съпоставящ се със конкурентните модели х10 цената на този. По същата логика все едно сравняваме направен бай Хасан със всичкия възможен тунинг и един стоков daystate или Agt, да и двете ще стрелят на 200м и ще вършат еднаква работа, ама разликата е от земята до небето. Същото е и тук. Живи и здрави!
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
На мен ми е любопитно дали,колегата @Дончо Иванов ,ще с наеме да си направи серпентини за неговата двуглава ламя Tuxing и да сподели резултати. Знам,че има 67 различно големи бутилки из гаражите у тях ,които помпи с ламята хаха :rambo:
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ами той ми каза че 200-300 бара помпил 6Л бутилка за 6 минути , дори и да са 8 минути, аз дори нямаше и да се нагърбя да правя тунинг. Моя бих го моднал само и единствено, ако ще намали времето за пълнене. Иначе това с температурите на главата, за да пазя компресора не ме брига особено. Още при първото ползване го назорих нарочно да го счупя и издържа, да видим колко. :D Първата бройка ми е само за експериментиране и тестове. За да си избия компресора трябва да си напълня бутилката ~30 пъти. След 31вото пълнене, ще пробвам 0-300 бара на един път, да видим ще живее ли :D
 

tvt1968

Редовен Потребител
Добра вечер, колеги!
Направих и аз като жабата, дето видяла че подковават коня и.... Та и аз като всички поръчах компресор, той взе че пристигна по-бързо от очакваното и на дневен ред дойде маслото.... В Свищов не са чували за компресор за такова високо налягане и масло като препоръчваното ISO 100 не намерих, е то си има и онлайн поръчки, но ми предложиха маслото от прикаченият файл и искам да попитам знаещите стари компресаджии да го вземам ли или да си поръчвам? Аз може да го взема, не е кола имане, а ако не стане по предназначение все едни патладжани или тиквички ще изпържи съпругата ....
Предварително благодаря на отзовалите се!
 

Attachments

  • PDS-Shell-Corena-S2-P-100.pdf
    180.7 KB · Прегледи: 35

dberov

Редовен Потребител
Добра вечер, колеги!
Направих и аз като жабата, дето видяла че подковават коня и.... Та и аз като всички поръчах компресор, той взе че пристигна по-бързо от очакваното и на дневен ред дойде маслото.... В Свищов не са чували за компресор за такова високо налягане и масло като препоръчваното ISO 100 не намерих, е то си има и онлайн поръчки, но ми предложиха маслото от прикаченият файл и искам да попитам знаещите стари компресаджии да го вземам ли или да си поръчвам? Аз може да го взема, не е кола имане, а ако не стане по предназначение все едни патладжани или тиквички ще изпържи съпругата ....
Предварително благодаря на отзовалите се!
Взимай масло доказало се на 100% с тия китайчета, който го позва дефект няма. - https://www.tstgroup.eu/компресорни-масла/Xado-VG-100
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Как да не си намерил!? Това е точно такова и си го пише Вискозитетен клас по ISO - 100 !
 

Kameno Karp

Редовен Потребител

dberov

Редовен Потребител
А то ШЕЛЛ пък много хубаво, пред очите ми са наливали в бидоните и са слагали стикерите. Е затова цената му е такава. 270лв за 18 литра идва по 15лв литъра или 7.50лв половонка. Значи на XADO 500мл - 45лв а това 500мл 7.50лв. Чесно, това да ми го подаряват няма да го взема.

ХУБАВО И ЕВТИНО аз не знам какво е това.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Дали конкретната туба е хубава или лоша,не мога да коментирам. Ако лично не си присъствал на пълненето и,несериозно е и ти да коментираш. Аз си взех Амсойл iso 100 на цена 30лв литъра. Директно от вносител го вземам. Сигурно и то е наливано в някоя изба,защото не е на цената на тая украинска шльокавица!?
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Сложих най-накрая и аз компреснорно масло,но не украйнския тиньок за 90лв литъра а REVANOL VDL100 made in GERMANY за копресори на цена 22лв за литър. Между другото снимах старото 5W40 (което е второ по ред от закупуването на компресора) на около 50 мин работа. Може да видите ,че през визьора изглежда Ок ама източени си е мътилка,така че не се доверявайте на цвета видим през визьора.
340063757_2165401460334104_6970444286445745236_n.jpg
339993486_590726259668207_8642214634067041836_n.jpg
 

dberov

Редовен Потребител
Не зная, но от както видах как пълнят тоя SHELL в бидоните, не рискувам да купувам масло за джипа си от тук, само от Германия си взимам.
Да, хубаво е да се пробва с различни марки масла, така ще видим кои компресори ще почнат да дефектират най напред.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
На мен ми е любопитно дали,колегата @Дончо Иванов ,ще с наеме да си направи серпентини за неговата двуглава ламя Tuxing и да сподели резултати. Знам,че има 67 различно големи бутилки из гаражите у тях ,които помпи с ламята хаха :rambo:
Аз серпентина на въздуха няма да правя.Чудя се как да охлаждам по добре маслото!Там според мен е слабото място на китайците!За момента ще сложа датчик ,който да мери температурата на маслото.После ще мисля(аз и сега мисля)как да го охлаждам!
 
Нагоре