METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

roskokn

Потребител
То може и така да стане.Преди малко си купих една комета феникс с газова пружина та като доиде в събота ще пострелям с нея и ще видиме коя ще настоя за 100 и коя за 30-50м.
 

didarai

Редовен Потребител
Кометата е по-слаба от Метеора . В 5,5 мм ще има още по-гърбава траектория на далечно разстояние . До 50-тина м. би трябвало да е по-точна (по-лесно да уцелваш) . По-приятна е за бърза стрелба от Метеора .
 

roskokn

Потребител
Не съм стрелял с комета досега само съм слушал за тях....хубави неща даи боже да са верни.По каталожни данни сравнена с метеора я дават даже малко по силна......ще си покаже тези дни.
 

RANGER

Потребител
Здравейте. Някои знае ли размерите на О пръстена за Метеора.
 

redsox

Редовен Потребител
Здравейте. Онзи ден взех един AR1000 в 4.5. ВИПа в София ги продава за 122 левчета. На снимката е група на 10 метра на механични. Доволен съм, на този етап това ми е макс дистанцията, която обстоятелствата позволяват. Проблема е само, че мерника е навит7CC3242B-0E22-455B-84BD-3386D21E407D.jpeg докрай в ляво, а групата все така остава в дясно. Ползвам Гамо Мач. Про хънтър ги сее.
Някакви други чашки да препоръчате, ако сте ползвали с такава пушка?
Също така някой правил ли е дупка за стоперен болт на оптика? Китаеца не си е правил труда за съжаление, а тази джаджа дето е сложена да спира оптиката от мърдане нещо ме дразни.
Благодаря
 

roskokn

Потребител
От моят наи съм доволен от jsb 1.170g стрелям с тях на 50-100м. по слабо се влияят от вятъра иначе и HN ftt съм много доволен но оптиката ми е простреляна с jsb и предимно тях ползвам.Метеора е 5.5 с ГП.
 

didarai

Редовен Потребител
Браво! Добра група за начало и особено с тази пушка . На моята също мерника беше така . Разглоби го и изпили малко подвижната част от към страната на която трябва да отиде . После си сложи някаква оптика . Не помня стопера биваше ли го . Толкова ако те дразни , може да си пробиеш 2-3 дупки на бормашина и сам . Центроваш по остта и пробиваш . После почистваш вътре от усенуци и стружки . Това след като си вземеш оптика и монтажи , за да знеш къде да са отворите . Да не заприлича на кавал . ;)
ЖСБ със сигурност ще са по-добрият избор на чашки , и с осезаема разлика от гамовските на по-далечни дистанции .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
И Метеор дето го взех е така ,изместена групата в дясно ,пробвах няколко вида чашки, нямаше особена разлика ,с оптиката се оправи пак Метеор 6Х40 :).С JSB 0.547 я мъчих.
 
Последна промяна:

redsox

Редовен Потребител
Благодаря колеги за съветите и най-вече успокоението, че не съм изолиран случай. Да си призная вчера изпилих в ляво мерника и сега изглежда малко като върха крепостна стена. Не го споменах, щото малко се притесних, че прецаках визията и да не бъда критикуван. Но определено помогна, въпреки че ми малко некомфортно прицелването. Моноблок и оптика имам, ще ги тествам със стопера преди да дупча нещо. Ако не ми се налага много да си разтягам врата, няма да махам стопера.
Вече разглобих пушкалото веднъж за почистване, после едвам го събрах. Стенда го правих навремето за по малка пушка и беше тегаво.
Мерси още веднъж за бързите отговори!
 

Янислав

Новодошъл
Вчера си купих метеор ар 1000 в 5.5 размер но мерника е докрая на ляво и бие в дясно крив ли е какво е незнам и аз.
 

runi.b

Потребител
Яниславе прочети последните станици на темата
Трябва пилене и черен шпрей и се оправя
 

roskokn

Потребител
Или центроване на надулника с мушката които вероятно е на една страна.Ако не ти се занимава с него.....пилене както са ти казали колегите по горе.
 

redsox

Редовен Потребител
Как е колеги. сложих един метеор 6х40 вместо предвидения липърс. На снимката е стрелбата на 10 метра. С Гамо мач. Пушката продължаваше да ги мята в дясно, та се наложи да навъртя доста обороти, докато прибера попаденията максимално в ляво. Отделно паралакса не го знам какъв е, но е поне 30 ярда, та на 10 метра беше доста замъглена точката, която целех. Горе долу добре с оглед на позволеното ми разстояние. Все още смятам, че това са ми едни от добре похарчените 120 кинта.
 

Attachments

  • 6ACB519F-4DFA-4524-8E7F-E2D519241F5F.jpeg
    6ACB519F-4DFA-4524-8E7F-E2D519241F5F.jpeg
    229.1 KB · Прегледи: 94

redsox

Редовен Потребител
122 кинта за пушката. Закръглих надолу. Оптиката е 52.50 от ВИП в София. Пропуснах да спомена
 
6

6.35

Гост
Някой може ли да ми сложи една снимка на разлобен спусък за метеора.Във форума има една рисунка но аз го взех със счупен спусък и не мога да разбера дали всичко му е там и дали е здраво.Или ако има цял за продан също става.
 

didarai

Редовен Потребител
ar1000triggerwork_zps930978bb.jpg~original
Opera Моментна снимка_2018-06-11_162538_www.pyramydair.com.png

gatillo02_zpsacb70783.jpg
 
Последна промяна:
Нагоре