ЧАШКИ и СЛЪГОВЕ - представяне, видове, тестове

sts1969

Редовен Потребител
Кирчо, пробвал ли си да стреляш за група със стрипер, вместо модератор? Верно че е шумничко, но може да останеш изненадан от резултата. :cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Пробвах без модератор, с модератор без крантии и какво ли още не.
След това смених съчмите и всичко си дойде на мястото. След 50-на съчми нито един флаер. Най-големите флаери разпънаха групата по вертикала на 10мм от център до център :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пробвай като масата ти е на сянка а пътя на чашката да е огряван от слънцето. На голямо увеличение спиралите се виждат с просто око. Може и с апарат със slow motion ако имаш под ръка. Почти съм сигурен че чашките ти правят спирали докато летят...
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Не правят спирали. Поне не видях нито една да ги прави. Стрелях на сянка, на слънце, даже и трезвен.
Със слоу моушън камера нищо няма да се получи защото пушката има здрав преразход. Ударника тежи около 200 грама и удря много пъти иглата на клапана. В резултат на това всичко почва да трепери и ако добавя и стойка за фотоапарат ще стане мазало.
 

Dominus

Редовен Потребител
Тая сутрин тествах малко чашки с постановката публ. в русенската група. Дистанция 38 м., има и ветрец. 10 изстрела в група.
Първата група е селектирани по глави в кал.4,53 от партида 33........
e625b6b12c3ef085754399ab2030dcb8.jpg

Изстрела в близост до центъра не участва в групата. Там загина една муха [emoji1]

Следващата са две групи.
08be188727c8e9d200a393daaed87293.jpg
Мишената е втора употреба и двата изстрела не са от днес. Лявата е с премиум чашките на JSB - 0.547 в кал.4,52
Дясната група са кал.4,53 от Иво Радев-селектирани по глави и теглени, но с не много точна везна (10мгр)
Чакам новата везна и ще опитам упражнението на по-тихо време.
За сега толкова.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Dominus гледам да не се меся, ама не ли е по-правилно като пишем за тестове на чашки да казваме все пак с каква скорост стреляме, и каква пушка (цев) се използва, предполагам си стрелял от маса. И като извод на края всеки да си каже доволен ли е от показаното, или не :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Не тествам цев а чашки. Колкото до велоситито е много относително. На моите хронографи е 240. На Татеос показваше 234-235. Ти кажи колко е?
Достатъчно е да се приеме че е не повече от 16J с който и да е от изброените проектили. Дали съм доволен? То това си е най-субективната оценка.
Малко или много теста си беше показателен и който е успял е извлякъл полезната информация.
За в бъдеще ще гледам да не ви товаря с излишни приумици.
 

go_panch

Потребител
Купих си едно пищовче и докато го чакам да дойде да попитам, какви чашки са добри за стрелба по хартиени мишени? Отново ли JSB доминират или тук играят и други марки. За съжаление не мога да намеря с какво стрелят на финалистите на световното.
 

Б.Богданов

Потребител
Честито!
За подобен пистолет наистина си струва да потърсиш най-доброто на пазара на чашки.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Жорка, имам едни мач премиум 0.520 ама тях за сътезание да си ги пазиш си струва;)
За зала 0,475 и 0.510 също мисля че ще стават. Има по една кутийка, ако искаш ще ти ги заделя за проби.
Моринито поне ги харесваше.
 

lynx

Редовен Потребител
Вече доста време мина откакто дойдоха при нас, но никой още нищо не е написал за Екзакт Премиума 0.547 ?
Гледам по снимки из нета, доста голяма разлика в дължината на проектилите, полите също се различни.
8526.jpg 0496.jpg 6011.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз ги тествах преди малко повече от седмица.
На вид са като експрес. Полите са по-дебели и по-скосени.
На 25м. бяха фатално точни-една дупка от ФТ. На 50м е малко по-различна картинката. Там като че ли са по-податливи на вятъра. Разтеглих ги повече хоризонтално от екзакт. Като цяло са страхотни за примерно БР 25м.
 

lynx

Редовен Потребител
Аха, мерси за инфото! Хубаво е да има данни и от първа ръка, че не трябва на всичко написано по чуждите форуми да вярваме.
Иначе все хубави неща пишат за тия чашки, мишени достойни за завист и прочие :)
003.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Ааааа, те хубаво ги качват тези снимки, но аз ги стрелях във вятър и това ме вълнува повече от безветрено време. Аз лично ще си ги оставя за друг вид стрелба.
Иначе ако погледнеш по-внимателно, горе ще видиш и група във вятър с тях.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Забравих и аз да пиша - тествах ги на 52-53 метра заедно със стандартно, несортирано(от кутията 0,547) при вятър около 5-6 м/с. с 20 джаулова пушка. Резултатите бяха почти идентични и с двата вида, с еднаааааааааааааа идея преимущество за Премиума. Трябва да си купя и една маса и да я сложа на 25 метра, че тая дистанция нещо ми се губи.;)
 

Gogo

Потребител
Купих си едно пищовче и докато го чакам да дойде да попитам, какви чашки са добри за стрелба по хартиени мишени? Отново ли JSB доминират или тук играят и други марки. За съжаление не мога да намеря с какво стрелят на финалистите на световното.

Честито! За стрелба по хартиени мишени от 10 м тези дадоха много добър резултат при мен:
RWS R10 Match Premium Line 4.5mm, 0.45 g. Вярно, че пищовите са ни несравними, но чашките са си чашки.

При прострелка от чувалче с пясък от 10 м успях да направя група с диаметър на 1 стотинка.
 

ToHKa

Редовен Потребител
в 6.35 също има разлика,полите на чашките са по-дебели.Пуснах по 3 изстрела на 2 места на 34 метра (аз сум доволен,това е Суматра все пак) ...
 

Attachments

  • IMAG4587~01.jpg
    IMAG4587~01.jpg
    322.7 KB · Прегледи: 89
  • IMAG4584~01.jpg
    IMAG4584~01.jpg
    367.2 KB · Прегледи: 88
Нагоре