ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Бих заложил на оптиките на Konus, като потребител на няколко такива и познати които са ги ползвали и са били доволни. Оптика на валтер не взимай без да си погледнал през нея имаше хора на времето бяха доста недоволни заради изкривяване на образа, поради некачествени лещи. Успех в избора.
 

Mitaka588

Потребител
Ето една прилична и бюджетна оптика.
BGN 118.84 40%OFF | DIANA 4-16x44 Tactical Riflescope Optic Sight Green Red Illuminated Hunting Scopes Rifle Scope Sniper Airsoft Air Gun S
Точно тази я пробвах преди години, не останах доволен. Тогава даже беше 70 80лв.
Доста излишни чашки изхабих покрай нея. Но, като начинаещ и първа оптика за мен,така се получи.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Точно тази я пробвах преди години, не останах доволен. Тогава даже беше 70 80лв.
Доста излишни чашки изхабих покрай нея. Но, като начинаещ и първа оптика за мен,така се получи.
За 70-80 лева е била без паралакс!
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Хм.Как се вдигат цените!Не знам при теб ,но при мен на 50-80 метра е добра.Днес стрелях с нея,сложил съм я на еднозарядна 22кал.
 

anibis

Редовен Потребител
Може и да уцелих кофти бройка.Ама за мен е много компромисна.
Тая реплика е доста хубава за парите си.Преди години ,аз и други колеги бяхме си взели такава реплика,на leopold Mark-3 6-24х50 и доста ни изненада,говоря цена качество!


Пускам още една бюджетна оптика,доста от колегите които стрелят ФТ са е имали....
BSA 8-32x44
 

niki 67

Потребител
Тази оптика е евтина, но заслужава ли си да я взема?
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Тази оптика е евтина, но заслужава ли си да я взема?
С преден паралакс е.Не пише диаметъра на тръбата.Няма монтажи към нея.
На каква пушка ще я слагаш?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Като видиш такъв модел кръст/мрежа на каквато и да е оптика, бегай на далече.
И защо да бяга!? Племеника има някаква пружинка и оптиката е с такъв кръст. Като беше по-малък беше много щастлив. Хем се изживяваше като снайперист, хем всеки път уцелваше.... стената на навеса на дядо си. :lol:
 

niki 67

Потребител
Като видиш такъв модел кръст/мрежа на каквато и да е оптика, бегай на далече.
Ясно колега, благодаря. Разгледах предложените от анибис оптики от алито и поръчах първата.
BGN 127.18 20%OFF | 6-24X50 M1 Tactical Rifle Scope Hunting Optics Scope Red and Green Dot Fiber Reticle Long Eye Relief Rifle Scopes
 

niki 67

Потребител
Здравейте, колеги. Поръчаната оптика по съвет на Анибис дойде и я монтирах. Излезе, че е SFP и има нещо което ме притеснява. За да се вижда ясно образа в окуляра, окото трябва да е на точно определено място като положение и разстояние от окуляра, иначе веднага се получават сенки и лунички в образа. Не съм сигурен това нарочно ли е направено или е защото е ефтинджос... Имам друга опика simmons 3-9х40 и там толеранса за наблюдение е мнооого по голям.
 
Нагоре