ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

andi

Редовен Потребител
Казах Иво по телефона че топла оксидация не е ок , обясних му защо .
Праховото е по безопасно, не са такива високи температури.
LW са много не корозионно устойчиви.
Аз препоръчвам просто полиране, и смазване чат пат
 

astra

Редовен Потребител
Казах Иво по телефона че топла оксидация не е ок , обясних му защо .
Праховото е по безопасно, не са такива високи температури.
LW са много не корозионно устойчиви.
Аз препоръчвам просто полиране, и смазване чат пат
Деяне, съгласен съм с теб, но ако погледнеш шасито на Щаер Challenge, бая зор ще е това мазане чат-пат. Цевта едва се вижда от оребряване, като на шмайзер от 2-та световна...
@братушка Забравих да спомена, че по конструктивни причини, резултантния външен диаметър след обработката не трябва да надвишава 16.20мм т.е. хем тънко, хем здраво, хем убаво...
 

andi

Редовен Потребител
Оксидация сама по себе си не може да пази много. Създава микропореста повърхност, ( тънък и равномерен окисен слой)която да задържа повече масло . Което вече изолира и пази.
Така че пак трябва да се смазва , но по рядко.
Идеята на полирането е обратното -да не задържа нищо, включително и вода .
Тогава най големия проблем е конденза. Но той е въпрос на навик при прибирането.
 

братушка

Редовен Потребител
Най-големия проблем са потни пръстови отпечатъци.
Точно конденза (чиста, дестилирана вода) е почти безвреден.

Спомних си приказки как ножарите патинираха въглеродни остриета: мажеха със сланина.
Е, няма да има желан в случая външен вид, но от ръжда пази.

+1 за анди - качествено полиране, да се разкарат микроцепнатини, които задържат всякакви мръсотии. Ако все път след стрелби ще забърсваш леко с ВД40 (или подобно) няма да имаш грижи.
 

astra

Редовен Потребител
Ако все път след стрелби ще забърсваш леко с ВД40 (или подобно) няма да имаш гриж
А бе, приятели! Как се забърсва и смазва, макар и леко цев, поставена в това шаси???STEYR-CH-HFT.jpg
Тогава най големия проблем е конденза. Но той е въпрос на навик при прибирането.
Не ми идва на ума друг навик, освен обдухване със сешоар...
А бе, както сам се нахендриш, никой друг не може...
 

братушка

Редовен Потребител
Пребърсват се само части, които може да се пипнат с ръка. Е, преди това трябва да се монтира внимателно, да няма отпечатъци в недостъпни места.
Чистата вода от конденза върху чист метал е почти безвредна, но ако попадне на поне малко сол (потен пръстов отпечатък) ще разкаже играта на момента, дори оксидация да има.
Не прибирай пушка в калъфа с пръстови отпечатъци по метала и ще я ползваш дълги години.
 

astra

Редовен Потребител
А на мене ми прилича на прахово боядисване... Най-мразя да слугувам на вещи :(
@andi Деяне, можеш ли ми препоръча, ако знаеш, прахов бояджия в нашата околия?
 

lynx

Редовен Потребител
На повечето места праховото е много грубо и едрозърнесто.
Като отидеш да даваш цевта, огледай им готовите продукти и сам реши/избери с какво да го овапцат. Навсякъде имат мостри на боите.
Аз заради това един едър детайл го дадох да го боядисат с черно, после шкурка за да се изглади и праховата боя да послужи като здрава основа и финиш с шпрей, черен мат. Стана отлично и съм доволен. Търси място, на което боите са им фини и приятни на пипане, а не здрави, "индустриални покрития".
 

silver bullet

Редовен Потребител
Привет братя по оръжие. :cheers: Имам въздушна пушка Крал Пънчер Брейкър. Пушката е сериозно тунингована и показва страхотна точност. Сега ползвам оптика Leapers 10x50 с диаметър на тръбата 30 мм. Иска ми се да взема оптика с по-голямо приближение за стрелба на 100 метра. И се чудя между Leapers 6-24x56 или Hawke Sidewinder 8.5-25x42. Коя от двете оптики според вас е по-добра?
 

lynx

Редовен Потребител
Погледни в пресните обяви, има Hawke 8-32
Малко е неугледно, но подлежи на "освежаване".
С х24 на 100 метра може пак да не ти е достатъчно.
На твоя Липърс може да му се вземе добра сума, има търсене на такива оптики, ако е в добро работещо състояние.
 

Добрислав

Потребител
Първата не съм я ползвал и нямам впечатления,но в момента съм с втората: Hawke Sidewinder 8.5-25x42. Ползвал съм я за стрелба до 70-80м.Аз основно я ползвам на х12.На 100 и повече не зная как е,но като цяло съм много доволен. Просто този модел оптика беше в комплект с пушката,която взех преди няколко месеца.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
А на мене ми прилича на прахово боядисване... Най-мразя да слугувам на вещи :(
@andi Деяне, можеш ли ми препоръча, ако знаеш, прахов бояджия в нашата околия?
Сетих се нещо интересно за теб по темата .
Ще ти обясня по телефона
 

batnan

Редовен Потребител
Айде и аз да се изкажа неподготвен , на колата си колко пъти и сменяш боята и колко често ръждясва?
 

astra

Редовен Потребител
Айде и аз да се изкажа неподготвен , на колата си колко пъти и сменяш боята и колко често ръждясва?
Брат, аз все Опели карам, Астра от 1-вия до последния модел (виж ми ника).
Хайде пак си формулирай въпроса ;)
 
Нагоре